Aktuality  
DOMŮ AUTOBIOGRAFIE EXPOZICE GALERIE OBRAZŮ DÍLO KONTAKT
 

 

Co probíhá či připravuji?

Již 10. ročník Křtu kalendáře s obrazy Antonína Vojtka se připravuje na sobotu 23. října 2010 v 10.30 hodin v Břeclavi v synagoze. Tradiční setkání přátel a příznivců bude jako vždy doplněno bohatým kulturním programem. Budou pozvány všechny dámy, které se v minulosti staly patronkami kalendářů. Připraven bude nejen kalendář, ale také publikace, která bude mapovat historii desetiletého setkávání.

Do Vysokých Tater zavítá malíř jižní Moravy Antonín Vojtek na zahájení své výstavy obrazů 9. září 2010 v Tatranské galerii Poprad.

Abstrakce - to je téma nové kolektivní výstavy v Galerii 99 Břeclav, která byla zahájena 11. května 2010 a potrvá do 13. července 2010.

Text pozvánky

V neděli 9. května 2010 byla zahájena výstava obrazů Antonína Vojtka v Adamově.

Galerie 99 od 7. dubna 2010 do 5. května 2010 připravila výstavu Stanislava Havlíka - Malování do čtverce. Jarní setkání s obrazy a cimbálovou hudbou Kapura.

Výstava Česká grafika bude zahájena 9. února 2010 a potrvá do konce měsíce března.

Dokument z cyklu Nehasit! Hořím! – díl věnovaný Julii Vojtkové bude mít premiéru 10. února 2010 na ČT 1 asi v 15.15 hodin.

Odvysílané díly Nehasit! Hořím! můžete najít v archivu ČT1.


Tisková zpráva
Článek
Stránky Julie Vojtkové

Přejeme všem přátelům a obdivovatelům spokojený čas vánoční i nový rok 2010.

České centrum Bratislava - výstava

Krásné setkání při Křtu kalendáře Antonína Vojtka přítomné potěšilo, návštěvníci prožili neopakovatelné chvíle.
Prohlédněte si fotografie a reportáž na TV Fenix.

Podívejte se na reportáž TV Fenix z vernisáže výtvarnice Veroniky Adlerové v Galerii 99.
Prohlédnout si můžete také fotografie z této akce.

Vážení přátelé a příznivci umění. Zveme Vás na tradiční křest kalendáře s obrazy A.V. pro rok 2010 do rodné obce Antonína Vojtka. V sobotu 24.října v Horních Bojanovicích od 10 hodin proběhne slavnostní křest s velkým kulturním programem. Kmotrou se stala světová oštěpařka, olympijská vítězka Bára Špotáková, která bude akci přítomna. Kalendář bude v prodeji v době akce, v Galerii 99 Břeclav, může být zaslán poštou. Jeho cena je 200 Kč.

Podívejte se na reportáž TV Fenix o Galerii 99

Televizní dokument o Julii Vojtkové z cyklu Nehasit, hořím - režisérky Hany Pinkavové je připraven k vysílání. Dokument byl natáčen v období několika měsíců a termín jeho uvedení na ČT 1 zatím neznáme.

Nakladatelství Galerie 99 Břeclav nabízí svoje služby dalším zájemcům. Informujte se telefonicky, osobně, písemně.

Galerie 99 připravuje výstavu mladé výtvarnice z Brna Veroniky Adlerové - malířky světla. Výstava bude zahájena 7. října 2009 v 17 hodin. O hudební doprovod se postará známá skupina Pozdní sběr.

Galerie Jamborův dům v Tišnově připravuje setkání a výstavu malíře A. Vojtka s obdivovateli z Vysočiny. Výstava bude zahájena 5. září 2009 a potrvá do 27. září 2009.

Galerie 99 a Žena v obrazech. Slavnostní otevření výstavy se uskuteční v úterý 7. července 2009 v 17 hodin. Výstava potrvá do 2. října 2009. Vystavena díla od: Anderle, Zoubek, Velčovský, Bambasovi, Srncová,Beneš, Blažek, Vojtek, Chludilová, Štolbová, Cheval a další autoři.

Výstava Antonína Vojtka v Praze na Kampě spojená se křtem nové knihy Krajina mého srdce. Knihu pokřtí Chantal Poullain, z nové knihy bude recitovat Gabriela Vránová, výstavu uvede spisovatel Jan Kostrhun. Vstup pouze s pozvánkou.
1. červenec 2009
.

Nová výstava v Galerii 99: v těchto dnech je nainstalována výstava: Putování okolo Břeclavi. Je to cyklus kreseb a veršů. Výstavu můžete shlédnout do 3. 7. 2009.

Galerie 99 pod patronátem poslance Ing. Jiřího Petrů pořádá výstavu břeclavského malíře Antonína Vojtka na prestižním místě v Praze, v předsálí sněmovny Parlamentu České republiky.“Krajina pod Pálavou“ bude v Praze vypovídat o kráse našeho kraje. V pondělí 8. června 2009 v 17 hodin na slavnostní vernisáži uvede výstavu básník Václav Hons, herečky Slávka Hozová a Gabriela Vránová a velký pěvecký sbor Rolnička. Vstup pouze s pozvánkou.

Nová kniha Krajina mého srdce
Připravilo ji k tisku nově vzniklé nakladatelství Jitky Vojtkové, nazvané: Nakladatelství 99 Břeclav. Vázaná kniha čtvercového formátu obsahuje 50 kreseb a veršů, které malíř Antonín Vojtek vytvořil v letech 2007-2009. Kniha je určena všem, kdo objevili, objevují a budou objevovat krásy města Břeclavi a jejího krásného okolí. Lze ji objednat na naší adrese za cenu 200 Kč a poštovné.

Pozvání na výstavy

Knížecí klub s Františkem Hodonským starším. 12.února 2009 v Galerii 99 na ul. Slovácká od 17 hodin. Beseda spojená s promítáním filmů o tvorbě Fr. Hodonského.

Výstava Antonína Vojtka – Ohlédnutí. 10. března 2009 v MMG Břeclav od 17 hodin. Výstava obrazů se křtem monografie Ohlédnutí.

Výstava Jana Kristoforiho. 25.března 2009 v Galerii 99 na ul. Slovácká od 17 hodin. Výstava olejomaleb a grafik významného umělce.

Výstava Antonína Vojtka v MIKULOVĚ. 1.dubna 2009 v Mikulově na zámku od 16.30 hodin. Výstava olejomaleb a kreseb, knih, dřevěných šperků …

Antonín Vojtek od 5. února vystavuje v Galerii pod Radnicí ve Zlíně novou kolekci obrazů

Nová publikace-monografie Antonína Vojtka Ohlédnutí byla vydána při příležitosti 75 narozenin malíře.

Jedná se o barevnou publikaci velikosti A4, je vázaná a celobarevná, křídový papír, 116 stran. Přispělo do ní 16 autorů, je doplněna sentencemi a verši A.Vojtka. Obsahuje mnoho barevných obrazů a kreseb. Veškeré autobiografické údaje. Cena knihy je 395 Kč, cena s poštovným je 450 Kč. Sdělujeme,že knih je omezený počet.

Vydat v dnešní době takovou knihu není vůbec snadné. Myšlenka na její vznik zrála asi deset let. Skutečnost se vyvíjela a různé okolnosti projekt odsouvaly. Zdá se, že by se jednou větou dalo říct, že tato monografie je ohlížení se do budoucnosti. Neboť za všemi vzpomínkami při ohlížení se, lze tušit, že manžel myslí také na budoucnost. Kniha je jen lehkým nahlédnutím do toho co bylo. Je vzdušná,napoví, ale mnohé zůstává nevyřčeno. Není přehuštěná informacemi, nechá čtenáři prostor pro vlastní pocity. Napomohla Galerie 99 Břeclav - Jitka Vojtková
Telefon :723 887 977,
mail : vojtkova@vojtek-av.com, www.vojtek-av.com

Co již proběhlo

Výstava Chorvatsko v obrazech – Ant. Vojtek, J. Havlíček, K. Křivánek. Zahájení 22.října 2008. Více zde a zde.

Výstava Z kraje pod Pálavou – Praha Senát Valdštejnský palác.
Nad výstavou převzal záštitu senátor Ing.Jan Hajda.

23.11.2008 - Keramika a plastiky Zuzany Gavlasové

Antonín Vojtek převzal z rukou hejtmana Ing. Stanislava Juránka na slavnostním večeru 29.9.2008 v Tišňově Cenu Jihomoravského kraje za přínos v oblasti výtvarného umění.

Galerie zve na zajímavou výstavu manželů Kjulleněnových, která bude slavnostně zahájena 16. září 2008 a potrvá do 3. října 2008. Více zde.

Galerie 99 Břeclav připravuje slavnostní křest Kalendáře 2009, který je neobvyklý a výjimečný. Slavnostního aktu se zúčastní známá herecká osobnost, kmotra kalendáře, paní Gabriela Vránová. Akce se koná v sobotu 20. září 2008 v Galerii A.V. na ul. J. Moláka 3, Břeclav.
Pozvánku naleznete zde. Ukázka kalendáře zde. Průvodní slovo naleznete zde.

Neobvyklá výstava v Lanžhotě bude otevřena 13. září 2008 u příležitosti tradičních a známých hodů.

V neděli 7. září 2008 bude zahájena výstava v Hustopečích.
Pozvánku naleznete zde.

Výstava v Třebíči měla úspěch. Julie přítomné překvapila 20 portrétů, kdy během vernisáže kreslila  návštěvníky výstavy. Zdařilé kresby na závěr vernisáže rozdala portrétovaným. Více zde.

V krásném prostředí v K. Varech byla zahájena výstava obrazů A. Vojtka.
Pozvánku naleznete zde.

V Galerii 99 Břeclav pokračuje výstava Obrazy z Lednicko-valtického areálu a Pálavy. V další části se představí fotograf Jan Halady a malíř Antonín Vojtek. Výstava je zahájena přátelským setkáním s autory
2. dubna 2008 a končí 14. května 2008.

Galerie 99 v Břeclavi zahájí slavnostní vernisáží 13. března 2008 v 16. hodin výstavu Lednicko-valtický areál a Pálava v obrazech.
Po úvodní kolektivní výstavě všech autorů budou následovat samostatné výstavy. Více na pozvánce zde.

Galerie 99 zve všechny na křest Kalendáře 2008 Kraj meruněk a vínaobrazy Antonína Vojtka. Nový kalendář pokřtí zpěvačka
Hana Ulrychová.

Slavnost bude 3.11.2007 v sobotu v 10 hodin v sokolovně
ve Velkých Pavlovicích. Je připraven bohatý kulturní program. Vystoupí skupina Jarmark s Evou a Jirkou Navrátilovými, zpěvák Bob Frídl, cimbálové trio Rivus, taneční soubor Filigrán. Součástí programu bude také křest nové knížky Ant. Vojtka – Ztracené touhy, autogramiáda.

Cena kalendáře 200 Kč, kniha Ztracené touhy 200 Kč. Zájemci je mohou získat i poštou. Těšíme se na setkání s Vámi!
Fotografie z křestu naleznete na stránkách www.breclav.info.

 

V Galerii 99 bude 28.9.2007 v 17.00 hod. slavnostně zahájena výstava nakladatelství a vydavatelství CARPE DIEM M. Huvara. Přítomni budou pozvaní autoři, ilustrátoři a vzácní hosté, účast přislíbila také Jana Paulová Gabriela Vránová.
Pozvánku si můžete prohlédnout zde.

Fotografie z vernisáže naleznete na stránkách www.breclav.info.

Julie Vojtková vystavuje v Rostocku
Za účasti Julie Vojtkové byla slavnostně 11.9. 2007 zahájena výstava v Německu v Rostocku, výstava bude putovní.

Pozvánku si můžete prohlédnout zde.

Antonín Vojtek – akty, Julie Vojtková,
nositelka prestižní ceny Zlatý oříšek pro děti od 6 do 14 let – vystaví své dosud „celoživotní dílo“. Julie bude ve stejné době vystavovat část svých obrazů v Grónsku a druhou část v Galerii 99. Nabídka bude lákat zejména mateřské školy, základní školy, ale také rodiče, jejichž děti se zájmem malují. Výstava dětské tvorby chce ukázat proč tato dívenka zvítězila a proč byl oceněn její talent. V galerii rádi odpovíme návštěvníkům na dotazy o této soutěži.
Antonín Vojtek připravil kolekci kreseb s grafik, ale také poprvé olejomalby aktů. Břeclav se může pyšnit krásnými dívkami a ženami. Součástí vernisáže bude ukázka práce na tvorbě aktů – kdy řada umělců vytvoří na vernisáži studie. Pózovat bude modelka, která byla také modelem pro vystavená díla v Galerii 99.
Vernisáž proběhne ve čtvrtek 21.6.2007 v 17.00.
Pozvánku si můžete prohlédnout zde.
Fotografie z vernisáže naleznete na stránkách www.breclav.info.

Česko-Slovenská výstava obrazů
Roman Müller – Česko, Miroslav Kinder – Slovensko. Výstava současného umění. Z české strany díla experimentálního charakteru, slovenská tvorba přináší ve svých dílech ryze současné umění s mnoha moderními prvky. Vernisáž ve čtvrtek 17. května 2007 v 17.00 hodin. Výstava potrvá do 20. 6. 2007.

Zapomenuté obrazy
Zapomenuté obrazy aneb staré ale dobré - 7. března - 30. dubna 2007
Výstava se chce pokusit ukázat, že staré obrazy nemusí končit v popelnici, ale mohou mít trvalou hodnotu. Že nostalgie má své místo v našem životě. Výstava představí známé vážené malíře, ale také autory dávno zapomenuté - např. Lhoták, Švabinský, Úprka, Gajdoš a další.

Pozvánku si můžete prohlédnout zde.
Fotografie z vernisáže naleznete na stránkách www.breclav.info.

leden 2007
Zvláštní cti se dostalo břeclavskému malíři Antonínu Vojtkovi. Výrobce leteckých motorů CFM, jehož z poloviny vlastní americký gigant GE, si ho totiž vybral jako jednoho z dvanácti autorů pro svůj prestižní kalendář. Vojtkova zimní krajina se tak ocitla ve společnosti děl malířů z Brazílie, Indie, Egypta, Japonska, Ruska, Holandska, USA, Austrálie, Francie, Angoly a Číny. "Původně chtěli nějakou typickou dědinku, ale nakonec sáhli po zimní krajině. Vyšel na mě leden, což mě těší, protože v tomto měsíci mám narozeniny," řekl břeclavský malíř.
Foto kalendáře: Leden, povídání o autorovi.

15.12.2006
Návštěvníci Galerie 99 se v pátek 15. 12. 2006 setkají v galerie v 17.00, aby si popřáli krásné Vánoce a šťastný nový rok 2007. Budou slosovány kupony a rozdány dárky, které Galerie 99 věnuje svým příznivcům.

16.11.2006
Přijďte se podívat ve čtvrtek 16.11.2006 na vernisáž Ivany a Jana Bambasových, Michaely Bartoňové a Josefa Synka.
Začínáme tradičně v 17.00.
A ještě než přijdete, podívejte se na pozvánku,
přední strana, zadní strana.
Fotografie si můžete prohlédnout na www.breclav.info.

22.10.2006
Jako každoročně přichází Galerie 99 ve spolupráci s Antonínem Vojtkem se svým kalendářem. Jeho představení proběhne 22. října v břeclavské synagoze. Jako kmotra kalendáře se vám představí Andrea Čunderlíková.
Fotografie si můžete prohlédnout na www.breclav.info.
Kalendář je možné si zakoupit za 200,-. (Zasíláme i poštou.)

12.10.2006
Dagmar H. Cheval zavítala po své výstavě ve Spojených státech i do Břeclavi do Galerie 99.
Fotografie si můžete prohlédnout na www.breclav.info.

10.8.2006
Tentokrát to byla výstava obrazů Antonína Vojtka s názvem Vzkříšení. Fotografie si můžete prohlédnout na www.breclav.info.

8.6.2006
Proběhlo slavnostní setkání příznivců krásy a designu v salonu Nábytku Kler v Praze - Zličíně, kde byla vernisáží zahájena měsíční výstava obrazů Antonína Vojtka, více zde.

16.2.2006
Proběhla vernisáž Sylvy Chludilové v Galerii 99. Přišla spousta návštěvníků, jak se na správnou vernisáž patří. Fotografie si můžete prohlédnout na www.breclav.info.

10.12.2005
Vojtkovi Vám přejí ... více zde.

7.12.2005
Proběhla vernisáž v sídle společnosti KPMG Česká
republika, s.r.o, fotografie naleznete zde.

Kalendář 2006
Pro více informací klikněte prosím zde.

13.5.2005
Galerie 99 v Břeclavi vás zve na další výstavu -
Jiří HOLÁSEK, jak ho neznáte
Koná se v pátek 13.5.2005 v 17. hodin. Autor MuDr. J. HOLÁSEK - malíř, muzikant, sochař předvede novou tvorbu, která veřejnosti dosud není známa.

Projekt NEW YORK
Pro více informací klikněte prosím zde.

10.3.2005
Vážení přátelé dovolujeme si Vás pozvat na výstavu obrazů
brněnské malířky IVANY BARAZI
Slavnostní zahájení se uskuteční ve čtvrtek 10.3.2005 v Galerii 99, Slovácká 2587, Břeclav v 17.00 hodin.
I. Barazi Vám během 15 minut předvede, jak maluje na nahé ženské tělo.

Kalendář 2005
Pro více informací klikněte prosím zde.

 

 
 
© DWC

Optimalizováno na: 1024x768

Poslední aktualizace: