Antonín Vojtek - malíř jižní Moravy

Novinky

strana 11 / 200
  <<   <   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   >   >>  

červen32013
ABSTRAKCE

Kolektivní výstava obrazů, tentokrát ABSTRAKCE.

Abstraktní umění.

Abstraktním umění se nazývá umění nefigurativní. Toto umění nechce zobrazit konkrétní skutečnost, ale chce působit na city člověka, chce vyvolat umělecký zážitek. Snad by se dalo říct, že abstraktní umění chápou více ti, kteří se o výtvarné umění více zajímají. Nicméně, city má každý člověk a krásné zážitky rád každý prožívá. Tato výstava bude tedy pro všechny.

Výzva: Galerie 99 dá možnost vystavit svá abstraktní díla výtvarníkům, kteří se přihlásí do 15. června 2013.

červen32013
Pozvání na výstavu...

Vážení návštěvníci, přijměte pozvání na aktuální výstavu obrazů v Galerii 99.

Vernisáž nám připomínají fotografie Renaty Hasilové, které najdete zde. Těší se na vás autoři M. Hladná + J. Doležal a Galerie 99 Břeclav.

Výstava potrvá do 9. července 2013.

květen102013
Výstava M. Hladná + J. Doležal = zahájena

Výstava obrazů Marie Hladné a Jiřího Doležala byla zahájena.Využijte příležitosti seznámit se s tvorbou autorů, kteří ještě nebyli v Břeclavi představeni. Jarní vernisáží nás provedl a úvodního slova se ujal Martin Foretník, zpěvem chansonů setkání s uměním obohatil Nathaniel Filip, na klavír hrál Alexander Döme.

Těšíme se na vaši návštěvu, připravili jsme výstavu pro vás !

autoři a Galerie 99

květen92013
M. Hladná a J. Doležal...životní energie dvou umělců z Brna

Kytice pro jubilanta - M. Hladná

Těšíme se na setkání s Vámi při vernisáži výstavy obrazů 9. května 2013 v 17 hodin dvou umělců z Brna - M. Hladné a J. Doležala.

J. Doležal

 

MARIE HLADNÁ - M. Hladná ( 1937 ), je podobně jako její bratr Alois Mikulka, všeobjímající člověk. Je to citlivá umělkyně. Takové bývají spisovatelky, malířky a grafičky.

Výtvarný obor vystudovala u prof. Fr. Mervarta, akad. malíře Karla Jílka, u Emanuela Hrbka. Výtvarné činnosti se věnovala celý život. Svou citlivou duši vkládala do svých obrazů. Maluje pocity, maluje příběhy. Její obrazy to je její život. Stejně jako je život rozmanitý, je i její tvorba rozmanitá. Jednak barevností a také výtvarným ztvárněním. Její dílo osciluje od reálna, přes naivismus, až po surrealismus. Obraz je tehdy kvalitní, když donutí diváka se u něj zastavit. Obrazy Marie Hladné mají tu moc, tu sílu. Její obrazy působí na duši člověka, vydávají svědectví o jejích prožitcích.

 

JIŘÍ DOLEŽAL – J. Doležal ( 1933 ) vystudoval střední Umělecko – průmyslovou školu v Brně u prof. Ranného a Chatrného. Později Umělecko- průmyslovou školu v Praze u prof. Fišárka. Věnuje se figurální a krajinné tvorbě. Své schopnosti předává dál svým žákům a pracuje jako lektor výtvarných kurzů. S Marií Hladnou jsou spřízněné duše. Mají podobný výtvarný názor. I on maluje své niterné prožitky, hledá tajemno v portrétech. Zajímají ho lidské charaktery, které prozrazuje lidská tvář. Jako učitel výtvarné výchovy ovládá v celé šíři výtvarné techniky a tato skutečnost se promítá do jeho volné tvorby.

Galerie touto výstavou potvrzuje svou filozofii, která trvá 13 let. Vystavujeme tvůrce s velkou erudicí , s velkým citovým nábojem, charakterní umělce.

květen62013
...a ještě Hustopeče

autogramiáda

Hustopečská televize
 

Milí přátelé a příznivci umění, víme, že mnozí viděli a slyšeli málo...za fotografie děkujeme Rence Hasilové a video TV FENIX.Děkujeme za skvělou atmosféru ! Jitka a Antonín Vojtkovi s Julií

Gabriela Vránová- její přednes byl nepřekonatelný

...Přijela z Prahy televize Barandov, vernisáž navštívila také Hustopečská televize najděte si čas asi 12.15h.- Hustopečský magazín č. 207 z 3.5. 2013.

duben282013
Hustopeče - výstava zahájena a kniha pokřtěna

Julie a Antonín Vojtkovi

Za přítomnosti přátel, milovníků umění a vzácných hostů jsme zahájili novou výstavu obrazů Antonína Vojtka a Julie Vojtkové v MMG v Hustopečích.

Gabriela Vránová

Atmosféra byla skvělá, děkujeme za návštěvu !

Julie, Jitka a Julie Vojtkovi

Křest knihy J.V. Co si vyprávějí...

Knihu Co si vyprávějí... můžete získat v Galerii 99 Břeclav, na objednávku ji zasíláme také poštou.

duben282013
Městské muzeum a galerie Hustopeče

Vážení přátelé a příznivci výtvarného umění. Rád se vracím do Hustopečí, v neděli 28. dubna 2013 zde bude zahájena moje výstava z nové tvorby. Pozvání k vystavování dostala také dcera Julie. Přijďte se podívat, připravíme překvapení. A.V.

Hustopečská fontána

S radostí oznamujeme, že vernisáž výstavy bude spojena s návštěvou Gabriely Vránové, která pokřtí nově vydanou knihu Julie Vojtkové CO SI VYPRÁVĚJÍ...

Pozvání k vystoupení přijali manželé Lenka a Miroslav Zichovi se synem Ondřejem. Lenka Zichová ( členka Filharmonie Brno ) a Miroslav Zicha ( pedagog JAMU Brno ) přednesou část z Dua pro housle a violoncello Bohuslava Martinů, dále se synem Ondřejem výběr z duet pro dvě violoncella od Friedricha Kummera

Více na pozvánce. Těšíme se na setkání s vámi !

duben192013
CO SI VYPRÁVĚJÍ - čeká na křest a čtenáře

Tak a je to! Kniha je na světě a čeká na vás, laskavé čtenáře. Máme z ní radost, o kterou se rádi rozdělíme.

Znám jen pár autorů píšících pro děti, kteří umí do svých knížek dát nejen srdce, ale i duši. Jsou to ti, kteří si tu svou, dětskou dokázali uchovat.

Julinka Vojtková nemusí nic uchovávat, ona ji ve svých jedenácti letech má! Čistou a plnou bohaté fantazie. Když jsem si přečetla na jeden zátah její k tisku připravenou knížku „CO SI VYPRÁVĚJÍ…“, kterou si i sama ilustrovala, byla jsem dojatá. Prostřednictvím Julinčiných barevných představ, vždyť je i malířka, jsem se dostala i já do svého téměř zapomenutého světa dětského snění.

Všem maminkám a tatínkům, ale hlavně dětem vzkazuji: „Přečtěte si Julinčino VYPRÁVĚNÍ, třeba k němu přidáte i to své. Julinka vás k tomu přímo vybízí.“

Já tedy její „volání“ určitě vyslyším.

Julinko, děkuji Ti z celého srdce za očistnou koupel, kterou jsi mi umožnila.

Máš u mne jedničku s hvězdičkou.

Marie Hladná, malířka a spisovatelka

duben82013
CO SI VYPRÁVĚJÍ - Julie Vojtková

Nová kniha CO SI VYPRÁVĚJÍ - napsala a ilustrovala Julie Vojtková - je již v tiskárně. Za pomoc při jejím vzniku děkujeme Mgr. M. Minaříkové a všem, kteří s námi spolupracovali.

Věříme, že bude inspirací pro další děti a rodiče. Jednotlivé příběhy jsou přeloženy do anglického, francouzské a německého jazyka. Přijďte se podívat na vernisáž 28. dubna 2013.

březen232013
MEDICIMBAL má nové CD

R. Veverka a Bára Špotáková křest kalendáře v H. Bojanovicích v 2009

Hlas a srdce na dlani, cimbál v nové dimenzi, jiskrná rytmika,

publikum ve hře, zkrátka nový vítr z Moravy.

R. Veverka a J. Černý na křtu kalendáře pro rok 2013

Vážení přátelé, již mnoho let nás provází přátelství s Romanem Veverkou, který je zpěvákem a cimbalistou Medicimbalu. Pravidelní návštěvníci našich akcí je dobře znají. V Hustopečích 23. března 2013 na Slavnostech mandloní pokřtila jejich nové CD zpěvačka Bára Basiková.

Hustopeče 23. března 2013

Byli jsme tam také...a novému CD přejeme hodně štěstí a vám příjemný poslech písní, které posluchače vždy rozehřejí :-)

Koupit si ho můžete zde.

březen132013
K.Beneš a J. Blažek

Výstava grafických děl dvou akademických malířů K. Beneše a J. Blažka, kteří žijí v Praze, ale jejich kořeny naleznete na jižní Moravě.

J. Blažek

Prodejní výstava potrvá do 3. května 2013.

K. Beneš

Malou ukázku z jejich díla najdete v krátké reportáži TV FENIX, které děkujeme za spolupráci.Těšíme se na setkání s vámi.

březen42013
...a je tady - rozhovor Satisfakce

z ateliéru...poslední se zimním motivem

Vážení návštěvníci,milí přátelé rozhovor pro Satisfakci najdete zde. Příjemné zastavení v krásném předjaří. A.V.

leden292013
Návštěva redaktora M. Maška v ateliéru

Setkání s novinářem a PR specialistou Mgr. et Mgr. M. Maškem se zařadilo k těm příjemným chvílím všedního dne.

Rozhovor uveřejní lifestale magazín Satisfakce. A.V.

leden102013
...když nebude konec světa...

Milí přátelé a příznivci výtvarného umění, pokud nebude konec světa, oslavím v tento den 79. narozeniny...potom už mě čeká osmička. Ve čtvrtek 10.1. 2013 se těším na setkání s Vámi v Galerii 99 od 14 hodiny...až do konce. A.V.

10.1. 2013 připíjím všem na zdraví !

...konec světa nenastal, děkuji všem gratulantům a připíjím na zdraví ! Udělali jste mi radost. A.V.

Břeclavsko

leden82013
Grafika Jiří Anderle

Jiří Anderle

Jiří Anderle, pražský akademický malíř, bude od 8. ledna 2013 v G 99 představen svou grafickou tvorbou. Od roku 2006 je Jiří Anderle nositelem Medaile Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění. Jiří Anderle je významný český malíř a grafik, jehož rozsáhlé dílo si získalo věhlas a prestižní ocenění doma i v zahraničí. Jeho tvorba je zastoupena ve sbírkách nejpřednějších světových muzeí a galerií. Od roku 1964 buduje unikátní rozsáhlou sbírku primárního umění Afriky, kterou daroval veřejnosti.

Anderle je zejména grafik, ale také malíř, cestovatel a sběratel afrického umění. V Praze v Pelleově vile má stálou výstavu svých děl, sbírku plastik a soch z Afriky. Galerii 99 v Břeclavi se podařilo pro návštěvníky připravit ojedinělou a rozsáhlou kolekci grafik. Výstava grafiky potrvá do 8. března 2013.

Jiří Anderle

Kdosi moudrý řekl, že malíř celý život maluje v podstatě jeden obraz. Je-li tomu tak, mým obrazem, mým vnitřním modelem je lidská tvář. Čím déle se tímto tématem zabývám, tím silnější mám dojem, že množství forem, kterými lze tento motiv vyjádřit, je snad bezbřehé. Jiří Anderle

Dům U Kamenného zvonu Praha

leden22013
Klapka pro rok 2013

...je letitou tradicí malíře Antonína Vojtka , že první den v roce věnuje malíř A. V. část volného času malování.

Na Nový rok 1.1. 2013 dokončil malíř A.Vojtek novou klapku pro Minisalon, který je součástí festivalu filmů pro děti ve Zlíně. Dnes jde již o prestižní a světově unikátní ‚MINISALON – filmové klapky‘, doprovodnou akci zlínského festivalu. V posledních letech se těší značnému zájmu médií, hostů, diváků i sběratelů výtvarného umění. Výtěžek z dražby je každoročně věnován Filmové škole Zlín. Tato finanční podpora pomáhá realizovat vybrané snímky filmařských nadějí, vzešlých z této školy. Řada z nich se s úspěchem prezentuje na mnoha filmových festivalech doma i ve světě.

Na klapku A.V. opět zachytil jihomoravskou krajinu, kterou ve své tvorbě soustavně propaguje a je jeho celoživotní múzou.

leden22013
Rok 2012 se krátí... PF

Vážení návštěvníci, milí přátelé, rádi bychom Vám všem popřáli do nového roku 2013 vše dobré, hlavně pevné zdraví a kousek štěstí. Partnerům děkujeme za podporu při naší práci a se všemi se těšíme na další setkání.

S úctou Jitka a Antonín Vojtkovi

prosinec312012
Vánoční čas v Galerii 99

Pro toto období nabízí galerie velký výběr výtvarných děl a také tradiční vánoční setkání.

vánoční setkání 2012

Přijďte se podívat a vybrat...

vánoční setkání 2012

prosinec112012
J. Vágner - Medicimbal - křest kalendáře - video

J. Černý a Medicimbal

Vážení návštěvníci virtuální, dnes máte možnost přiblížit si průběh křtu kalendáře A.V. 2013.

Milí přátelé a příznivci, kteří jste přišli do břeclavské synagogy, děkujeme za milou atmosféru...video pro nás připravila Renka Hasilová. Děkujeme!

prosinec22012
...střípky...

kniha Tišnov v obrazech

Jak jde čas, věnuji se dalším činnostem...jsou to besedy se studenty, podporuji různé projekty...také aukci ART - ANTROPO -ARCHEOLOGICKÝCH PODIVUHODNOSTÍ pro KLINIKU DĚTSKÉ ONKOLOGIE FAKULTNÍ NEMOCNICE V BRNĚ, kterou pořádá ÚSTAV ANTROPOLOGIE PŘÍRODOVĚDECKÉ FAKULTY MASARYKOVY UNIVERZITY...knihu Tišnov v obrazech a slovech...počin Česko dnes - kalendář výtvarné kultury 2013...

nebo zařazení do knihy spisovatele J.A. Krystka...atd. A.V.

listopad222012
Ohlédnutí za křtem kalendáře 2013

...květinovou štafetu předala Martina Štěpánková

...pozdravit a zazpívat přišel moravský slavík J.Černý
 

Každý z návštěvníků si odnesl své zážitky. Více mohou připomenout také fotografie, reportáže a rozhovory.

Vladislav Bláha - světový kytarista a jeho nová kniha Dějiny kytary

Setkání se neslo v krásném a přátelském duchu...

listopad172012
Kalendář Břeclavsko... slavnostně pokřtěn rybářem Jakubem Vágnerem

Jakub Vágner a Jiří Zahrádka
 

Kalendář s obrazy A.V. pro rok 2013 Břeclavsko - kraj rybníků, tůní, jezer, kraj řeky Dyje byl dnes slavnostně v břeclavské synagoze pokřtěn Jakubem Vágnerem. Začínáme nová setkání, tentokrát se zajímavými muži. Věříme, že takové setkání obohatí nejen nás, ale i naše přátele a příznivce umění. Jakub byl nesmírně příjemný a vnímavý host...těšíme se připravované "fotovideo", které mnohé napoví.Do nového roku 2013 vám přejeme, aby si každý z vás chytil svou zlatou rybku, která mu splní jeho přání.

Květinovou štafetu na kole Jakubovi předala trojnásobná mistryně světa v krasojízdě na kole M. Štěpánková- Trnková, rozhovor vedl Dr. J. Zahrádka, úžasnou atmosféru navodil Medicimbal ( www.medicimbal.cz ) a kytarista Vl. Bláha, mezi hosty byl také zpěvák J. Černý, za fotografie děkujeme ing.R. Hasilové a více jich naleznete zde. ...a ještě jeden z rozhovorů...a také povídání o Vášni od spisovatele Jana Kostrhuna, dopis od herečky Gábi Vránové a ještě od oštěpařky Báry Špotákové...

 

*

VÁŠEŇ ZA ČASŮ MINULÝCH

 

Vážené a milé dámy, ctihodní pánové a milí přátelé, dovolte,

abych se v tomto chrámu umění zašlých časů vyzpovídal ústy své zpovědnice.

 

Začnu zeširoka:

Gabriel García Márquez, kolumbijský spisovatel a nositel Nobelovy ceny za literaturu, se svého času vášnivě zamyslel a napsal román „Láska za časů cholery“, román o téměř celoživotním čekání na vášnivou lásku.

Protože já jsem pouze pošetilý podivínský písmák, zasmušile a nostalgicky jsem se k této vzácné příležitosti křtu nového kalendáře Antonína Vojtka kmotrem Jakubem Vágnerem zamyslel nad vášní.

 

Vášeň je když něco tak umanutě chcete, když po něčem tak neodbytně toužíte, že musíte udělat úplně všechno, co je ve vašich silách – a někdy až nadpřirozených – abyste toho dosáhli.

Vášeň je když něco chcete tak moc, až prostě musíte.

Vášeň je, když se raději zničíte, než abyste raději před vášní utekli.

 

Pamatuji si na ty dávno minulé časy, kdy jsem byl vášnivým čtenářem. Nebo potom ještě vášnivějším podivínským písmákem. Nebo ještě o něco později vášnivým rybářem. A vrcholem blaha bylo, když se všechny ty tři vášně spojily v jeden vášnivý vodopád času, vášnivý vodopád času prožitého v posvátné blaženosti.

 

V té době jsem osobně poznal Antonína Vojtka. Osobně jsem poznával a poznal, že tak moc musel malovat, že opustil všechny zavedené životní jistoty a stal se z něho vášnivý malíř. A soudě podle jeho nových obrazů a nakonec i podle jeho nového kalendáře na příští rok, vášnivým malířem zůstal dodnes a naštěstí pro nás jeho ctitele to nevypadá, že by ho třeba už zítra ta vášeň malovat opustila.

 

Malovat neumím, ale té vášni rozumím, neboť si na tu svoji písmáckou a rybářskou vášeň ještě matně vzpomínám.

 

Jakuba Vágnera znám jenom zprostředkovaně. Ale z toho, co jsem si o něm a od něho přečetl a co jsem viděl v televizi, soudím, že je tedy ale pořádně vášnivý rybář a vnitřním založením vášnivý dobroduh. A já té jeho vášni také rozumím, neboť si na tu svoji vášeň rybářskou také ještě matně vzpomínám. Jak jsem se koupal v prosinci v ledové Dyji, abych mohl v náruči vynést na břeh více než metrovou štiku jenom proto, abych ji zase vrátil zpátky do vody…

 

Na první povrchní pohled se nám může zdát, že malování obrazů a lov těch největších sladkovodních ryb na naší planetě jsou činnosti naprosto rozdílné a nesouměřitelné.

Mají však společného jmenovatele.

A tím společným jmenovatelem je neutuchající vášeň, neukojitelná žízeň po vášni malovat u Antonína Vojtka, neukojitelná žízeň po vášni lovecké u Jakuba Vágnera.

 

V tichu malíř na plátno maluje otisky své vášnivé duše, v tichu rybář loví svoji vášnivou duši, aby ji zase pustil zpátky do vody, tekoucí tam někam dolů k moři…

 

Myslím, že tolik vášně pohromadě tahle synagoga ještě neviděla.

 

Těšil jsem se, že budu u toho…

 

Bohužel se však mohu jenom vyzpovídat ústy svojí zpovědnice ze svého truchlivého hříchu: Pokud mne se týká, tak vášně již pominuly, zato povinností přibylo.

 

Omluvte prosím moji nepřítomnost.

 

Oběma dnešním hlavním protagonistům upřímně přeji, aby se jejich vášeň nikdy nestala minulostí, ale aby jim ta jejich vášeň vydržela až navěky.

 

Děkuji vám za pozornost. Rozhřeším se sám, pokání si odpykám.

JK

 

 

*

Vážení, milí, vy všichni, kteří jste se dnes dopoledne sešli v nádherné břeclavské synagoze, kde jsem měla tu čest předloni vystoupit při křtu kalendáře pana Antonína Vojtka,

bylo to velmi krásné a dojemné. Pro mě možná až příliš, protože na mne dolehla blízkost rodného kraje mého otce a odchod mých nejdražších.

Letos s vámi být nemohu. Jedna radost vyvažuje jeden smutek, tak už to v životě chodí. S návratem na jeviště Vinohradského divadla mně přibylo mnoho nových povinností, znáte to, jeden nezmůže a nemůže mít všechno. Ale moc a moc vás všechny pozdravuji a věřím, že toto dnešní dopoledne bude zase slavnostní, krásné a veselé!

A také zázračné, tak jako jsou pro mne zázračné obrazy Antonína Vojtka. Pozdravuji Tě, drahý Toníčku, přeju hodně tvůrčích nápadů a sil je uskutečnit! Tobě, Jituško, bez které by nebylo toto všechno, ze srdce děkuji a obdivuji Tě (opovaž se to nepřečíst). Julince vzkazuji, že její ručně malovaný šáteček stále hrdě nosím! Bůh vás všechny opatruj!

Vaše Gabriela Vránová

 

 

*

Milé dámy, milí pánové,

jsem ráda, že vás mohu pozdravit alespoň skrze tento krátký dopis. Bohužel se nemohu zúčastnit slavnostního setkání

s manželi Vojtkovými na jejich tradiční akci, které jsem měla tu čest účastnit se v minulých letech jako kmotra. Dodnes vzpomínám na první nesmělé kontakty a posléze na poněkud složitější komunikaci před mou první účastí na křtu kalendáře. Dnes se musím těmto vzpomínkám zasmát, neboť

jakékoli pocity nejistoty byly zbytečné a toto setkání dalo vznik krásnému přátelství a mému vřelému vztahu k tomuto kraji.

Jakmile jsem se totiž ocitla na přátelské půdě jižní Moravy, všechny předchozí obavy byly tatam. Úžasná atmosféra okamžitě pohltila celý sál a mně přišlo, jako bychom se znali odjakživa.

 

Od té doby uběhlo už pár let, my jsme se stali přáteli a dodnes se velmi ráda do Břeclavi a okolí vracím.

Proto mě dvojnásobně mrzí, že se dnes slavnostního křtu nemohu zúčastnit, jelikož jsem na soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Chtěla bych vám všem popřát krásně strávený sváteční den. Kalendáři a jeho kmotrovi přeji jen samé úspěchy a všem lidem, kteří se přišli na křest podívat, aby odcházeli s pocitem, že dobří lidé se mají setkávat.

Tímto bych chtěla poděkovat manželům Vojtkovým, že v sobě opět nalezli sílu na pořádání tohoto křtu, protože je to jistě velmi náročné.

Do roku 2013 bych ráda všem popřála hodně zdraví a co nejvíce krásných chvil se svými blízkými.

Vaše Bára Špotáková

listopad172012
Křtíme kalendář s obrazy A.V. 2013 - letos s Jakubem Vágnerem

Pro rok 2013 připravujeme kalendář s obrazy A.V. a nová setkání se zajímavými osobnostmi. Pro rok 2013 jsme oslovili významného milovníka ryb,vášnivého cestovatele a rybáře Jakuba Vágnera. Kalendář je vydáván v počtu několika set kusů. Jde o reprezentativní a sbírkový dokument, vytištěn barevně na křídovém papíře, gramáž 250 gr., velikost 48 x 33 cm. Tématika : krajina jižní Moravy, obrazy rybníků a řeky, včetně fotografií s rybářem Jakubem Vágnerem.

Křest kalendáře a setkání bude 17. listopadu v 10.30 hodin v břeclavské synagoze. Jste srdečně zváni !

Objednávky kalendářů na telefon nebo mail: vojtkova@vojtek-av.com ,

cena 200 Kč

Jakub Vágner

Jakub Vágner cestuje za rybami a dobrodružstvím téměř do všech koutů světa. Jeho expedice většinou směřují do odlehlých, mnohdy i málo probádaných oblastí naší planety.Je držitelem mnoha zajímavých neoficiálních i oficiálních rybářských rekordů, které sdružuje Mezinárodní asociace sportovního rybolovu IGFA.

Sledovali jsme například jeho televizní vystoupení v Krásných ztrátách.Děkujeme za podporu partnerům a skvělé spolupráci s RH Graphics.

říjen192012
Videa z vernisáže 11.10. 2012 a další

z výstavy...

Vážení návštěvníci, díky spolupráci s fotografkou Renatou Hasilovou vznikají z našich setkání s uměním krátká videa a tady najdete zatím poslední. Kromě RH Graphics také děkujeme za spolupráci všem mediím a rovněž partnerům jednotlivých akcí.Další videa najdete rovněž na TVFENIX.CZ.Těšíme se z Vaší přízně a na další návštěvu.

říjen152012
Vernisáž Surman - Václavovič

Krásný slunečný den doprovázel slavnostní zahájení výstavy soch a obrazů dvou výtvarníků z Hodonína.Sochař Surman i malíř Václavovič se do Galerie 99 vrátili po 10 letech a připravili novou kolekci výtvarných děl.Zveme srdečně do 20. listopadu na návštěvu galerie. Milovníci umění si zde mohou vystavená díla zakoupit.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

říjen112012
Obrazy a sochy - Václavovič a Surman - Hodonín

Připravujeme výstavu malíře Václavoviče a sochaře Surmana, která bude zahájena 11.října v 17 hodin a potrvá 20. listopadu.

září112012
Člověk a krajina - výstava obrazů

Antonín Vojtek při instalaci

Galerie 99 na Slovácké ulici v Břeclavi připravila výstavu obrazů Člověk a krajina, na kterých se většinou snoubí krajina s člověkem nebo jeho činností. Zatímco Antonín Vojtek to spojení vyjadřuje s tělem ženy, pražský Karel Beneš řadí do krajiny šohaje, folklorní tedy národopisné prvky a Antonín Stoják figurální motivy, František Hodonský svým osobitým pojetím zobrazuje krajinu lednického parku. Dalších 8 umělců kolekci doplňuje ojedinělým způsobem a přístupem, který osciluje od litografie zasloužilého umělce Aloise Moravce až po moderní filmovou klapku Marie Plotěné. Myslíme si, že výstava je svěžím obohacením výtvarného podzimu v G 99.

Lednický park - Fr. Hodonský

září62012
Člověk - Auto - Encyklopedie

Práci na různých projektech mám rád , mou tvorbu vždy obohatí. V roce 2011 jsem byl přizván na Líšenský profil Kateřiny Šedé. S velkou radostí spolupracuji opakovaně s profesorem Jaroslavem Malinou. Po Encyklopedii sexuality,erotiky a lásky všech kultur světa je tady další spolupráce. Můžete se s novým projektem také seznámit: Člověk - Auto - Encyklopedie A.V.

A.V.

září62012
Pozitivní noviny - článek- Den s malířem Vojtkem ...

Mám přátele a společný čas je příjemný a obohacující... Tentokrát byl i inspirací k článku do Pozitivních novin. Dobrých zpráv není nikdy dost. A.V.

červenec72012
Návštěva žákyně Evičky

Během letních toulek po Moravě mě navštívila bývalá žákyně Evička. Před 60. lety jsem ji učil v první třídě v Mariánských Lázních. Potěšilo mě to, rád jsem na ni vzpomínal. Z Evičky je paní Eva, z mladého učitele se stal malíř na volné noze. Táňa, jedna z mnoha dalších žáků, vzpomíná :-) na mé učitelování na stránkách Čekanky. Učil jsem rád, s některými žáky se setkám stále...děkuji. A.V.

červen292012
Itálie - studijní cesta

Benátky 2012

Benátky 2012
 

V červnu jsem podnikl krátkou studijní cestu do Itálie, zejména do Benátek. A.V.

červen292012
Léto v Galerii 99

Poštorná, foto R. Hasilová

Vážení přátelé, příznivci umění... přejeme vám krásné letní zážitky a zveme vás do Galerie 99 na výstavu Břeclav v obrazech. Výstava obrazů a fotografií vám naše město ukáže, tak jak ho neznáte. Těšíme se na setkání a připravujeme další překvapení.

Břeclav, foto R. Hasilová

Břeclavsko 27.6. 2012
 

červen222012
První letní vernisáž v Břeclavi

Ve čtvrtek 21. června byla slavnostně zahájena výstava Břeclav v obrazech.Vernisáži byli přítomni autoři a také příbuzní již nežijících autorů.

přivítání K. Božka ml.

Město Břeclav v minulosti, ale i v současnosti mělo své malíře. Někteří se zde jen zastavili, druzí trvale zakotvili. Lákala je především krásná příroda okolí města.

Vystavují autoři z Břeclavi a okolí, z celé Moravy a ze zahraničí : K. Božek, M. Dyl, R. Hasilová, Fr. Hodonský, Zd. Chalupa, J. Chrena, J. Kolomazník, M. Kovařík, Zd. Skála a Ant. Vojtek. Galerie děkuje touto cestou za podporu městu Břeclav a dalším partnerům – břeclavské pobočce GE MONEY BANK a nové prodejně PAPIRON, která se specializuje na prodej pomůcek a materiálů pro výtvarníky.

Gajdošská muzika

Děkujeme panu J.Švachovi a Starobřeclavské gajdošské muzice pod vedení Jošky Huňaře. V kulturním programu také vystoupila známá operní pěvkyně Věra Bakalová s Fr. Kratochvílou. Těšíme se na setkání v galerii také s Vámi, čeká Vás nevšední kolekce děl obrazů, které byly namalovány v průběhu 100 let !

Věra Bakalová s malířem A. Vojtkem

 

červen212012
Břeclav v obrazech

Nová výstava obrazů bude zahájena 21.června 2012 v Galerii 99 na Slovácké ulici v 17 hodin.Jste srdečně zváni!

Ve spolupráci se studiem RH Graphics připravujeme k výstavě katalog, kde představíme celou 10 vystavujících autorů.Výstava je věnována 140. výročí jmenování Břeclavi městem. Děkujeme partnerům za podporu.

Máme pro vás také pozvání na výstavu PASTEL, pro všechny, které výstava zaujala, malé ohlédnutí pomocí krátkého videa. Výstava Pastel je prodloužena.

červen72012
Lednický park - plenér

Při toulání v parku, jsem se pracovně setkal s Ivanem Stříteským a Dr. Jiřím Jilíkem. A.V.

 

květen282012
Galerie 99 má...

...novou video pozvánku do galerie. Zkoušeli jsme s RH Graphics, hledali a zjistili, že máme problém v daném krátkém čase, sdělit širokou myšlenku galerie...Výsledek je na světě...

Jste všichni srdečně zváni k návštěvě.

květen282012
Muzeum v Žarošicích 19. 5. 2012

s Dr, Valihrachem a představiteli obce před zahájením

Jsou místa, která navštěvuji rád a mám je spojené se vzpomínkami, které k životu patří. Tentokrát jsem se na podnět Dr. Valihracha vrátil do Žarošic, malé obce se zajímavou historií, krásným muzeem a příjemnými lidmi.

Prožil jsem den zajímavý den.Tajemno mám rád. A.V.

překvapení v poli u Žarošic - mandala

duben102012
Pastel - výstava zahájena

M.Vaincebacherová

Galerie 99 se v úterý 10. dubna 2012 zaplnila do posledního místa při zahájení výstavy PASTEL. Přátelé a obdivovatelé výtvarného umění přišli pozdravit výtvarníky - Martinu Vaicenbacherovou a Jiřího Keperta. Děkujeme všem za návštěvu a vytvoření krásné atmosféry, kterou hudbou podmalovala skupina Tempus.

A. Vojtek a J. Kepert

 

Galerii navštívila také břeclavská TV Fenix

duben102012
PASTEL

Připravujeme novou autorskou výstavu Martiny Vaicenbacherové ( Břeclav ) a Jiřího Keperta ( Břeclav ), kterou zahájíme

úterý 10. dubna 2012 v 17 hodin.

Můžeme se těšit na barevné kreace malířů, které spojuje láska k tvorbě a radost z barevných tónů.

březen222012
Mabinty v Africe

Již několik let podporujeme, pomocí adopce na dálku, Mabinty C. v Guinei.Pravidelně ji také posíláme drobné dárky, které vždy udělají radost všem. Obdarované i nám...podívejte se, jak Mabinty za ta léta vyrostla.

  <<   <   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   >   >>  

Co nás čeká

Putování okolo Břeclavi - výstava
Životní jubileum 90
Hledáme obrazy a zajímavosti - ARCHIV A.V.
Srdce na dlani - výstava 2024 A.V.
Výstava MMG Prostějov

Novinky stručně

VIII. Břeclavský umělecký salon 2023
Sledujeme Design Cabinet CZ
BARVIČ a NOVOTNÝ v Brně
Našel se člověk s dobrým srdcem...
Knižní novinky, které nás těší...

Všechna práva vyhrazena

Použití pouze s písemným souhlasem autora

Galerii 99 nyní najdete také na facebooku

Videa z akcí

 

Užití cookies

Užití cookies

Navštívíte-li webové stránky vojtek-av.com a kteroukoli jejich subdoménu, jsou na nich v některých případech použity tzv. cookies.

Jedná se o tyto případy:

- Hlasujete v anketě: do cookies je poznamenáno, že jste hlasovali, abyste nemohli v téže anketě hlasovat znovu.

- Nakupujete v e-shopu: do cookies se zaznamenávají údaje z košíku i Vaše osobní údaje, které jsou po potvrzení nákupu opět smazány.

- Čtete články: do cookies se poznamená údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně s výjimkou výše uvedených funkcí.
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 20. 9. 2023