Antonín Vojtek - malíř jižní Moravy

Archiv novinek

strana 1 / 779
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

říjen112018
Praha ANDĚLSKÁ VÝSTAVA

Andělská výstava Galerie AD Praha

Milí přátelé, až do Prahy se přestěhoval anděl A.V. do Galerie AD na Uhelném trhu. Až půjdete kolem, nahlédněte. Budete jistě jako v nebi.

Antonín Vojtek olejomalba Andělská výstava Galerie AD Praha

 

Kalendář A.Vojtka pro rok 2019 a malá ukázka...těšte se

říjen32018
Horním Bojanovicím s láskou KNIHA

HORNÍM BOJANOVICÍM S LÁSKOU A.Vojtek

Vážení přátelé, kniha se dolaďuje a připravuje do tisku. Nebylo to snadné, ale to už tak v životě bývá. Děkujeme přípravnému týmu a zejména všem jednotlivcům i firmám za podporu. bez nich by to nešlo.

Setkáme se v Břeclavi 18. listopadu v 10. 30 hodin v synagoze a budeme se společně radovat z hotového díla.

Jste všichni srdečně zváni.

Jitka a Antonín Vojtkovi

 

pozvánka A. Vojtek 2019

 

podrobnosti dolaďujeme

září302018
Nabízíme kurz ŠPERK Z CÍNU

Galerie 99 Břeclav Šperk z cínu- kurz

 

Nabízíme pro všechny zájemce možnost kurzu ŠPERK Z CÍNU .🌷🌷🌷

Pro skupinky kamarádek, pro malé kolektivy nabídneme vyhovující termín a čas. Zažijete společné chvíle tvoření a seznámení se zajímavým řemeslem. Pod vlídným vedením šperkařky Elišky Kováříkové si vyrobíte vlastní originální šperk a odpočinete si v příjemném prostředí Galerie 99 v Břeclavi. Napište nám, těšíme se.

září212018
Horním Bojanovicím s láskou

KNIHU HORNÍM BOJANOVICÍM S LÁSKOU BYCHOM RÁDI PŘEDSTAVILI NA SETKÁNÍ 18. LISTOPADU 2018 V BŘECLAVSKÉ SYNAGOZE.

Horní Bojanovice oslavy 720 let -A. Vojtek a Petra Eliášová

Na setkání v H. Bojanovicích jsem vás všechny, milí rodáci, obyvatelé H.B., oslovil a seznámil s mou myšlenkou. Rozdal jsem také mezi vás dopis s vysvětlením mého nápadu.

Horní Bojanovice 2018 A.Vojtek

Rád bych, aby vznikla půvabná kniha Horním Bojanovicím s láskou ještě tento rok. Moc času nemáme a ani já netuším, kolik ho ještě mám. V letním období začnu jezdit do H.B. a budu kreslit moji rodnou obec a vaše oblíbená místa. Věřím, že to společně zvládneme. Pište, volejte, ptejte se.

 

Těším se na vás všechny

Antonín Vojtek

 

Horní Bojanovice oslavy 720 let 2018 A. Vojtek

 

Týká se to úplně všech :-), tak se neostýchejte.

 

Za fotografie děkuji M. Kočvarovi. http://mojebojanky.galerie.cz/

září172018
A. Vojtek výstava č. 214 OTROKOVICE

Výstava A. Vojtek Otrokovice Městská galerie

Zlínsko A. Vojtek navštěvuje pravidelně a rád. Opakovaně vystavoval v galeriích ve Zlíně, pravidelně podporuje studenty a věnuje svou klapku filmovému festivalu pro děti a mládež ve Zlíně.

Nyní jeho obrazy můžete poprvé vidět v Městské galerii v Otrokovicích. Tak využijte příležitost, těšíme se na setkání s Vámi.

 

A. Vojtek výstava MGO Otrokovice 2018

 

VÝSTAVA BYLA ÚSPĚŠNĚ ZAHÁJENA A TĚŠÍME SE NA VŠECHNY DALŠÍ NÁVŠTĚVNÍKY. FOTO NAJDETE NA VEŘEJNÉM FC PROFILU.

 

MGO Otrokovice 2018, výstava A. Vojtka

září122018
Galerie 8A Brno SNY Julie Vojtkové

Julie Vojtková Galerie 8A Brno SNY

Od 11. září 2018 můžete navštívit výstavu SNY Julie Vojtkové v galerii 8A v Brně.🌺🌷🌺 Zahájili jsme ji v krásné atmosféře s přáteli, s vynikající hudbou Vladislava Bláhy, pod laskavým vedením celé rodiny Škampů, pod vlídným dohledem geniálního vědce Kurta Gödela...

Co dodat? DĚKUJEME, že jste si našli, milí návštěvníci, čas.❤️❤️❤️ Bylo vidět, že jsme si ten okamžik užívali společně. Budete- li chtít, těšíme se na setkání kdykoliv a kdekoliv a s Julií 1.11. 2018 v BŘECLAVSKÉ SYNAGOZE. Bude ještě spousta fotek, nechala jsem tuto práci na skvělé fotografy z Brna.

 

 

Galerie 8A Brno Julie Vojtková

Sledujte náš Fc veřejný profil.

Vladislav Bláha

září112018
Tentokrát JULIE a její SNY

Galerie 8A Brno pozvánka Julie Vojtková

Vážení milovníci umění,

dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy akvarelů

 

Sny Julie Vojtkové

 

uskuteční se v prostorách galerie 8A, na Pellicově ulici 8a v Brně

 

v úterý 11. září 2018 v 17:00 hod.

 

Na vernisáži vystoupí kytarista

doc. Mgr. Vladislav Bláha Art.D..

 

 

Výstava potrvá do listopadu 2018.

 

Všichni jste srdečně zváni!

 

8A s.r.o., prodejní galerie, Pellicova 8a, 602 00

 

 

Julie Vojtková

V Brně nás čeká výstava Julie Vojtkové. Je nemožné nezkusit kreslit a malovat, když prožijete část prenatálního období, celé dětství, dospívání v ateliéru, v galerii, po vernisážích a výstavách, když zjistíte, že svět fantazie je vaším světem ... Tak se těšíme na další setkání.

Julie Vojtková

září82018
Ilustrační činnost A. Vojtka

Ilustrační činnost A. Vojtka doprovází celou jeho výtvarnou tvorbu. Proto rád přijal spolupráci při tvorbě knihy (ne)Zapomenutí legionářští "bráškové", kterou připravuje Spolek vojenské historie Valtice. Všechny kresby jednotlivých obcí k uveřejnění( a další příspěvky), které najdete v tomto 2. díle, A. Vojtek Mgr. Fr. Trávníčkovi do knihy daroval. Nyní je hotové Kloboucko a je to zajímavé čtení.

kniha o legionářích Velkopavlovicko

září72018
A. Vojtek výstava č. 213 - Břeclav

Výstava v Břeclavi Městská knihovna 2018

Knihovna Břeclav 2018 A. Vojtek

 

VÝSTAVA BYLA ZAHÁJENA A PRO VŠECHNY ZÁJEMCE JE PŘÍSTUPNÁ V OTEVÍRACÍ DOBĚ KNIHOVNY. MÁTE TAKÉ MOŽNOST SI PŘEČÍST ÚVODNÍ SLOVO KARLA KŘIVÁNKA.

 

Dámy a pánové, dovolte mi úvodem naší vernisáže několik slov.

Víte, kreslení je pro mnohé z nás jistou obsesí. Řekl bych spíše posedlostí. A v mnoha případech i nedílnou součástí naší výtvarné tvorby. V duchu děkujeme panu Hardmuthovi za geniální vynález tužky a  Číňanům za pintu tuže. Výtvarníci, ti milují čisté papíry. Stejně jako neposkvrněná plocha plátna nás po léta vzrušuje bělost a hebkost nebo drsnost papíru Není nás holenku málo. Vážně. A mezi takové dlouhodobě závislé patří i doyen břeclavské výtvarné obce Antonín Vojtek. Tento rodák z Horních Bojanovic / 1934 / nalézá postupně své zázemí v Hustopečích, poté v Lednici, dále v královském městě Podivíně, aby nakonec zakotvil v Břeclavi. A všude kreslí. Kresba provází Antonína Vojtka od samých počátků jeho výtvarné cesty. V raném období prozrazují jeho práce okouzlení kresbami Maxe Švabinského, snahu o dokonalost kresby. Ale postupně se jeho rukopis uvolňuje a autor nachází vlastní osobitý výraz, výtvarnou stylizaci a svá témata. Jistě, v prvé řadě je to krajina

jižní Moravy, s jejímiž podněty je jeho tvorba výrazně spjata. Z těch mladých let známe jeho kresby z dnes již zmizelé krajiny, současných Mušovských jezer. Kresby vznikající na toulkách místy pod Pálavou. Poté jsou jeho další kresby spjaty s jeho lednickým intermetzem. A  pak se malíř

se svým skicákem a stavuje na Pohansku. Vyměnil poetiku lednických rybníků za staré duby lužního lesa a čapí hnízda. Tady zůstal. Ale. Ale je tu ještě vůně moře a dlouhodobé okouzlení romantiko jadranského pobřeží. Nesmíme však zapomenout na další klasickou inspiraci výtvarníků.

A tou je po staletí žena. Žena světlem oděná. Průběžně tak vznikají celé řady rychlých skic. Kreseb uhlem či měkkou tužkou. Pak jsou tu květiny. Křehkost jejich květů, vůně a jejich harmonické spojení s akty. Bohatá vegetace krajiny pod Pálavou je často umísťována do prvního plánu jeho obrazů. Na naši výstavu v Galerii na schodech jsme programově vybrali Vojtkovy kresby z těchto tří jmenovaných tematických okruhů. Vzhledem k  rozsáhlého množství autorových kreseb je vybraná kolekce tvořena pracemi z rozmezí posledních deseti let. Jednotícím prvkem jeho kreseb je autorova typická linka. Fascinovaná křivkami kmenů, jejich větvoví a meandry kalně zelené Dyje. Inspirativními tvary ženského těla i úžlabími listů. Na výstavě nalezneme vedle klasických černobílých kreseb také řadu kreseb jemně kolorovaných. To když z kreslíře vystrkuje růžky malíř. A větří výrazný obrazový pach. Ach. Možná, že se mýlím. To je přece lidské. Vojtkovy kresby je možné zařadit do dvou linií. Do té první patří práce, které mají určitý realisticko topografický charakter. Tvoří základ pro přípravu dalších obrazů. A mezi ty druhé patří volné kresby žijící vlastním svébytným životem. S jistou dávkou poetizace a symbolismu. Ženské postavy vzlétají nebo hovoří s krajinou či s květinami. A ještě nesou určitá poselství. Abych se pokorně vrátil k prvním řádkům textu. Domnívám se, že kresba je pro nás a jistě i pro Antonína Vojtka darem. Obdarováním od věrných můz.

Karel Křivánek

 

A. Vojtek výstava Břeclav JEŠTĚ KRESLÍM

září62018
Co se také děje v ateliéru A.Vojtka

Jako do lázní k nám v létě přijel obraz A. Vojtka z roku 1976. ❤️

Po malých procedůrách se vrací k majitelům zpět, aby mohl dál dělat radost a připomínat procházky krajinou.

A. Vojtek obraz

 

A někdy máme zajímavou návštěvu, tato kráska, kresba, je z roku 1965. Byla skvěle zarámovaná a majitelům dělá radost již 53 let.

To je ještě z časů, kdy A.V. obdivoval v kresbě M. Švabiského :-).

 

A. Vojtek kresba Louka z roku 1965

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

Co nás čeká

Křest kalendáře A.V. pro rok 2019 a nové knihy Horním Bojanovicím s láskou
Horním Bojanovicím s láskou - Antonín Vojtek
Můj rodný kraj 2019 kalendář s obrazy A. Vojtka
SVĚTLUŠKA hlasování pro A. Vojtka

Novinky stručně

Julie Vojtková HlavaNEhlava - výstava
SVĚTLUŠKA hlasujte pro A.Vojtka
Jana Rozková - žena malířka
Praha ANDĚLSKÁ VÝSTAVA
Horním Bojanovicím s láskou KNIHA

Všechna práva vyhrazena

Použití pouze s písemným souhlasem autora

Vaše vzkazy

Galerii 99 nyní najdete také na facebooku

Videa z akcí

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 15. 11. 2018