Antonín Vojtek - malíř jižní Moravy

Archiv novinek

strana 1 / 781
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

únor282019
Hledání lásky k rodnému kraji PRODLOUŽENO DO 17. března 2019

Antonín Vojtek výstava v MMG Břeclav

 

Vážení příznivci výtvarného umění, výstava A. Vojtka je prodloužena do 17. března, tak s její návštěvou neváhejte.

 

Antonín Vojtek výstava v MMG Břeclav

 

Máme pro vás knižní novinku A. Vojtka, hledejte v sekci nakladatelství. Knihu můžete získat s podpisem autora a pamětním razítkem.

 

Antonín Vojtek pamětní razítko

 

Pro všechny, kteří si výstavu nechali ujít a hlavně pro ty, kteří ji navštívili...rozhlédněte se po výstavní síni MMG v Břeclavi tady.

 

únor252019
Už jste se byli podívat??? MALÍŘ A LÉKAŘ

Antonín Vojtek a kardiochirurg MUDr. Pavel Piler

 

❤️❤️❤️ MALÍŘ A LÉKAŘ. ❤️❤️❤️

Život je o životě. „Byl to silný okamžik“, říkali přátelé, když slyšeli na vernisáži 24. ledna 2019 povídat MUDr. Pavla Pilera, kardiochirurga z Brna. „Jen já jsem držel malířovo srdce a vím, jak vypadá, jak tluče.“

🎨❤️🎨 Kdykoliv vidím záchranářský vrtulník nad hlavou, vzpomenu si na náš příběh před lety. Na čas, kdy šlo o každou minutu a vrtulník měl na palubě mého muže. V tu chvíli, jako dnes, se mi rozběhnou v hlavě myšlenky a vzpomínky na čas strachu, obav, očekávání, jak to dopadne. Na těžký čas návratu do života, na krize v dalších letech…Jen ten, kdo zažil podobnou chvíli, rozumí, o čem povídám. Není třeba velkých slov. ❤️

Děkuji všem, kteří dělají svou práci dobře, opravdově. A všem, kteří umí prodloužit život. Važme si ho. Nikdy nevíme, kdy skončí. Chovejme se k sobě podle toho. Vím, o čem mluvím.

❤️ Buďte zdraví. J.V.

 

Antonín Vojtek, dopis s pozváním :-)

Antonín Vojtek, Stmívání na jižní Moravě, olejomalba

únor52019
STRACHOTÍN na Facebooku najdete mnoho novinek

záplavy ve Strachotíně foto A. Vojtek kolem roku 1959

Vážení příznivci výtvarného umění!

S krajinou jižní Moravy je malíř A. Vojtek hluboce spjat. Na veřejném Facebookovém profilu najdete mnoho nejrůznějších drobných informací. Tak nás sledujte a není třeba se ani registrovat :-).

únor32019
OSUDOVÁ ZNAMENÍ A LÁSKY Antonína VOJTKA

Už jste si koupili SPIRIT? Najdete tam OSUDOVÁ ZNAMENÍ A LÁSKY ANTONÍNA VOJTKA. Aktuální číslo vyšlo v pátek 1. února 2019. Trochu povídání o životě a třeba na chvilku čtení k nedělní kávě.

Spirit 1. 2. 2019

leden282019
SVĚTLUŠKA kalendář pro rok 2020

Antonín Vojtek olejomalba pro Světlušku
Vážení příznivci a hlavně "hlasující"...s velkou radostí vám oznamujeme, že pro rok 2020 byl A. Vojtek vybrán jako tvůrce pro nádherný charitativní projekt. Velkoformátový charitativní nástěnný kalendář nadačního fondu Českého rozhlasu projektu SVĚTLUŠKA, budou zdobit jeho obrazy. Generálním partnerem je společnost Model Obaly, a.s..

Antonín Vojtek olejomalba

Máme nesmírnou radost,že můžeme pomáhat, že obrazy mohou plnit takovou roli.

Děkujeme, na kalendáři se již pracuje, těšte se a sledujete novinky. Antonín Vojtek vytvořil novou kolekci, cyklus obrazů, které jste dosud nemohli nikde spatřit. Uvidíte sami :-). Laskavou péči převzali nyní z PROJEKTY POMÁHAJÍ. V minulých letech jste mohli vidět kalendář s obrazy například od Jiřího Trnky, Josefa Čapka, Františka Tichého, Vlasty Švejdové, Aloise Mikulky a dalších.

SVĚTLUŠKA

Upozorňujeme, že až do 10. března 2019 můžete navštívit výstavu A. Vojtka v MMG Břeclav k jeho 85. narozeninám. Zde jsme všechny přítomné na vernisáži 24. 1. 2019 seznámili s výsledkem hlasování.

leden282019
215 .výstava A.V. a vernisáž, na kterou se nezapomíná

A. Vojtek 215. samostatná výstava v MMG Břeclav , foto J. Minařík
Vážení a milí přátelé, děkujeme, víc slov není třeba. Mnozí z vás dorazili z velké dálky, někteří překonali nejrůznější nesnáze...bylo to skvělé.

Jitka a Antonín Vojtkovi

 

A. Vojtek jubilejní výstava k 85. narozeninám , foto V. Šálek

 

víc fotografií najdete na veřejném profilu Fc :-)

 

POZOR! PREZENTACI Z FOTOGRAFIÍ MÁME HOTOVOU A MŮŽETE SE PODÍVAT TADY :-) AŤ SE VÁM HEZKY VZPOMÍNÁ.

 

 

HLEDÁNÍ LÁSKY K RODNÉMU KRAJI Antonín Vojtek

 

REPORTÁŽ ZPRAVODAJSTVÍ FENIX Z BŘECLAVI NAJDETE TADY.

leden242019
Antonín Vojtek 215. samostaná výstava v MMG Břeclav

A. Vojtek 24. ledna 2019 v 17 hodin v MMG Břeclav
Antonín Vojtek připravuje...

MMG Břeclav pořádá k 85. narozeninám A. Vojtka 215. samostatnou výstavu obrazů, která se uskuteční za podpory naší Galerie 99.

VERNISÁŽ SE KONÁ V 17 HODIN VE ČTVRTEK 24. LEDNA 2019 V MMG BŘECLAV V MUZEU POD VODÁRNOU.

Výstavní síň najdete ZDE.

Čeká nás neobvyklá, krásná vernisáž výstavy A. Vojtka, kde bude vystavena nová kolekce obrazů, které jste ještě neměli možnost shlédnout. V programu vystoupí skvělí umělci z řad přátel-

zahraje Muzica Bohemica,

skupina Tamaral,

kytarový virtuos Vladislav Bláha.

Ochutnáte výborná vína Vinselektu Michlovský.

 

Hledání lásky k rodnému kraji - Antonín Vojtek

 

Uvítáme novou knihu A. Vojtka Hledání lásky k rodnému kraji, která vznikla za podpory Jihomoravského kraje a FOSFY a.s..

Do knihy přispěly další osobnosti, které mají k naší krajině blízký vztah. Přečíst si můžete ZRCADLENÍ od spisovatele Ing. Jana Kostrhuna, dalšími jsou Jiří Hronek; PhDr. Emil Kordiovský; Rostislav Koštial; Prof. Ing. arch. Mojmír Kyselka, CSc.; Ing. Pavel Mauer; Doc. Ing. Miloš Michlovský, DrSc, Dr.H.C.; RNDr. Rostislav Morávek; MgA. Jan Šimíček; Milan Vojta, MBA, M.A.; Ing. Jan Vybíral; RNDr. Jiří Zahrádka, CSc..

Najdete zde výtvarné vyznání malíře A.V. v 57 olejomalbách a v téměř 140 kresbách.

Publikace je ojedinělá a jedinečná. Je rozsáhlá (240 stran) a kvalitně zpracovaná. Vše odstartoval článek z roku 1972 a nikdo doposud toto téma z řad výtvarníků nezveřejnil.

článek z roku 1972

 

Antonín Vojtek se výstavní činnosti věnuje více než 50 let a 40 let je umělcem na volné noze.

leden152019
HLEDÁNÍ LÁSKY K RODNÉMU KRAJI - kniha

Hledání lásky k rodnému kraji Antonín Vojtek

Novou knihu Hledání lásky k rodnému kraji představíme 24. ledna 2019 v 17 hodin na vernisáži v MMG v Břeclavi během 215. samostatné výstavy Antonína Vojtka.

Výstavní prostor najdete POD VODÁRNOU zde.

Vznikla za podpory Jihomoravského kraje a FOSFY a.s. a spolupráce tiskárny Helbich.

MMG Břeclav 215. samostatná výstava A. Vojtka

 

Do knihy přispěly další osobnosti, které mají k naší krajině blízký vztah. Přečíst si můžete ZRCADLENÍ od spisovatele Ing. Jana Kostrhuna, dalšími jsou Jiří Hronek; PhDr. Emil Kordiovský; Rostislav Koštial; Prof. Ing. arch. Mojmír Kyselka, CSc.; Ing. Pavel Mauer; Doc. Ing. Miloš Michlovský, DrSc, Dr.H.C.; RNDr. Rostislav Morávek; MgA. Jan Šimíček; Milan Vojta, MBA, M.A.; Ing. Jan Vybíral; RNDr. Jiří Zahrádka, CSc..

 

Najdete zde výtvarné vyznání malíře A.V. v 57 olejomalbách a v téměř 140 kresbách.

kresba v knize Hledání lásky k rodnému kraji A.Vojtek

Odpočívejte, čtěte a nahlížejte do snů a vzpomínek v obrazech malíře, který se za každých okolností optimisticky dívá na realitu. Tam, kde druzí vidí jen zmar, se snaží najít poetiku a krásu. Zastavte se a přijměte pozvání k četbě, k procházce krajinou, která je celoživotní múzou Antonína Vojtka a on jí zůstal věrný a oddaný. Vím, že se na Moravě už nenarodí malíř, který by ho nahradil, který by jí věnoval celý svůj výtvarný život. Věřte mi, je to tak. Věřte, že Antonín Vojtek má plány na mnoho dalších let a v ateliéru je dostatečná zásoba barev a plátna na nové a nové obrazy.

 

Jitka Vojtková

leden112019
Návštěva z redakce České televize Brno

Antonín Vojtek Pohansko 2019
❤️❤️❤️ Krásná PROCHÁZKA ... Dnešní dopoledne...chvíli v přírodě, v Galerii 99, v ateliéru. Návštěva z redakce České televize Brno.

Aneta Beránková redaktorka- Česká televize Brno

V příjemné atmosféře se to krásně pracovalo. Děkujeme celému štábu zpravodajství s redaktorkou Anetou Beránkovou. Výsledek jste mohli vidět v Událostech z regionů a v Událostech z kultury 11. ledna 2019.

Najdete v archivu České televize nebo tady.

Česká televize Brno - návštěva

 

Víc fotografií na veřejném profilu Galerie 99 na Facebooku.

leden102019
58 nebo 85 po patnácté opět v Galerii 99

ateliér Antonína Vojtka z roku 1957

Milí přátelé, malíř Antonín Vojtek se 10. ledna 2019 těší na setkání v Galerii 99 v Břeclavi. Je to jeho narozeninový den, který pravidelně již 15 let slaví setkáním s Vámi. Letos je však pro něho velmi důležité také datum 24. 1. 2019, kdy v MMG v Břeclavi zahájí svou 215. samostatnou výstavu.

 

Strachotín - A. Vojtek

 

Ve čtvrtek 10. ledna to budou jeho 85. neboli 58. narozeniny. Jak rád v žertu čísla obrací, aby si nepřipouštěl, jak ten čas rychle běží. Letos se rozhodl v měsíci lednu a únoru 2019 vystavit své prvotiny, které jsou staré šedesát i více let. Nejde jen o nostalgické vzpomínání, ale také o to, aby všichni, zejména začínající výtvarníci nebo žáci škol, mohli nahlédnout na počátek tvorby úspěšného umělce. Veřejnost tak může konfrontovat tvorbu z padesátých let minulého století s tvorbou dnešní, vyzrálou a stylizovanou.

 

Antonín Vojtek

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

Co nás čeká

(ne)Zapomenutí legionářští bráškové - Velkopavlovicko
Prvomájový polibek ve SKLENĚNCE
ŽENY na horách...zatím jen název pracovní
59. ročník Zlín Film Festivalu – Mezinárodní festivaL filmů pro děti a mládež.
85. narozeniny A. Vojtka v Praze
VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD

Novinky stručně

Jaro je nové probuzení - pozdrav malíře
HLEDÁNÍ LÁSKY...výstava skončila
Spolek ROZUMĚNÍ - výstava v Galerii 99
Hledání lásky k rodnému kraji PRODLOUŽENO DO 17. března 2019
Už jste se byli podívat??? MALÍŘ A LÉKAŘ

Všechna práva vyhrazena

Použití pouze s písemným souhlasem autora

Galerii 99 nyní najdete také na facebooku

Videa z akcí

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 21. 3. 2019