Antonín Vojtek - malíř jižní Moravy

Archiv novinek

strana 7 / 795
  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

únor192021
PUTOVÁNÍ krajinou...

Pálava

Putování krajinou máme v popisu práce, ale většinou jsme se o fotografie nedělili. Pravdou je, že malíř krajinář do přírody musí pravidelně. Už to bude pomalu rok, kdy se nemůžeme stýkat s přáteli. Nikam na návštěvy nechodíme, dodržujeme všechna opatření, návštěvy nechodí k nám. Pracovní možnosti jsou značně omezené. Je nám z toho smutno, ale s novou životní situací se vyrovnáváme všichni.

Fotky z procházek najdete na veřejném profilu Facebooku. Přidejte se, chtete-li. A tady na e-shopu vám již velmi brzy představíme naše "jarní" novinky.

Lom na Janičově vrchu - Mikulov

 

Přejeme všem krásné jaro a hodně optimismu!

Jitka a Antonín Vojtkovi

 

Mikulov

leden302021
Galerie je zavřená...ale my pracujeme

...jak jen to situace dovoluje.

Milí přátelé, návštěvníci,

nemáme dovolenou ani "nějaké" náhradní volno.

Nikdo neví, kdy se situace zlepší, ale pokud bude v našich silách a možnostech, budeme se vám věnovat, :-) pokud nás budete potřebovat. Samozřejmě v souladu s nařízením vlády a s ohledem na pandemickou situaci.

...tak se držte, zachovejte nám, prosím, přízeň a mějte se prima.

Poslední video "výstavní" najdete zde.

Jitka Vojtková

vojtkova@vojtek-av.com

 

Pálava- Antonín Vojtek

 

❤ Když jsou VZPOMÍNKY SILNĚJŠÍ ❤ než realita...na ty časy, když pod Pálavou nebylo velké jezero, ale nádherný lužní les, na ty malíř nikdy nezapomene❤...chodil a kreslil, vše ukládal do paměti, aniž by tušil, že na tu okouzlují krajinu bude stále vzpomínat, že ji navždy bude mít uloženou ve svém srdci. ❤

 

Prostřední rybník, olejomalba Antonín Vojtek

leden292021
Neopakovatelná návštěva v ateliéru

Návštěv k nám v běžném čase předcovidovém chodí celkem dost a některé si přejí být i tak trochu „utajené“…

Hana Maciuchová a Antonín Vojtek

Je to přesně rok, kdy navštívila ateliér Antonína Vojtka Hana Maciuchová se svými blízkými a s přáteli. Od chvíle kdy tento týden zemřela, si stále dokola naše setkání přehráváme ve vzpomínkách. Nenáleží nám o ní sdělovat cokoliv osobního, tak dobře jsme se neznali. Ale bude nám moc scházet. Bylo to tak radostné a inspirující setkání. Hanička, jak jí blízcí oslovují, byla neskutečně ojedinělá osobnost a vážíme si příležitosti, že jsme prožili společný čas. Všechno krásné bylo řečeno jinde. A ano, opravdu, taková skvělá byla.

Antonín Vojtek

 

Od té doby žijeme spíše v izolaci- přišel covid a jen letní období nám dovolilo se více stýkat s lidmi a pracovat. Uzavření před lidmi je i pro nás těžké a trvá to už dlouho. Z návštěv jsme vždy měli radost a z mnohých „cizích“ lidí se stali časem přátelé. Pracujeme a věříme, že bude příležitost vám naše „plány“ přestavit.

Hana Maciuchová- věnování do knihy

Mějte se krásně, dávejte na sebe pozor a važte si společných chvil. Už nemusí nikdy přijít! Už se nesetkáme ani s paní Hanou, přestože jsme si to slíbili.

Jitka a Antonín Vojtkovi

leden182021
TANČÍCÍ STROMY na Pohansku

Zámeček na Pohansku leden 2021

Vážení a milí návštěvníci,

jistě jste už našli naši poslední výstavu mezi nebem a zemí

Z MÉHO ŽIVOTA.

Při krátké procházce na Pohansku nám běžely hlavou vzpomínky, protože je to místo, které rádi navštěvujeme. Stromy, které jsou pro nás důležitým symbolem, tam skutečně před lety rostly. Už je máme sice jen na obraze, ale zůstaly nám také v srdci.

Tančící stromy A. Vojtek

Přejeme všem krásné a hlavně zdravé dny!

A protože teď trochu víc sedíme u kamen, přidáme úryvek z oblíbené knížky.

**************************************************************************

HLEDAL JSEM A ZDÁLO SE MI,

ŽE JSEM BÍLÝ STÍN.

Závidím stínům jejich slunce.

 

Po teplém odpoledni dýchla na krajinu zvonivě mrazivá noc a krajina se probudila bílá se probudila bílá, bílá jako postel pro svatební noc, bílá jako postel pro rodičku; chřestivě bílá.

Bílé grafické listy prokřehlých vinohradů, bílé brázdy, bílé stromy, bílé cesty černých zpráv mezi telegrafními sloupy, smyky na náledí, černí havrani.

Bílé louky v bílém lužním lese, bílé duby na těch bílých lukách, bílá hnízda čápů, čápi za mořem.

A potom se mlha zvedla a na jedné straně modré oblohy se zubilo slunce, na druhé straně se styděl dorůstající měsíc. Slunce přece jenom hřálo, jinovatka tála, brázdy černaly, vinohrady zhnědly, havrani odletěli, louky zrezivěly, duby na těch zrezivělých lukách pookřály.

Spatřil jsem bílé stíny.

Stál jsem na hrázi, v Dyji chřestily ledové kry, ledové kry veliké jako kluziště se tiše lámaly přes hranu jezu, voda hučela a svět byl již od pohledu studený, jaro ještě kdesi za komínem. Louky zrezivěly a slunce na ně svítilo a jenom ve stínu rozpřažených paží staletých králů lužních lesů zůstala bílá jinovatka.

Spatřil jsem bílý stín a nebyl to přelud.

Můj stín byl černý, stín dubu bílý. Trvalo to jenom krátce. Země se pootočila a všechny stíny spořádaně zčernaly.

 

KDYBYCH BYL BÍLÝCH STÍNEM SVÉHO ČASU,

ŠEL BYCH SI SVOU VLASTNÍ CESTOU.

 

Jan Kostrhun Druhý pramen duhy

**************************************************************************

 

GALERIE JE STÁLE PRO VEŘEJNOST DO ODVOLÁNÍ ZAVŘENÁ. Ale pracujeme na telefonu, na Fc...neváhejte se ozvat.

leden102021
Z MÉHO ŽIVOTA 230. výstava A. Vojtka

Z mého života 230. výstava A. Vojtek

ODKAZ NA VÝSTAVU O 87. A. Vojtka k NAROZENINÁM NEJDETE ZDE.

 

Výstavní rok 2020 byl neustále upravován. Některé dlouho připravované výstavy se úplně zrušily, jiné odložily nebo přesunuly.

Věřte nebo nevěřte, už je to tak. Nikdy by nás nenapadlo, že 230. výstava Antonína Vojtka bude probíhat pouze virtuálně. Ale už to nezměníme.

 

Tak se pohodlně usaďte, chvíli zapomeňte na starosti a přijměte naše pozvání na výstavu mezi nebem a zemí. Alespoň na dálku připíjíme všem na zdraví a těšíme se, že se opět budeme setkávat.

Začínáme s výstavou 10. ledna 2021 a nikdy nekončíme…to je vlastně docela fajn.

Za situace, kdy klasické výstavy budou dlouhodobě omezovány, víme, že je to jediná možnost, jak vám v těchto dnech můžeme představit nová výtvarná díla z ateliéru A. Vojtka. Většina z nich vznikla v roce 2020.

 

Prostřední rybník jižní Morava - foto Jitka Vojtková

 

Obrazy, které uvidíte, jsou doplněné fotkami ze života v inspirující přírodě.

Přejeme příjemný den a pěkný zážitek.

Jitka a Antonín Vojtkovi

 

p.s. odkaz samozřejmě doplníme 10.1. 2021

leden12021
PF 2021 Z LÁSKY ...novinka Antonín Vojtek

Antonín Vojtek hedvábný autorský šátek s motivem obrazu

Na konci roku 2020 připravujeme do prodeje novou minikolekci autorských hedvábných šátků s motivy obrazů Antonína Vojtka. Fotili jsme na překráném místě jižní Moravy s výhledem na Valtice, kousek od hranic s Rakouskem na oblíbeném místě...na kolonádě Reistna. Na další fotografie se můžete podívat zde, vzniklo tak trochu neplánovaně i PF 2021.

Julie Vojtková s hedvábných šátkem z autorské edice Antonína Vojtka

Více informací doplníme později a také vložíme na e-shop během následujících dní v měsíci lednu.

Antonín Vojtek...

prosinec312020
Poděkování a vánoční pozdrav 2020

Pf 2021 a vánoční přání Vojtkovi

Vážení a milí návštěvníci, příznivci galerie, milovníci umění, přátelé,

rok 2020 pomalu končí.

Přinesl nám lidsky i pracovně mnoho komplikací a změn, ale přesto máme radost ze všech setkání a zajímavé spolupráce. Rok 2020 jsme zvládli a s pomocí přežili. To následující období bude těžší, náročnější a i když máme vážné obavy, věříme, že společně to zvládneme.

Děkujeme a přejeme všem hlavně zdraví a štěstí v novém roce 2021 a krásné Vánoce, které nás čekají a užijte si ty neobvyklé a kouzelné chvíle!

Nakonec to byl docela dobrý rok, jen úplně jiný, než jsme plánovali.

 

s úctou Jitka a Antonín Vojtkovi s Julií

 

Galerie 99 je z důvodu nařízení vlády od 18. prosince až do odvolání pro veřejnost zavřená.

Pokud potřebujete individuální konzultaci, prosím, obraťte se na nás tel. 723887977 nebo vojtkova@vojtek-av.com. Rádi se vám budeme věnovat.

prosinec192020
PODZIMNÍ výstava v Galerii 99 Břeclav

Prosím sledujete novinky výstavu prodloužíme do měsíce LEDNA 2021. Výstava bude pokračovat v novém roce a provoz galerie musíme uzpůsobit nařízením vlády s ohledem na pandemii COVID 17. Prosím, sledujete aktuální dění...

Galerie 99 v Břeclavi 2020

PODZIMNÍ VÝSTAVA měla být výstavou autorskou, ale sám autor ji v létě vzdal s ohledem na letošní situaci. Chtěli jsme tedy připravit novou výstavní kolekci, která by se věnovala akvarelu. Podařilo se nám to částečně.

Naštěstí máme svého domácího autora - A.V., který se celé léto věnoval tvůrčí činnosti. Antonín Vojtek připravil cyklus kolorovaných grafik s motivy naší krajiny.

S láskou a s radostí, že jsme vše zvládli, jsme komorně výstavu Něha akvarelu v Galerii 99 v pátek 9. 10. zahájili. Při dlouhé přípravě jsme netušili, že ji budeme muset vzápětí od 12. 10. zavřít. Z důvodů vládních krizových opatření je tedy galerie až do odvolání pro veřejnost uzavřena. Velmi se omlouváme, letošní rok je i pro nás náročný. Zdá se, že už nebude žádná větší akce.

Galerii určitě otevřeme, jakmile to bude možné. Výstava potrvá do 19.12. 2020.

Antonín Vojtek

Výstava je pro vás připravena, také další novinky, jen musíme být trpěliví a brát celou situaci s respektem. Prosím, zachovejte nám přízeň. S Individuální konzultací se můžete na nás obrátit na telefon 723887977 nebo vojtkova@vojtek-av.com.

 

Antonín Vojtek

 

p.s. kalendář bude :-) sledujte web a Fc

Kalendář pro rok 2021 je hotový a kmotrem se stal sám autor Antonín Vojtek. V době nouzových opatření jsme ho zvládli i pokřtít. Podívejte se zde. Prodej zahájen tel. 723887977, vojtkova@vojtek-av.com

prosinec172020
časopis VERONICA

časopis VERONICA

Krásná spolupráce nás po celý rok 2020 provázela s časopisem pro ochranu přírody a krajiny VERONICA.

Antonín Vojtek

Víc najdete na www.veronica.cz a poslední číslo je právě v prodeji. Měli jsme z takové spolupráce radost, které tento rok bylo víc než třeba. Antonín Vojtek poskytl veškeré obrazy k publikaci bez nároku na honorář.

časopis VERONICA

prosinec132020
Andělský pozdrav v neděli

Andělský pozdrav od Julie

⛄️❤⛄️❤⛄️ Andílek, kterého namalovala Julie má svůj domov a vlastně i příběh. Putoval na Mikuláše dál, aby udělal radost. Letos je ten rok u nás o malých radostech, přestože se toho děje tolik. Bylo mi v pátek docela smutno nebo spíš nostalgicky?

❤ V galerii mělo být plno lidí na vánočním setkání, které jsme museli zrušit. Měl vonět svařák, měla znít hudba a měly se rozdávat úsměvy a dárečky. Místo toho jsem v 17 hodin uklízela a zamykala. Galerie bez návštěvníků fungovat nemůže.

Nyní uvidíte aktuální výstavu Něha akvarelu. Věříme, že se opět budeme scházet při různých příležitostech. Těšíme se na další výstavy, setkání, akce... Následující rok nebude pro existenci galerie snadný. Přijďte se podívat, podpořit nás a další výtvarníky. Vím, že to tak nyní musí být a vím, že jsme vděční životu, co všechno jsme letos přes to všechno dokázali. Těším se na vás. ❤ Máme ZATÍM otevřeno v pravidelném čase od 14-17 hodin v úterý až v pátek, po domluvě kdykoliv. Mějte se krásně! ❤

  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

Co nás čeká

MALÍŘŮV ROK kalendář s obrazy Antonína Vojtka
Klapka č. 15 - aukce Salonu filmových klapek - Zlín

Novinky stručně

NOVINKY sledujte na Facebooku
Znám jednu starou zahradu - výstava
Antonín Vojtek- Osobnost města Břeclav
Luneta v Podivíně - nejmenší výstava A.V. s největším obrazem
ADAMOV výstava Antonína Vojtka

Všechna práva vyhrazena

Použití pouze s písemným souhlasem autora

Galerii 99 nyní najdete také na facebooku

Videa z akcí

 

Užití cookies

Užití cookies

Navštívíte-li webové stránky vojtek-av.com a kteroukoli jejich subdoménu, jsou na nich v některých případech použity tzv. cookies.

Jedná se o tyto případy:

- Hlasujete v anketě: do cookies je poznamenáno, že jste hlasovali, abyste nemohli v téže anketě hlasovat znovu.

- Nakupujete v e-shopu: do cookies se zaznamenávají údaje z košíku i Vaše osobní údaje, které jsou po potvrzení nákupu opět smazány.

- Čtete články: do cookies se poznamená údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně s výjimkou výše uvedených funkcí.
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 1. 12. 2022