Antonín Vojtek - malíř jižní Moravy

Novinky

strana 6 / 200
  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

září302018
Nabízíme kurz ŠPERK Z CÍNU

Galerie 99 Břeclav Šperk z cínu- kurz

 

Nabízíme pro všechny zájemce možnost kurzu ŠPERK Z CÍNU .🌷🌷🌷

Pro skupinky kamarádek, pro malé kolektivy nabídneme vyhovující termín a čas. Zažijete společné chvíle tvoření a seznámení se zajímavým řemeslem. Pod vlídným vedením šperkařky Elišky Kováříkové si vyrobíte vlastní originální šperk a odpočinete si v příjemném prostředí Galerie 99 v Břeclavi. Napište nám, těšíme se.

září212018
Horním Bojanovicím s láskou

KNIHU HORNÍM BOJANOVICÍM S LÁSKOU BYCHOM RÁDI PŘEDSTAVILI NA SETKÁNÍ 18. LISTOPADU 2018 V BŘECLAVSKÉ SYNAGOZE.

Horní Bojanovice oslavy 720 let -A. Vojtek a Petra Eliášová

Na setkání v H. Bojanovicích jsem vás všechny, milí rodáci, obyvatelé H.B., oslovil a seznámil s mou myšlenkou. Rozdal jsem také mezi vás dopis s vysvětlením mého nápadu.

Horní Bojanovice 2018 A.Vojtek

Rád bych, aby vznikla půvabná kniha Horním Bojanovicím s láskou ještě tento rok. Moc času nemáme a ani já netuším, kolik ho ještě mám. V letním období začnu jezdit do H.B. a budu kreslit moji rodnou obec a vaše oblíbená místa. Věřím, že to společně zvládneme. Pište, volejte, ptejte se.

 

Těším se na vás všechny

Antonín Vojtek

 

Horní Bojanovice oslavy 720 let 2018 A. Vojtek

 

Týká se to úplně všech :-), tak se neostýchejte.

 

Za fotografie děkuji M. Kočvarovi. http://mojebojanky.galerie.cz/

září172018
A. Vojtek výstava č. 214 OTROKOVICE

Výstava A. Vojtek Otrokovice Městská galerie

Zlínsko A. Vojtek navštěvuje pravidelně a rád. Opakovaně vystavoval v galeriích ve Zlíně, pravidelně podporuje studenty a věnuje svou klapku filmovému festivalu pro děti a mládež ve Zlíně.

Nyní jeho obrazy můžete poprvé vidět v Městské galerii v Otrokovicích. Tak využijte příležitost, těšíme se na setkání s Vámi.

 

A. Vojtek výstava MGO Otrokovice 2018

 

VÝSTAVA BYLA ÚSPĚŠNĚ ZAHÁJENA A TĚŠÍME SE NA VŠECHNY DALŠÍ NÁVŠTĚVNÍKY. FOTO NAJDETE NA VEŘEJNÉM FC PROFILU.

 

MGO Otrokovice 2018, výstava A. Vojtka

září122018
Galerie 8A Brno SNY Julie Vojtkové

Julie Vojtková Galerie 8A Brno SNY

Od 11. září 2018 můžete navštívit výstavu SNY Julie Vojtkové v galerii 8A v Brně.🌺🌷🌺 Zahájili jsme ji v krásné atmosféře s přáteli, s vynikající hudbou Vladislava Bláhy, pod laskavým vedením celé rodiny Škampů, pod vlídným dohledem geniálního vědce Kurta Gödela...

Co dodat? DĚKUJEME, že jste si našli, milí návštěvníci, čas.❤️❤️❤️ Bylo vidět, že jsme si ten okamžik užívali společně. Budete- li chtít, těšíme se na setkání kdykoliv a kdekoliv a s Julií 1.11. 2018 v BŘECLAVSKÉ SYNAGOZE. Bude ještě spousta fotek, nechala jsem tuto práci na skvělé fotografy z Brna.

 

 

Galerie 8A Brno Julie Vojtková

Sledujte náš Fc veřejný profil.

Vladislav Bláha

září112018
Tentokrát JULIE a její SNY

Galerie 8A Brno pozvánka Julie Vojtková

Vážení milovníci umění,

dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy akvarelů

 

Sny Julie Vojtkové

 

uskuteční se v prostorách galerie 8A, na Pellicově ulici 8a v Brně

 

v úterý 11. září 2018 v 17:00 hod.

 

Na vernisáži vystoupí kytarista

doc. Mgr. Vladislav Bláha Art.D..

 

 

Výstava potrvá do listopadu 2018.

 

Všichni jste srdečně zváni!

 

8A s.r.o., prodejní galerie, Pellicova 8a, 602 00

 

 

Julie Vojtková

V Brně nás čeká výstava Julie Vojtkové. Je nemožné nezkusit kreslit a malovat, když prožijete část prenatálního období, celé dětství, dospívání v ateliéru, v galerii, po vernisážích a výstavách, když zjistíte, že svět fantazie je vaším světem ... Tak se těšíme na další setkání.

Julie Vojtková

září82018
Ilustrační činnost A. Vojtka

Ilustrační činnost A. Vojtka doprovází celou jeho výtvarnou tvorbu. Proto rád přijal spolupráci při tvorbě knihy (ne)Zapomenutí legionářští "bráškové", kterou připravuje Spolek vojenské historie Valtice. Všechny kresby jednotlivých obcí k uveřejnění( a další příspěvky), které najdete v tomto 2. díle, A. Vojtek Mgr. Fr. Trávníčkovi do knihy daroval. Nyní je hotové Kloboucko a je to zajímavé čtení.

kniha o legionářích Velkopavlovicko

září72018
A. Vojtek výstava č. 213 - Břeclav

Výstava v Břeclavi Městská knihovna 2018

Knihovna Břeclav 2018 A. Vojtek

 

VÝSTAVA BYLA ZAHÁJENA A PRO VŠECHNY ZÁJEMCE JE PŘÍSTUPNÁ V OTEVÍRACÍ DOBĚ KNIHOVNY. MÁTE TAKÉ MOŽNOST SI PŘEČÍST ÚVODNÍ SLOVO KARLA KŘIVÁNKA.

 

Dámy a pánové, dovolte mi úvodem naší vernisáže několik slov.

Víte, kreslení je pro mnohé z nás jistou obsesí. Řekl bych spíše posedlostí. A v mnoha případech i nedílnou součástí naší výtvarné tvorby. V duchu děkujeme panu Hardmuthovi za geniální vynález tužky a  Číňanům za pintu tuže. Výtvarníci, ti milují čisté papíry. Stejně jako neposkvrněná plocha plátna nás po léta vzrušuje bělost a hebkost nebo drsnost papíru Není nás holenku málo. Vážně. A mezi takové dlouhodobě závislé patří i doyen břeclavské výtvarné obce Antonín Vojtek. Tento rodák z Horních Bojanovic / 1934 / nalézá postupně své zázemí v Hustopečích, poté v Lednici, dále v královském městě Podivíně, aby nakonec zakotvil v Břeclavi. A všude kreslí. Kresba provází Antonína Vojtka od samých počátků jeho výtvarné cesty. V raném období prozrazují jeho práce okouzlení kresbami Maxe Švabinského, snahu o dokonalost kresby. Ale postupně se jeho rukopis uvolňuje a autor nachází vlastní osobitý výraz, výtvarnou stylizaci a svá témata. Jistě, v prvé řadě je to krajina

jižní Moravy, s jejímiž podněty je jeho tvorba výrazně spjata. Z těch mladých let známe jeho kresby z dnes již zmizelé krajiny, současných Mušovských jezer. Kresby vznikající na toulkách místy pod Pálavou. Poté jsou jeho další kresby spjaty s jeho lednickým intermetzem. A  pak se malíř

se svým skicákem a stavuje na Pohansku. Vyměnil poetiku lednických rybníků za staré duby lužního lesa a čapí hnízda. Tady zůstal. Ale. Ale je tu ještě vůně moře a dlouhodobé okouzlení romantiko jadranského pobřeží. Nesmíme však zapomenout na další klasickou inspiraci výtvarníků.

A tou je po staletí žena. Žena světlem oděná. Průběžně tak vznikají celé řady rychlých skic. Kreseb uhlem či měkkou tužkou. Pak jsou tu květiny. Křehkost jejich květů, vůně a jejich harmonické spojení s akty. Bohatá vegetace krajiny pod Pálavou je často umísťována do prvního plánu jeho obrazů. Na naši výstavu v Galerii na schodech jsme programově vybrali Vojtkovy kresby z těchto tří jmenovaných tematických okruhů. Vzhledem k  rozsáhlého množství autorových kreseb je vybraná kolekce tvořena pracemi z rozmezí posledních deseti let. Jednotícím prvkem jeho kreseb je autorova typická linka. Fascinovaná křivkami kmenů, jejich větvoví a meandry kalně zelené Dyje. Inspirativními tvary ženského těla i úžlabími listů. Na výstavě nalezneme vedle klasických černobílých kreseb také řadu kreseb jemně kolorovaných. To když z kreslíře vystrkuje růžky malíř. A větří výrazný obrazový pach. Ach. Možná, že se mýlím. To je přece lidské. Vojtkovy kresby je možné zařadit do dvou linií. Do té první patří práce, které mají určitý realisticko topografický charakter. Tvoří základ pro přípravu dalších obrazů. A mezi ty druhé patří volné kresby žijící vlastním svébytným životem. S jistou dávkou poetizace a symbolismu. Ženské postavy vzlétají nebo hovoří s krajinou či s květinami. A ještě nesou určitá poselství. Abych se pokorně vrátil k prvním řádkům textu. Domnívám se, že kresba je pro nás a jistě i pro Antonína Vojtka darem. Obdarováním od věrných můz.

Karel Křivánek

 

A. Vojtek výstava Břeclav JEŠTĚ KRESLÍM

září62018
Co se také děje v ateliéru A.Vojtka

Jako do lázní k nám v létě přijel obraz A. Vojtka z roku 1976. ❤️

Po malých procedůrách se vrací k majitelům zpět, aby mohl dál dělat radost a připomínat procházky krajinou.

A. Vojtek obraz

 

A někdy máme zajímavou návštěvu, tato kráska, kresba, je z roku 1965. Byla skvěle zarámovaná a majitelům dělá radost již 53 let.

To je ještě z časů, kdy A.V. obdivoval v kresbě M. Švabiského :-).

 

A. Vojtek kresba Louka z roku 1965

září52018
KONFRONTACE

V pátek 14. září 2018 končí výstava Abstrakce. Galerii 99 ji prodlouží, ale netradičním způsobem. Od 18. září do 12. října 2018 utvoří KONFRONTACI figurativního a nefigurativního umění. Znamená to, že oba póly obdivovatelů výtvarného umění si přijdou na své. Návštěvník tak bude seznámen s tím, jak se pohled na svět liší pomocí dvou protikladných výtvarných názorů. Galerie tak ukáže pomyslný začátek výtvarné cesty a její konec. Mnoho vystavených děl uvidí stálí návštěvníci galerie poprvé.

srpen232018
Zahrady 2018 VZPOMÍNKA

Víkend otevřených zahrad 2018 ve firmě Květ s výstavou obrazů A. Vojtka

Milí přátelé,

léto letos opravdu na slunci nešetřilo. Nedalo se moc pracovat a malíř A.V. nemohl ani malovat.

Však jste si ho prožili také. Ale těší nás vzpomínka na krásné setkání v zahradě firmy Květ, kde jsme mohli spolu být již čtvrtým rokem. Tak se podívejte tady. Výstava proběhla během Víkendu otevřených zahrad 2018.

Dále najdete také aktualitky na veřejném Fc profilu.

Víkend otevřených zahrad 2018 A. Vojtek ve firmě Květ

 

Až si pustíte video, zjistíte, že spolumajitel firmy Květ opět napsal krásné verše... Tady jedna z básní:

 

Krajiny ze snů

 

Uši skáčí po provaze

ještě jim trčí drátky

jak chytaly mlsné

řeči hostů

 

„Letos jsou živí ptáci

na obrazech

V tom naproti

jsem přísahám slyšel

jak se jeden květ pohnul

a ještě slabě hlesnul“

 

Byly tam pěkné dámy

vážení páni i děti na pištění

A mezi nimi stojany pláten

trpěliví vojáci

Každý vzbudil pozdvižení

letos jakoby nabylo barev

 

Obrazy se malovaly ze snů

 

 

Jiří Vrbas

9. června 2018

srpen202018
21. srpen 1968 A. Vojtek

Obraz A.V. z roku 1968 vyjadřuje zděšení a polibek smrti naději.

"Armáda v roce 1968 přinesla do života beznaděj. Režim mě zbavil zaměstnání a tak mě přiměl jít cestou svobodného povolání. Zrodil se malíř invazi navzdory."

A. Vojtek

červenec242018
NEFIGURATIVNÍ neboli ABSTRAKTNÍ 24.7. - 14.9. 2018

A. Vojtek

Zveme vás na novou výstavu, k létu city, pocity, touhy, abstrakce prostě patří. Zahájení připravujeme na úterý 24. června 2018 v 17 hodin. Ke shlédnutí budou díla od 10 autorů.

 

Máme pro vás velké překvapení a těšíme se na vaši návštěvu.

Host vernisáže Mg.A Jan Šimíček, klavírista a skladatel.

 

Prodejní kolektivní výstava potrvá 14. září 2018.

 

O výstavě se můžete přečíst zde Breclavsky denik.cz NEJBLÍŽE K VÝTVARNÉMU UMĚNÍ MÁ HUDBA nebo také týdeník 5+2 KLAVÍR HRÁL PODLE OBRAZU tady ..

 

ABTRAKCE 2018 Galerie 99 Břeclav

 

5+2 článek

 

foto najdete na Fc https://www.facebook.com/Galerie-99-Antonín-Vojtek-1458148524494844/?ref=hl

červenec202018
ŠPERK Z CÍNU - kurz č. 2

Šperk z cínu - kurz v Galerii 99 Břeclav

 

Přijďte si vyrobit SVŮJ ORIGINÁLNÍ ŠPERK z CÍNU pod vedením šperkařky Elišky Kováříkové.

 

V pátek 20. července 2018 v 16.00 - 19.30 hodin v Galerii 99 Břeclav, Slovácká ul. 2587. Raději si vytvořte časovou rezervu, tři hodiny je minimum :-).

 

Cena včetně materiálu 970 Kč.

 

Sdílení vítáno, hlaste se vojtkova@vojtek-av.com, počet účastníků omezen.

 

V MĚSÍCI SRPNU PLÁNUJEME DALŠÍ "CÍNOVÁNÍ" kurz č. 3. Zájemci, prosím, hlaste se, termín můžeme společně vyladit.

 

 

červen112018
Víkend otevřených zahrad 2018 - 213. výstava A. Vojtka

Víkend otevřených zahrad 2018

Víkend otevřených zahrad 2018.

V sídle firmy Květ proběhla 2013. výstava Antonína Vojtka.

Za fotografie děkujeme J. Minaříkovi a na další se můžete podívat na veřejném facebookovém profilu. Hezké léto!

Víkend otevřených zahrad 2018

Víkend otevřených zahrad 2018
 

 

Nádherném prostředí jsme se setkali již čtvrtým rokem.

www.vrbas.cz

červen42018
ZROZENÍ obrazu Jaro 2018 u Dyje

Jaro 2018 A. Vojtek

Milí přátelé a příznivci výtvarného umění,

každý obraz, který vznikne v mém ateliéru je dlouhodobý "proces". Nemluvím o technice a hodinách práce u stojanu, ale samozřejmě o inspiraci, která přichází na procházkách krajinou. Jsou to chvíle, které mi dodávají chuť tvořit a žít. Na nové obrazy se můžete podívat na výstavách, které zatím realizuji po celé republice, v mých autorských kalendářích a v knihách. Na webu a ani nikde jinde je nenajdete.

Jste zváni, přijďte. Plánuje se velká výstava k mým 85. narozeninám.

Váš Antonín Vojtek

 

kresba A. Vojtek

 

Antonín Vojtek, Jaro 2018 u Dyje, olejomalba na plátně

květen312018
Navštěva v Galerii 99 Břeclav - Zpravodajství Fenix

Valštovka pro štěstí - A. Vojtek

Tato VLAŠTOVKA doprovází A. Vojtka přes 30 let. Je to šperk talisman, šperk pro štěstí. V Galerii 99 hostíme nádhernou výstavu Šperk a žena a podívejte se na krátkou reportáž z instalace zde.

Za návštěvu s kamerou děkujeme Zpravodajství Fénix a na vás se těšíme také 15.5. - 17.7. 2018.

květen272018
Salon fimových klapek 2018- AUKCE

A.Vojtek klapka 2017- FFZlín 2018

... INFO výjimečně trochu s předstihem...Ale ten festival máme rádi :-).

Zatím probíhají výstavy.

 

21. ročník Salonu filmových klapek startuje 13. března 2018 v Mladé Boleslavi. KLAPKA TOUR 2018 bude mít šest zastávek, včetně zahraniční expozice v Evropském parlamentu v Bruselu. Tradiční aukce se uskuteční v neděli 27. května 2018 v Kongresovém centru ve Zlíně v době konání 58. Ročníku Zlín Film Festivalu – Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež.

 

Výtěžek aukce bude stejně jako v přechozích letech věnován na podporu autorských snímků studentů filmových škol a dalším začínajícím tvůrcům. Hned v pondělí 28. května dopoledne vybere Nadační fond FILMTALENT ZLÍN na základě soutěže projekty (výstavy, dokumentární, hrané a animované filmy), které se budou ucházet o podporu.

 

KLAPKA TOUR 2018

 

Mladá Boleslav, Škoda muzeum / 13. 3.–23. 3.

Olomouc, Galerie Bohéma / 26. 3.–2. 4.

Praha, Divadlo Hybernia / 4. 4.–19. 4.

Belgie, Brusel, Evropský parlament / Bar Area - 3D / 23. 4.–26. 4.

Brno, Galerie Dílo / 30. 4.–10. 5.

Zlín, OZC Zlaté jablko / 15. 5.–23. 5.

Zlín, Kongresové centrum / 24. 5.–27. 5.

Veřejná aukce: Zlín, Kongresové centrum / 27. 5., 13 hodin

 

Zlín

květen172018
Malá sentence o věčném třpytu

dřevěný šperk A. Vojtek

Tvorba malíře Antonína Vojtka je rozmanitá. Stejně tak, jako je pestrý jeho život. Jeho vytrvalost, houževnatost, pracovitost a stálá chuť do tvorby je neskutečná a obdivuhodná.

Proto již mnoho let věnuje svůj čas také tvorbě dřevěných šperků. Šperků, které dělá s láskou ke dřevu, ke své rodné krajině, neboť pracuje zejména se dřevem, které "vyrostlo" v jeho rodném kraji a to Lednickém zámeckém parku. Na zámku v Lednici kdysi bydlel a první šperky pochází právě z období kolem roku 1985. Povídání Jana Kostrhuna vše vystihuje a nikdy jeho slova nezestárnou.

J. Kostrhun Malá sentence ...

Nyní jeho novou kolekci můžete vidět v Galerii 99 v Břeclavi do 17. července 2018.. Jsou šperky pro radost, pro štěstí, pro vzpomínku na náš kouzelný kraj - jižní Moravu.

Vlaštovky pro štěstí - šperk - A. Vojtek

květen152018
ŽENA A ŠPERK-ŠPERK A ŽENA

A. Vojtek Žena a orchidej

Žena a šperk, dvojice, která je nerozlučná...výstavu zahájíme 15. května 2018. Vystavovat šperky bude Eliška Kováříková, svými obrazy a dřevěnými šperky ji doprovodí Antonín Vojtek. Vzpomeneme také na Zdeňka Řezníčka, který se této výstavy nedožil a měly to být jeho obrazy, se kterými jste se mohli seznámit.

 

Šperk a žena 2018 E. Kováříková a  A. Vojtek

šperk E. Kováříková

 

 

Bude to opět příležitost k setkání v Galerii 99.

květen142018
Vzpomínka na Zdeňka Ř.

A. Vojtek a Zd. Řezníček v Hrušovanech n. Jevišovkou 2017

Milí přátelé, zítra 15.5. 2018 zahájíme výstavu, které se nedožil přítel z dávných časů Zdeněk Řezníček. Velmi se na ni těšil, ale osud tomu chtěl jinak. Zaskočil jsem jako "náhradník", ale vzpomínat budeme.

A. Vojtek

 

Růžový autobus Zd. Řezníček

Velké zvíře

Vyšlo si do krajiny.

A trávy, keře, stromy, zvěř

se klanějí a volají:

Zajisté si nejsilnější.

Zajisté nejhezčí je tvůj hlas.

Zajisté nejkrásněji jsi zbarveno.

Co ještě chtělo bys, zvíře ?!

I zakňučelo: chtělo bych pohladit.

 

Zd. Řezníček z roku 2016

Zdeněk Řezníček

1941- 2018

malíř, spisovatel, básník

Narodil se v Třebíči, ale rodina bydlela v Červené Lhotě. Dětství prožil v Hrušovanech nad Jevišovkou. V Brně vystudoval Střední průmyslovou školu strojní, byl zaměstnán jako technik, dělník, řidič trolejbusu, projektant a mistr.

Do svých olejomaleb vpisoval vlastní básnické texty a tuto specifickou aktivitu, snahu, aby text i obraz působily současně, označuje jako „insumaismus“, tedy současné působení slova a obrazu. Svá díla vystavuje u nás i v zahraničí (Turin, Pirano aj.).

Zdeněk Řezníček byl členem sdružení křesťanských umělců Sursum corda založené 19. října 1992 a Obce spisovatelů. Působil jako šéfredaktor obnoveného časopisu Anděl strážný, na jehož opětovném vydávání se podílel a působil v něm jako šéfredaktor. Z ekonomických důvodů bylo v prosinci roku 2000 vydávání ukončeno.

Básní debutoval v roce 1964 v měsíčníku Tvář, dále přispíval do Akordu, Brněnského večerníku, Hosta do domu, Lidové demokracie, Literárního měsíčníku, Naší rodiny a Rovnosti. Jeho básně a kurzívky přinesl Čs. rozhlas.

Autorsky je zastoupen ve sbornících Jak lomikámen v dešti (13 brněnských básníků – nakladatelství Blok, Brno 1987), Krajiny milosti (ed. Ivan Slavík a Jiří Hauber, Karmelitánské nakladatelství, Kostelní Vydří 1994) a Duše Brna (ed. Ludvík Kundera a Alena Mizerová, VUT Brno a nakladatelství Vutium, Brno 2007).

Bibliografie:

Růžový autobus (básně, Brno, Blok 1979), obálka Z. Řezníček, odměněna cenou nakladatelství

Soukromá archeologie (básně, Brno, Blok 1984), obálka a ilustrace Z. Řezníček

Slavnosti nad hlavou (básně, Brno, Blok 1988),

O hradu Veveří (próza, Vutium, Brno 1997),

Pohádky z dědečkova dvorku a africké pohádky (próza, Zabloudil, Brno 1997), ilustrace Šárka Coufalová

Cesta do Bavor L. P. 1945 (próza, Gloria, Rosice 1998), ilustrace Milan Čermák

Nejmenší z robinsonů (próza, Gloria Rosice 1999),

Missa poetarum (básně, Gloria Rosice 2004).

Radovan Zejda, 2015/02

Jako básník debutoval v roce 1964 v měsíčníku Tvář, dále přispíval do Akordu, Hosta do domu, Lidové demokracie a Naší rodiny.

Jeho básně byly otištěny v Literárním měsíčníku, v Rovnosti, a v Brněnském večerníku.

Z.Řezníček také maloval a do svých olejomaleb vpisuje básnické texty. Tuto specifickou výtvarnou aktivitu a snahu, aby text i obraz působily současně, označoval jako insumaismus.

 

VÍCE NAJDETE NA FACEBOOKU.

květen132018
MAMINKÁM...

MÁJOVÝ moment z ateliéru A. Vojtka

Maminkám, které s námi celý život jsou, přestože tady nejsou.

duben172018
RENOVACE obrazů

detail obrazu

Každý obraz v průběhu let potřebuje péči. V naší galerii a ateliéru to umíme. Stačí jen přijít a rádi poradíme.

Ateliér A. Vojtka Břeclav

duben122018
Udělejte si radost MORAVIA magazin III.

K odpolední kávě máme krásné čtení❤️.

MORAVIA magazín III. ročník je plný inspirace na výlety i pro nás "domorodce". Gratulujeme celému týmu ke skvělému výsledku. Práce je to nelehká, o to víc si vážíme spolupráce. Až si ho prohlédnete, pochopíte.

Hledejte magazín na zajímavých místech Moravy a Slezska a na TIC v jednotlivých městech.

 

Dlouho tam nebudou!

 

MORAVIA magazin III. ročník

Udělejte si radost! Malíř Antonín Vojtek ji umí rozdávat

 

Udělejte si radost!

Pět osobností, pět pohledů jak vnímat Lednicko- valtický areál, pět názorů...čtěte slova Antonína Vojtka, Rostislava Koštiala, Miloše Michlovského, Václava Postráneckého, Jana Vybírala a v magazínu najdete mnohem, mnohem víc.

osobnosti Moravy

duben72018
OTÁZKA za 4000 Kč - Kde domov můj?

KDOPAK TO ASI JE ??? Dostal Aleš Háma správnou odpověď?

Jméno Antonín Vojtek za 4000 Kč to pobaví...:-) , tak mrkněte, chcete-li, na televizní soutěž Kde domov můj? ČT 1 ve čtvrtek 5. dubna 2018 :-). Archiv http://www.ceskatelevize.cz/…/11261982253…/218522160700051/…

 

televizní soutěž Kde domov můj?

duben62018
TOUHA JE ŽIVOT jaro 2018

jaro 2018 plenér A. Vojtek

TOUHA A MALÍŘ ❤️

 

TOUHA* vzít skicář

TOUHA* hledat nové motivy

TOUHA* napnout plátno a začít malovat nový obraz

TOUHA JE ŽIVOT a život voněl lesem. KRÁSNÉ JARO.

 

Když se malíř zamiluje do krajiny. ❤️

A. Vojtek v plenéru 2018 OBELISK

 

Víc fotografií najdete na veřejném Fc profilu. Také krásný mandloňový sad dělal A. Vojtkovi letos radost.

 

A. Vojtek v plenéru 2018

duben12018
VELIKONOČNÍ

ÚVOD DO CAPUTOLOGIE Jaroslav Malina

Hlava I – mírné ∞

Cyklus charakterizující v básnické a výtvarné nadsázce intelektuální, a/sociální a profesní rysy člověka

 

Kristus, A. Vojtek

Kristus

 

V ohnivé záři, přetaven do života božího,

vznáší se Kristus nedotknutelný;

pro smrtelníky, k zemi upoutané,

má vzkříšení etický přesah nezměřitelný.

 

Vysvětlivky

Kristus, též Ježíš Kristus, Ježíš Nazaretský (asi 4 př. n. l. – asi 33 n. l., z řeckého Χριστός [Christós], kalk z hebrejského מַשִׁיחַ [Mašiach], „Pomazaný“), zakladatel a ústřední postava křesťanského náboženství. V dospělosti se nechal pokřtít Janem Křtitelem a ve třiceti letech začal při cestách, provázen svými učedníky – apoštoly, hlásat své učení; základem byl požadavek lásky k Bohu a bližnímu. V tomto smyslu se pokusil reformovat judaismus (nejstarší monoteistické náboženství), opírající se o text Starého zákona; jeho vlastní poselství je zaznamenáno v textech Nového zákona.

Velikonoce, nejvýznamnější svátek křesťanského liturgického roku připomínající ukřižování a zmrtvýchvstání Krista. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, který se podle liturgického kalendáře latinského ritu slaví první neděli po prvním jarním úplňku. V lidové tradici se v rámci Velikonoc setkáváme jak s křesťanskými obřady, tak i s rituály přírodní magie, jejichž cílem je zajistit štěstí, plodnost a bohatou úrodu právě začínajícího vegetačního cyklu. Obě tradice, ač každá po svém, slaví Velikonoce jako symbol smrti starého a zrození nového života. S velikonočními svátky souvisí celá řada tradičních pokrmů, jejichž symbolika je spjata s jarní přírodní magií. Objevují se motivy kruhu jako symbol slunce (mazanec [též svítek, plecovník]), široká škála drobného pečiva (jidáš, boží milosti), cukroví, perníky, velikonoční beránci (sladké pečivo i jehněčí maso), častá jsou jídla se zelenými výhonky rostlin (velikonoční nádivka s kopřivami). Typickým symbolem Velikonoc jsou kraslice, bohatě zdobená vařená vajíčka. Vyfukované kraslice jsou moderním zvykem, v lidové tradici by prázdné vajíčko příslušelo spíše Moraně než oslavě nového jara. Vejce je symbolem vzkříšení; Kristus je v křesťanské symbolice srovnáván s kuřátkem líhnoucím se z vajíčka. Malíři ikon používali místo oleje žloutek jako pojivo; i zde je patrná připomínka zmrtvýchvstání Krista k novému proměněnému životu.

Vzkříšení, jeden ze základních článků křesťanské víry: Kristus vstal třetího dne po své smrti z mrtvých, na zemi zůstal čtyřicet dní, až do nanebevstoupení. Církev se po staletí vyhýbala zobrazování tohoto námětu, pro nějž neexistoval biblický podklad. Ve 14. a 15. století se objevuje zobrazení vzkříšeného Krista vznášejícího se ve vzduchu, ale převládá znázornění Krista na zemi, jak stojí v sarkofágu nebo jak z něho vystupuje. Tridentský koncil zamítl jak otevřený hrob, tak vznášející se postavu, takže od druhé poloviny 16. století je obvyklejší obraz Krista stojícího před zavřeným hrobem.

 

březen272018
MODELKY v ateliéru

Dívka orchidej , kresba A. Vojtek

Nový cyklus kolorovaných kreseb, nová výstavní kolekce vzniká v tomto čase v ateliéru A. Vojtka. Připravujeme pro květen 2018 zajímavou výstavu obrazů a šperků.

také modelka :-)

Těšíme se, že nás navštívíte.

Žena a šperk, kresba A. Vojtek

 

Povídání o modelkách A. Vojtka najdete v knize Já a moje modelky. Prodej v Galerii 99 Břeclav nebo zasíláme poštou.

březen252018
ÚVOD DO CAPUTOLOGIE

Spolupráce s prof. J. Malinou je obohacující a inspirující. Tak zde jedno z posledních pláten do připravované knihy:

 

A. Vojtek, Gerontofilka, 60x45 cm, olejomalba na plátně, 2018

 

ÚVOD DO CAPUTOLOGIE Jaroslav Malina

Hlava I – mírné ∞

Cyklus charakterizující v básnické a výtvarné nadsázce intelektuální, a/sociální a profesní rysy člověka

 

 

A. Vojtek, detail obrazu

březen192018
Certifikát Agentury Dobrý den

Certifikát Agentury Dobrý den Obraz PRAVDY

Milí spolutvůrci,

gratulujeme také vám. Už to máme černé na bílém :-).

Tak co bude příště?

Uvidíme, ale jsme rádi, že jste byli s námi. Děkujeme.

Jitka a Antonín Vojtkovi

 

Obraz PRAVDY Galerie 99 Břeclav

 

Obraz rámovala firma Štork, za podporu děkujeme městu Břeclav, Zpravodajství Fenix, malujícím a spolupracujícím novinářům, OC BřecLOVE a všem dalším, kteří jakkoliv náš společný obraz podpořili.

březen132018
Grafika v Galerii 99 Břeclav - výstava

pozvánka Galerie 99 Břeclav TO NEJLEPŠÍ Z GRAFIKY

V úterý 13. března 2018 otevřeme novou výstavu v Galerii 99, která se bude věnovat grafické tvorbě.

 

Galerie 99 Břclav 2018

březen132018
Agentura Dobrý den na návštěvě G 99

Agentura dobrý den v Břeclavi v Galerii 99

Milí přátelé a hlavně všichni malíři našeho společného obrazu Pravdy!

Děkujeme, že jste s námi malovali. V neděli 11. března 2018 navštívil Galerii 99 v Břeclavi komisař z Agentury Dobrý den v Pelhřimově.

Náš obraz USPĚL :-) .

Připravujeme jeho veřejnou prezentaci, můžete se přijít podívat, pozvat přátele a ukázat svůj podpis, svou "čárku" v dějinách výtvarného umění :-).

Obraz PRAVDY bude zanesen do České knihy rekordů

 

Všechny detaily budeme zveřejňovat průběžně.

 

OBRAZ JE OD 16. 3. 2018 PRO VEŘEJNOST VYSTAVEN V OC BŘECLOVE.

 

Sonda do duší lidí - Zpravodaj Radnice

Vzpomínáte ještě na naši VELIKONOČNÍ rekordní KRASLICI?

březen12018
ProRADOST v Hustopečích u Brna

výstava ProRadost- Hustopeče u Brna

Milí přátelé a příznivci výtvarného umění,

prodejní výstava obrazů ProRADOST bude k vidění v Hustopečích u Brna od 1. března do 29. března 2018.

Ve spolupráci s Městskou knihovnou Hustopeče se těšíme na Vaši návštěvu. Výstava je přístupná v otevírací době knihovny.

Výstavu podpořila realitní kancelář ProRadost.

únor282018
obraz Pravdy nám rozkvetl :-)

Budeme sem postupně vkládat aktualitky s obrazem Pravdy.

 

OBRAZ PRAVDY JE OD 16. 3. 2018 VYSTAVEN PRO VEŘEJNOST V OC BŘECLOVE.

******************************************************************************

 

Obrazu již šijí v rámařství kabátek na míru, těšíme se na návštěvu komisaře z Agentury dobrý den v Pelhřimově a máme další plány. Držte nám palce :-).

 

Bylo nás všech 600+1 malíř. Děkujeme všem!!!

Během celého malování navštívilo Zpravodajství Fenix opakovaně naši galerii. Děkujeme za poslední záběry, podívejte se zde.

 

******************************************************************************

 

Milí přátelé, milí malíři,

obraz Pravdy, jak jsme ho nazvali, nám rozkvetl do krásy. Možná je to blížícím se jarem? Nevím. Umýváme štětce a připravujeme ho na cestu do světa. Ještě nás určitě potěší, našli jsme mu spřízněné duše. Vše se včas dozvíte. Sledujte web i facebook. Nenecháme si nic pro sebe.

Jitka a Antonín Vojtkovi

 

obraz PRAVDY

 

Obraz má dnes 20. února 2018 přesně 600 malířů. Super číslo, takhle to zakulatil starosta Břeclavi Pavel Dominik. Uvidíme, co se ještě s obrazem všechno stane. Na foto z návštěvy se podívejte na fc.

obraz PRAVDY

Milí přátelé, návštěvníci, příznivci galerie a výtvarného umění, malíři obrazu PRAVDY.

Jen pár bílých míst nám zůstalo, jen pár malířů a je hotovo.

Další informace přidáme později.

Ještě máte šanci se připojit, ale pozor, na nic už nečekejte. Mnoho času nezbývá.

Těšíme se i na vás. Začínali jsme s Romanem Vojtkem 13. 11. 2016 v břeclavské synagoze při křtu kalendáře pro rok 2017. Návštěva v Galerii 99 TV Fenix přinesla krátkou reportáž zde.

obraz po roce malování 13. listopadu 2017

 

*****************************************************************************

POZOR

Rádi bychom ukončili malování obrazu ve středu 14. února 2018, právě na sv. Valentýna.

únor222018
Jako PAMPELIŠKY

J.Š: Fiala

JSME JAKO PAMPELIŠKY

Závist je všudypřítomná, ale pro nás nepochopitelná. Tak občas smutně kolem sebe koukáme.

 

"Akáty šumí, když padá déšť, padá mi do vlasů, chce mi je splést…", tak nějak zpívá Zuzana Norisová ve filmu Rebelové hit Ššš – šepotám. Tu píseň každý zná ...ale možná netuší, že slova napsal Jan Šimon Fiala, umělecký fotograf, novinář, spisovatel, autor přebalů řady gramodesek, písňových textů a především ČLOVĚK!!!

J.Š. Fiala

Měli jsme ho rádi a schází nám již mnoho let. Při posledním setkání nám daroval svou knihu s věnováním pro A.V.

Věnování A. Vojtkovi od J.Š: Fialy

 

Život je nádherný. Díky osude, že jsou přátelé, kterých si můžeme vážit.

únor182018
VZPOMÍNKA může být NOVINKOU

Nikdy nezapomeneme na radost ze setkání s Martinou Sáblíkovou a Petrem Novákem. Přijali naše pozvání do Břeclavi a byli skvělí. Hodně štěstí!

Podívejte se novinek a listujte do roku 2011 - duben

Martina Sáblíková a Petr Novák v Břeclavi

. Toto letí :-).

Letmé ohlédnutí najdete zde.

únor162018
POKLADY z krabice v ATELIÉRU

Občas se v ateliéru trochu také uklízí. Takže nakouknout co bylo ukryto v zapomenuté krabici můžete i vy.

básník Jan Skácel

Na mnoho přátel již jen vzpomínám, ale jsem rád, že jsme šli kousek cesty životem společně. Nesmírně si vážím dopisů od Jana Skácela a také dovednosti české pošty, tedy lidí - pošťáků, kteří mi občas hodili do schránky obálky s neuvěřitelnými adresami.

obálka s nedoručitelnou adresou a přišla :-)

A.V.

leden102018
48 nebo 84 - výstava portrétů a autoportrétů A.V.

10.1. 2018 pozvánka 48 nebo 84 autopotrérty a portréty A. Vojtka

 

Aktualita po pracovním víkendu:

 

Vážení přátelé,

vzpomínáme, že v roce 2004 vznikla nenápadně tradice pozvat Vás 10. ledna do Galerie 99 v Břeclavi.

Ano, je to narozeninový den Antonína Vojtka,

ale hlavním důvodem je setkat se, pozdravit a prožít společný čas.

Připijeme si na nový rok 2018 a můžete se podívat na unikátní výstavu, která jistě zaujme.

Nejstarší portrét je z roku 1956, poslední z roku 2017. Vystavených děl je více než 40.

Někteří autoři se ztratili ze života, někteří odešli ze světa. Uvidíte dílka zahraničních výtvarníků i břeclavských.

Máme z pestré kolekce radost. Přijďte kdykoliv.

s pozdravem

Jitka a Antonín Vojtkovi

 

---------------------------------------------------------------------------

 

A.Vojtek, olejomalba

 

Vážení přátelé, vážení příznivci výtvarného umění,

nikdo nevíme co nám přinese zítřejší den.

Včera jsem koupila do galerie nový kalendář, který je jen čistý, bez obrázků, ale doplněný citáty.

Na tento týden jsem našla a líbil se mi, tak se podělím:

 

" Bože, jak jednoduchý recept na šťastný život - to, co děláme, dělat z lásky k věci." Karel Čapek

 

Narozeninové setkání je tak "daleko" jako "blízko" a budeme-li živi a zdrávi, těšíme se.

Mějte se krásně!

Jitka Vojtková

-------------------------------------------------------------------------------

Už prozradíme na co se můžete 10. ledna 2018 těšit.

Zapátrali jsme v depozitáři a těšit se můžete na neobvyklou výstavu autoportrétů a portrétů A. Vojtka.

Tak přijďte ve středu 10 ledna 2018 v době od 14- 17 hodin. Nový rok začneme v Galerii 99 neobvyklou výstavou s tříhodinovou vernisáží.

 

ukázka z výstavy A. Vojtka 48 nebo 84 zahájení 10. ledna 2018

prosinec312017
CO DODAT ? končí rok 2017 a vítáme 2018

Vánočí motiv 2017

Vážení a milí návštěvníci,

pár slov, pár fotografií a hlavně se budeme těšit na další společné chvíle.

Podívejte se na naše fotoPfko 2018 a na malý pozdrav z břeclavské synagogy 11. listopadu 2017 od Zpravodajství Fenix Břeclav zde.

 

Buďte zdraví, spokojení a mějte se krásně.

Uvidíme se v novém roce 2018.

 

S úctou Jitka a Antonín Vojtkovi

prosinec32017
Galerie má 18 let

To byla doba, kdy ještě lidé chodili za lidmi. Nežili u počítačů a na sociálních sítích. Nebo je to jinak? Asi ano...jinak bych nemohla dnes napsat, že jsem včera našla při úklidu novinový článeček a zkusila jsem počítat...:-).

zahájení 3.12. 1999

Galerie 99 se "dožívá" 18. let. Moc už toho zažila, zkusila a byla zkoušená. Držte nám palce!

listopad292017
ČAS VÁNOČNÍ - provoz, poděkování, přání

Milí návštěvníci, přátelé, sběratelé, příznivci galerie a umění, spolupracovníci,

děkujeme vám za společné chvíle v uplynulém roce a za podporu při naší práci. Velmi si jí vážíme.

PF 2018

V letošním roce jsme opět pracovali na zajímavých místech po celé České republice, připravili jsme mnoho autorských výstav a setkání. Vydali nový kalendář pro rok 2018 a také knížku. Malujeme společný obraz PRAVDY.

 

3. července 2017 v Galerii 12 v budově Českého rozhlasu v Praze jste mohli v premiéře shlédnout filmový dokument o tvorbě Antonína Vojtka. Malíř celý svůj život zasvětil jihomoravské krajině, která ho okouzlila a zcela pohltila. Nicméně dokument představil i další jeho výtvarný svět a tvorbu. Najdete ho zde.

 

V Galerii 99 na Slovácké ul. je nyní k dispozici předvánoční výstava děl, kde jak věříme, každý najde co je blízké jeho srdci nebo peněžence.

V čase vánočním bude mít Galerie 99 naposledy otevřeno v pátek 22. prosince do 17 hodin. Dále budeme pracovat v Galerii A.V. ve Staré Břeclavi. V Galerii 99 se můžeme potkat od 2. ledna 2018 a první setkání připravujeme na 10. ledna 2018.

 

Pokud nás plánujete navštívit, pokud máte nějaký dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tady pro VÁS již 18 let, pro některé i na facebooku :-), jen osobní setkání je nejlepší.

 

Přejeme Vám klidný konec roku 2017 a úspěšný rok 2018.

 

Jitka a Antonín Vojtkovi, Galerie 99 v Břeclavi

  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

Autorský e-shop

  • Knížky Antonína Vojtka dostanete při objednávce do 5 ks s podpisem autora. Při platbě předem je možné požádat autora o osobní věnování. Text věnování napište do formuláře pro vzkaz, který Vám bude nabídnut při ukončování objednávky. Autor si vyhrazuje právo dle potřeby text upravit.
  • Zboží obdržíte do 14 dní od data objednání, při platbě předem od data příchodu platby na účet.
  • Zásilky odesíláme Českou poštou
  • CENÍK DOPRAVNÉHO
  • Pokud neobjednáváte pro knihovnu, nevolte způsob platby "na fakturu", jinak nebude objednávka vyřízena.
  • Jestliže uvedete neexistující nebo nefunkční e-mailovou adresu, objednávka nebude vyřízena.
  • Zboží běžně zasíláme jen v rámci České republiky. O jiné možnosti je třeba se dohodnout individuálně.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Užití cookies

Užití cookies

Navštívíte-li webové stránky vojtek-av.com a kteroukoli jejich subdoménu, jsou na nich v některých případech použity tzv. cookies.

Jedná se o tyto případy:

- Hlasujete v anketě: do cookies je poznamenáno, že jste hlasovali, abyste nemohli v téže anketě hlasovat znovu.

- Nakupujete v e-shopu: do cookies se zaznamenávají údaje z košíku i Vaše osobní údaje, které jsou po potvrzení nákupu opět smazány.

- Čtete články: do cookies se poznamená údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně s výjimkou výše uvedených funkcí.
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 7. 12. 2023