Antonín Vojtek - malíř jižní Moravy

Novinky

strana 2 / 200
  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

únor162022
Poradenství v galerii...

Karel Novák olejomalba

Poradenská služba je součástí naší práce od prvních let činnost galerie. Umíme vám poradit a doporučit další postup. Obrazy během osobního setkání rámcově zhodnotíme, promyslíme další postup...dáme jim šanci pro novou budoucnost a mohou žít s vámi i novém interiéru.

Je nutné se předem domluvit- vojtkova@vojtek-av.com nebo 723887977.

leden292022
Čekáme na lepší časy...

Galerie 99 v Břeclavi Jaroslav Blažek

Vážení přátelé, s lítostí oznamujeme, že v následujícím období v Galerii 99 nepřipravujeme žádné akce, přestože jsme je měli naplánované. Dlouhodobě jsme v naších pracovních aktivitách omezení.

Antonín Vojtek

Důvody jsou všem jasné, na vině je stále covid. Nehrajeme si na hrdiny, je to zbytečné, i když jsou názory různé. Současná situace je poměrně složitá jak z hlediska rizika nakažení a šíření nemoci Covid-19, tak i z hlediska ekonomického. Nemůžeme si dovolit uspořádat akci, vernisáž, na kterou by přišla třeba jen pětina návštěvníků. Kapacita galerie je malá. Nejde něco plánovat, když nevíme, jestli se hlavní aktéři nedostanou do karantény. Nejde dodržet všechna opatření a zařídit, aby akce proběhla podle zvyklostí. Pokud bude dobrá situace, obnovíme vše, co jsme v galerii měli rádi. Netěší nás to, ale přijde nám to správné. Je to pro nás těžké období. Připravujeme do prodeje průběžně nová výtvarná díla a budeme věřit, že nás navštívíte a podpoříte.

 

Galerie 99 v Břeclavi - O. Janeček

 

leden142022
Milan Kocmánek - karikatura- dárek do sbírky

Milan Kocmánek

SMÍCH nebo alespoň ÚSMĚV

To je naše přání pro každého a na každý den a taky zdraví, lásku a štěstí...a ať máte koho chytit za ruku, když je něco špatně...a taky obejmout, když se radujete...

Přejeme všem krásný víkend a děkujeme!

Milan Kocmánek

 

Sbírku portrétů A. Vojtka doplňujeme dárkem od Milana Kocmánka.

Milan Kocmánek

leden112022
Motýlí snění - NOVINKA

Motýlí snění- Antonín Vojtek

Vážení a milí, pročetli jsme všechna přání, vzkazy, smsky, maily...radovali jsme se celý den...měli jsme hodně krásných telefonátů...Také došlo hodně blahopřání poštou...neskutečné.

Prožili jsme díky vám všem krásný den a také produktivní, uvidíte v dalších dnech...Tak trochu to pro vás sepsala Iva Haghofer pro DENÍK a článek najdete zde.

Připomnělo nám to předcovidový čas a setkávání v galerii. To byl vždy jedinečný den. Mějte se hezky a zavzpomínejte s námi na setkání 20. listopadu 2021. Dalo nám chuť a sílu k realizaci dalších nápadů. Video najdete zde.

studijní kresba stoletých dubů z Pohanska

Na e-shopu najdete ještě novinky v knihách a v maličkostech.

leden102022
88 aneb NEKONEČNO...

Vážení přátelé, je nad slunce jasné, že tradiční setkání v Galerii 99 v Břeclavi se neuskuteční ani letos. Pandemická situace nám nepřeje.

Dlouhá léta jsme prvním setkáním v novém roce v galerii zahájili výstavní činnost. Ano, byl to narozeninový den A.Vojtka a my jsme byli rádi, když jsme se mohli se všemi setkat na neformální oslavě života. Mrzí nás to, schází nám to...ale již nyní víme, že termín na oslavu 90. narozenin si můžete poznačit do kalendáře. Chystáme velkou výstavu ve spolupráci s MMG v Břeclavi a pro jistotu jsme zvolili v roce 2024 květnový termín.

Přesto jsme nachystali dárek my pro vás.

Na e-schopu najdete nově Velký narozeninový balíček knih za výhodnou a speciální cenu 888 Kč. Zrovna tak nové pohlednicové kartičky mohou někoho potěšit.

 

Velký narozeninový balíček knih

Pro všechny majitele kalendáře Malířův rok a také pro sběratele a obdivovatele malíře jižní Moravy jsme připravili kolekci 20 pohlednicových kartiček formátu A5 - rozměr 15x21 cm. Najdete tam všechny obrazy z kalendáře a také 7 dalších motivů s obrazy Antonína Vojtka, které se nevešly do kalendáře, jako bonus navíc. Je možné je koupit i jednotlivě.

cena za kus je 8 Kč

 

pozdrav od malíře A. Vojtka

Přátelé!

Jsou tu dvě osmičky mého života. Zdá se to jako dlouhý věk!

Ale co když malíř zjistí, že neudělal ještě vše, co by chtěl? Co by měl?

Na ty osmičky nahlíží jako na dva symboly nekonečna – sen každého člověka je, aby po něm něco zůstalo pro budoucnost.

S pokorou vám mohu slíbit, že se pokusím být s vámi, co to jen půjde, s vámi a se svou krajinou!

Věřím, že se nemýlím, když říkám, že já rozumím vám a vy zase rozumíte mně.

A to je přátelství, to je láska.

Váš A.V.

 

 

 

Malířův rok - kolekce pohlednicových kartiček

leden102022
NAROZENINOVÝ pozdrav

Zimní romance na jihu Moravy - Antonín Vojtek

💚🎨💚 10. ledna 2022

💚🎨💚 88. narozeniny aneb NEKONEČNO 💚 otočit to už nejde...

...každý den je SVÁTEK 💚

...každý obraz ZÁZRAK 💚 RADOST 💚 BOLEST 💚

...každý další rok je NEKONEČNO 💚

💚 Tradiční setkání v galerii se pochopitelně nekoná, mějte se krásně a na zdraví si připijeme někdy příště.

💚🎨💚 Bílá romance na jihu Moravy, obraz podepsán 1. ledna 2022

 

NA POČEST 88. NAROZENIN bylo připraveno toto video. Udělejte si chvilku času a vzpomínejte s námi, připíjíme všem na zdraví!

Julie a Antonín Vojtkovi

leden72022
Vánoční vzpomínka Horní Bojanovice

Horní Bojanovice

...malá vzpomínka Antonína Vojtka pro Horní Bojanovice, více najdete na webu obce Horní Bojanovice...nebo zde

Vánoční báseň pro Horní Bojanovice

leden12022
NOVOROČNÍ POZDRAV

Pálava- Děvičky - foto Julie Vojtková

 

💙💙💙 OKNO DO ŽIVOTA v roce 2022 ❄

💙 Milí přátelé, vítáme rok 2022 a přejeme vám vše dobré!!!

💙 Nový rok bude pro nás o NADĚJI, ANDĚLÍCH A LÁSCE!

Držme si palce! Děkuji všem, kteří budou v následujících měsících s námi. Máme vás rádi! Těšíme se na setkání!

💙💙💙„Někdy se anděl na nás hněvá,

anděla máme každý svého

a naděje má z buku křídla

a srdce z dřeva lipového.“

Jan Skácel 💙💙💙

 

Galerie 99 bude pro veřejnost otevřená od 11. ledna 2022. V čase 4.- 10. ledna 2022 připravujeme novou expozici. Vážným zájemcům jsme k dispozici na telefonu 723887977, individuální domluva možná, ale zázraky neumíme.

 

prosinec52021
Za 100 let - návštěva ČT v Brně a pořad Dobré ráno

Dobré ráno z Brna

Za 100 let

Za 100 let bude naše Poselství naděje ve finále, nebo možná teprve na začátku…

Dlouho jsme vše připravovali a debatovali v úzkém pracovním týmu. Čas strávený v izolaci v době pandemie naše plány ovlivňoval, nestýkali jsme se s lidmi, ale Poselství naděje nám přivedlo do života další spolupracovníky a zároveň přátele. Ukázalo se, že budeme muset pro Poselství naděje vytvořit pečující tým, tzv. zapsaný ústav. Autor Antonín Vojtek si chtěl původně jen hrát s časem, s myšlenkou pomyslné nesmrtelnosti a vyslat neobvyklé poselství do budoucnosti. Jeho dlouhověkost v tom hraje jistou roli. Při jeho vzpomínkách na setkání s první krystalkou na louce v rodné obci Horní Bojanovice se mu vždy rozzáří oči. Je fascinován tím, jak rychle se technologie vyvíjejí, kolik se toho za jeho života stihlo změnit. Důležitý je i jeho zájem o nadpřirozené jevy a vesmír. Rád přemýšlí nad tím, jaká bude budoucnost, sní o nových vynálezech a o tom, co lidé za 100 let dokáží. A právě tohle všechno ho vedlo ke snaze vytvořit něco, co by budoucím generacím poskytlo záznam toho, jak jsme žili a přemýšleli a ukázalo jim, že jsme si ještě uměli hrát.

Dobré ráno z Brna

V těchto dnech jsme měli možnost Poselství naděje představit v Dobrém ránu na ČT 2. Uvědomili jsme si, že nejde během pár vět a v krátké vysílacím čase přímého přenosu sdělit vše, co bychom chtěli a také měli. Vždyť ještě nikdo, pokud je nám známo, nevytvořil hru, která bude trvat 100 let. Pravidla v těchto dnech pečlivě dolaďujeme. Jde nám o to, abychom skutečně vše připravili tak, aby za 100 let zlaté těleso vydalo své poselství.

Každý, kdo bude chtít, může, jakmile vše dořešíme, přijít a vhodit do tělesa svůj vzkaz pro své potomky. Může jít o osobní sdělení i o pozdrav celé společnosti. Vzkaz může obsahovat jen dopis, ale také nějakou drobnost. Každý takový vzkaz bude vložen do obálky, označen jménem odesílatele a orazítkován. Pisatel dostane certifikát se svým jménem, aby ho mohl předat svým potomkům nebo přátelům. Za účast ve hře, bude třeba zaplatit povinný manipulační poplatek 500 kč, takže hbitý počtář zjistí, že poplatek na rok činí 5 korun. Tento poplatek je nezbytný k tomu, aby se zajistilo, že za 100 let bude těleso v pořádku a připraveno vydat svá tajemství. Uvědomujeme si, že se komunikační a informační cesty za tu dobu mohou velmi změnit, proto bude důležité předávat dále certifikát a také si o Poselství naděje se svými potomky či blízkými povídat. Jsme přesvědčeni, že ať bude budoucnost jakákoliv, za 100 let dojde k setkání držitelů certifikátů. Jistě je bude vést zvědavost, která je lidské rase vlastní. Věříme, že bude zajímavé, když se za tak dlouhou dobu potkají lidé, které bude spojovat pouhá myšlenka, že jejich předci jim toužili poslat osobní vzkaz, že na ně mysleli, i když je vůbec neznali a chtěli je přizvat do takto neobvyklé skupiny.

Možná jste někdy byli přítomni otevření schránky z věže kostela, možná ne. Já ano a bylo to pro mě zklamání, protože obsahem byly jen dobové noviny a pár fotografií. Tak je to zvykem. Ale nám jde o úplně něco nového a bude záležet na nás všech, jestli si ještě umíme hrát a jestli umíme připravit překvapení pro budoucí generace. Moc nás těší představa, že jim schránka vydá zajímavá poselství. Jen je škoda, že nebudeme schopni být u toho. Poselství naděje je o setkávání, o naději, o víře v lásku, o životě…

Poselství naděje bude putovat po Moravě, po České republice, možná se podívá i za hranice a potom se na důstojném místě uloží a vystaví, aby čekalo do roku 2121. První vzkazy byly vhozeny v kině Koruna v Břeclavi 20. listopadu 2021 a myslím, že to uteče jako voda a hra bude moct pokračovat dál.

Těšíme se, že to vše bude mít pro budoucí generaci smysl, protože naděje umírá poslední a my věříme, že je nesmrtelná.

 

Jitka Vojtková a Antonín Vojtek

2. prosince 2021

Dobré ráno z Brna

listopad252021
kalendář Malířův rok Antonína Vojtka - PRODEJ

Miroslav Karas a Antonín Vojtek s Julií

Vážení zájemci, nový a poslední kalendář Antonína Vojtka Malířův rok je nyní v prodeji v Galerii 99 v Břeclavi nebo po ohlášení v ateliéru. Je možné ho také po individuální objednávce poslat poštou.

Detailní informace jsme již sdělili. Kalendář má rozměr 49x49 cm, obsahuje titul, 12 listů, zadní stranu, kvalitní papír ( celkem 14 listů).

 

telefon 723887977

email vojtkova-vojtek-av.com

cena kalendáře nyní 300 Kč

orientační poštovné 200 Kč

 

S ohledem na vyšší poštovné ho nebudeme vkládat na e-shop.

Děkujeme za pochopení a budeme se těšit! Video ze křtu najdete zde.

listopad252021
KOMORNÍ VÝSTAVA v kině KORUNA

Komorní výstava Antonína Vojtka

Až do konce roku 2021 můžete při čekání na filmové představení zhlédnou KOMORNÍ VÝSTAVU kreseb Antonína Vojtka v kavárně Kina Koruna v Břeclavi.

listopad212021
Nedělní pozdrav přátelům

Miroslav Karas a Antonín Vojtek s Julií

 

Nedělní pozdrav přátelům

 

Vážení a milí, včera jsme se sešli v kině Koruna v Břeclavi, abychom vám představili nový a poslední autorský kalendář Malířův rok s obrazy Antonína Vojtka. Připravovali jsme ho s velkou péčí ve spolupráci s Jarkem Minaříkem. Poprvé jste mohli také vidět zlaté těleso s jeho strážci. Vyslali jsme do světa naše Poselství naděje, které krátce uvedl Lukáš Prudil.

💚 Snažili jsme se připravit zajímavý a pestrý program, který vždy bývá součástí našich setkání. Úžasný vstup do celého programu připravil Pavel Hoďa, následovalo mistrovské vystoupení světových umělců Vladislava Bláhy a jeho ženy Tani Drobysh. Během odpoledne jsme se zaposlouchali do písní legendárního Břeclavanu. Zázemí kina nám dovolilo promítnout videoklip Mirky Šubíkové věnovaný k poctě A.V. a také jsme si užili nádherné podívané díky projekci obrazů Antonína Vojtka.

💚 Co dodat, vzácným hostem a kmotrem posledního kalendáře se stal novinář, zahraniční zpravodaj a nyní ředitel České televize Ostrava Miroslav Karas. Měl rovněž tu čest, jako první vyslat do světa poselství (vzkaz), které bude přečteno za 100 let. Tuto možnost dostal také starosta města Břeclavi Svatopluk Pěček, dále paní poslankyně Jana Krutáková a čtveřici doplnil senátor Rostislav Koštial.

💚 Nejtěžší na celé přípravě slavnostního sobotního odpoledne bylo v posledních dnech křest uskutečnit a s ohledem na vývoj situace nezrušit. Velké množství přátel onemocnělo, dostalo se do karantény a nám to dělalo velkou starost. Luděk Kabelka se svým týmem, který nám s přípravou po technické stránce neskutečně pomáhal, odvedl kus nádherné práce. Jeho hra s hudbou a se světly dala křtu úplně novou dimenzi. Kino nám poskytlo příjemné zázemí, kde se snad všichni cítili hezky. V jejich kavárně nyní můžete vidět malou výstavu Antonína Vojtka.

💚 Jsme rádi, že jste všichni, kdo jste mohli, přišli a vytvořili vlídnou a laskavou atmosféru. Jsme rádi, že zodpovědně zůstali doma přátelé, kteří byli nemocní či v karanténě a chápeme, že někteří měli strach, a proto si netroufli přijít. Bylo by nám však líto vše zrušit, protože akce jen tak odložit nešla. Už bychom nikdy 20. kalendář nepokřtili, chtěli jsme, aby se kruh uzavřel. Máme sice nápad na další desítku, ale přenecháme ho jiným. Byla to zajímavá tradice a nikdy by nás nenapadlo, kolik jedinečných chvil nám přinese. Připravit kalendář je jedna věc, hlavně jsme však měli důvod vás pozvat a společně s vámi prožít krásný čas. Díky za těch dvacet let. Včera jsme si uvědomili, že jsme dnes jediní, kteří nikdy nechyběli. Trochu na nás padá nostalgie, ale život nám přináší nové výzvy.

Mějte se krásně, zůstaňte zdraví a někdy na shledanou.

💚 Jitka a Antonín Vojtkovi s Julií

 

 

 

 

Poselství naděje

 

p.s. Připili jsme si špičkovým vínem od Vinselektu Michlovský a originální pivo si hosté odváželi ze Zámeckého pivovaru Břeclav. V tom stříbrném kufříku bylo CD Biblických písní a Tří duchovních zpěvů od Antonína Dvořáka, které jsme dostali darem od Verbum et musica pro naše hudební hosty.

 

Tania Drobysh a Vladislav Bláha

Více fotografií najdete na veřejném profilu Facebooku. Kalednář je v prodeji v Galerii 99 v Břeclavi nebo po domluvě na vojtkova@vojtek-av.com

listopad172021
AKTUÁLNÍ info ke KŘTU kalendáře Malířův rok

listopadový pozdrav A. Vojtka

Vážení a milí přátelé, jsme si vědomi současné situace. Věřte, že je to těžké rozhodnutí. Všechny ostatní výstavy a akce do odvolání rušíme.

Nicméně, za přísného dodržení všech aktuálních epidemiologických podmínek, akce proběhne podle plánu.

Nezapomeňte tedy sebou svoje doklady, respirátor a přijďte zdraví. Nemocné a přátele v karanténě srdečně zdravíme.

Možná budeme muset improvizovat, možná někdo z vystupujících onemocní, ale máme krásný program...bude to hezké odpoledne. Chystali jsme toto setkání od léta, věříme, že vám bude líbit. Uvidíme se v Kině Koruna v Břeclavi v 15 hodin.

s úctou Jitka a Antonín Vojtkovi

rozhovor o jubilejním kalendáři A. Vojtka - Malířův rok

Vyprávění s paní redaktorkou Ivou Haghofer z Deníku o jubilejním kalendáři si můžete přečíst zde. Vyšlo právě dnes.

 

Pokud se rozhodnete nás podpořit nákupem kalendáře, budeme rádi. Celá akce se koná bez dotací, bez sponzorů, jen za laskavé podpory provozovatele kina- Luďka Kabelky a vystupujících umělců.

Kalendář Malířův rok se bude prodávat během křtu v kině, v Galerii 99 v Břeclavi a následně si ho můžete objednat na vojtkova@vojtek-av.com, případně informace na telefonu 723887977 a domluvíme se na zaslání poštou.

Cena 300 Kč + poštovné a balné.

 

******************************************************************************

 

Již jsme se setkali Břeclavi, ve Valticích, Velkých Pavlovicích, v Horních Bojanovicích nebo v Rajhradě, v Hustopečích. Akce se také uskutečnila v Brně nebo v Praze.

Seznam všech hostů kmotrů - Chantal Poullain, Dagmar Havlová, Livia Klausová, Martina Štěpánková, Zuzana Slavíková, Andrea Čunderlíková, Hana Ulrychová, Gabriela Vránová, Bára Špotáková a Dagmar Kludská. Přijeli také muži- Jakub Vágner, Jožka Černý, Jan Pirk, Zdeněk Troška, Roman Vojtek, Michal David, Petr Malásek. Ondřej Kepka.

 

říjen312021
Podzimní romance a Zimní harmonie - NOVINKY

Podzimní romance

Vážení a milí návštěvníci, na e-shopu najdete nové hedvábné šátky Podzimní romance a Zimní harmonie. Na video se podívejte zde a užívejte si krásné dny...

Hledali jsme na focení neobvyklá místa, všechno se nakonec do videa nevešlo...ale to nevadí. Bylo to krásné! Toulali jsme se kolem Loveckého zámečku Rendez-vous, též zvaný Dianin chrám, je to stavba uprostřed lesů nedaleko vinařské obce Valtice, připomínající jeden z vítězných oblouků starověkého Říma.

Dianin chrám

A moc se nám libilo také u Kaple svatého Huberta. V novogotickém slohu je nejmladší z drobných staveb v Lednicko-valtickém areálu.

Kaple svatého Huberta

říjen232021
MALÍŘŮV ROK kalendář s obrazy Antonína Vojtka

ZÁJEMCI O KOUPI KALENDÁŘE neváhejte se ozvat na mail vojtkova@vojtek-av.com nebo na telefon 723887977. Budeme se individuálně každému věnovat. Momentálně zjišťujeme cenu za poštovné.

Kalednář bude v prodeji na akci v Kině Koruna v Břeclavi, následně v Galerii 99 v Břeclavi nebo v ateliéru Antonína Vojtka.

Malířův rok kalendář s obrazy A. Vojtka

Vážení a milí přátelé, nový a zároveň poslední kalendář Malířův rok s obrazy Antonína Vojtka bude mít neobvyklou formu. Je koncipován tak, aby vám dělal radost jak dlouho jen budete chtít.

Kromě titulky a zadní strany v něm najdete 12 obrazů na 12 měsíců. Vybírali jsme je pečlivě a věříme, že se vám budou líbit.

Chtěli jsme vás potěšit a poslední kalendář jsme pojali velkoryse. Zvolili jsme nové rozměry 490 x490 cm a tradičně kvalitní papír 250 gr.

Malířův rok - Antonín Vojtek

Obsah si zatím necháme pro sebe, protože takové malé tajemství nás baví.

Přátelská cena nyní 300 Kč.

( Plánujeme v následujícím čase 500 Kč. )

 

kalendář Malířův rok Antonína Vojtka

září212021
SETKÁNÍ v Brně - 232. výstava A. Vojtka

Poslední slunečnice pod Pálavou Antonín Vojtek

...rozloučíme se s létem...

Poslední léto u Mušova- Antonín Vojtek

Vážení a milí příznivci a přátelé,

jako dárek a překvapení připravujeme výstavu Antonína Vojtka v Brně. Budeme se těšit, protože každé setkání s vámi je pro nás vzácností.

Pozvánku připravujeme, ale na úterý 21.9. v 17 hodin si udělejte v kalendáři puntík. :-)

 

pozvánka 21. září 2021 Antonín Vojtek

 

Vážení milovníci umění,

dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy obrazů

Antonína Vojtka.

 

Uskuteční se v prostorách galerie 8A na Pellicově ulici 8a v Brně

v úterý 21. září 2021 v 17:00 hod.

 

Výstava potrvá do konce listopadu 2021.

 

Na vernisáži na kytaru zahrají mezinárodně uznávaní špičkoví umělci

Tania Drobysh a Vladislav Bláha.

Všichni jste srdečně zváni.

 

8A s.r.o., prodejní galerie, Pellicova 8a, 602 00, 543246446, galerie8a@skampa.cz,

IČ: 25342240

 

září172021
VŠECHNO MÁ SVŮJ ČAS...

MF Dnes 15. září 2021

a tak pomalu přichází chvíle, kdy veřejně představíme Poselství naděje. Sledujte náš web a Facebook, těšíme se, že se uvidíme! První informace najdete zde.

Děkujeme za návštěvu redaktorce Ivě Haghofer z Deníku Rovnost a Ivaně Solaříkové z MF Dnes.

září112021
11. září 2001- Ptáci jako duše obětí

Ptáci jako duše obětí - Antonín Vojtek

Smutná vzpomínka na tragédii v USA, která nebyla lhostejná ani malíři Antonínu Vojtkovi. Teroristický útok nejde zapomenout a navždy bude i nezapomenutelná zkušenost s mezinárodní soutěží na pomník na GROUND ZERO.

MF Dnes

Celý článek nejdete zde, pro MF DNES napsala redaktorka I. Solaříková.

 

návrh A. Vojtka

 

srpen242021
KDYŽ SE PODZIM ZEPTÁ...

Dolní Věstonice

KDYŽ SE PODZIM ZEPTÁ...co jsme dělali v létě ☀☀☀. Pracovali jsme. Výstava v Blažovicích, nová kniha A.V. a její křest v Horních Bojanovicích, dvě výstavy v Brně a do toho snaha udržet Galerii 99 v Břeclavi. To rozhodně není málo. ☀ A ještě jsem zapomněla, do konce srpna máme výstavu v Muzeum Kobylí. Je toho docela dost.

☀ Tentokrát přidávám pár fotografií z natáčení dokumentu s Katkou Hornovou pro Moravskou krásu. Uvidíte na podzim a při natáčení bylo pěkné horko.

☀ Zachytit vzpomínky na krajinu, která již zmizela, je pro malíře Antonína Vojtka celoživotní cesta.

Antonín Vojtek

Více fotografií na Facebooku.

srpen192021
Tišnov očima malířů- OBRAZ

Tišnov

Vážení a milí přátelé, čas běží a pozvání ke spolupráci na společném kalendáři pro rok 2022 pro spolek ART PERISCOPE Antonína Vojtka potěšilo.

 

Tišnov

 

S galerií dlouhodobě spolupracujeme a Zdeněk Jílek již na kalendáři usilovně pracuje. Obraz Návštěva v Tišnově je domalovaný, bude zdobit titul kalendáře a věříme, že potěší všechny obdivovalatele krásného města.

 

Tišnov Antonín Vojtek

 

Vkrádá se pochopitelně myšlenka na náš kalendář, který má již dvacetiletou tradici. Letos by se dokončil celý cyklus setkávání s příznivci a přáteli.

srpen112021
Antonín Vojtek v Brně

Brno- výstava A. Vojtek

Brněnská muzejní noc 2021 nám 7. srpna 2021 poskytla možnost vystavit obrazy Antonína Vojtka v krásné a netradiční galerii. Děkujeme za pozvání a za spolupráci.

Brno - výstava A. Vojtek

Více fotografií najdete na veřejném profilu Facebooku.

Brno

srpen92021
Svatovavřinecké hody v Horních Bojanovicích

Svatovavřinecké hody Horní Bojanovice

Rodná obec malíře A. Vojtka slaví hody v létě a letos jsme mohli navštívit jen hodovou neděli 8. srpna 2012. Přesto jsme si krásné užili a věříme, že tradice přežijí všechno, co změny ve společnosti přináší...

 

Horní Bojanovice - stárka

A zase jsou tu hody.

Loňské hody jako by tu byly včera. Také máte ten pocit? Je skutečností, že v míru čas tak nějak zběsile pádí. Kde jsou doby, kdy Bojanovští žili tak, jako by se čas zastavil.

Pamatuji hody za časů války, ten strach, zákaz hodů, tajné hody pod Štumperkama…

Dnes je tradice stále živá, a to je dobře. Říkám si, jestli dost oceňujeme, co mladí pro hody, pro úspěch, pro tradici dělají.

Já osobně jsem považoval za povinnost napsat tři knížky o své rodné dědině a zaznamenat vzpomínky, vyznat se z lásky k Horním Bojanovicím.

Když procházím dědinou, ale i nad dědinou, ba i cestičkami, kterými jsem jako kluk chodil, a které zarostly keři a stromky, říkám si, to vše byl před 80 a více léty můj život.

A i když umřely lípy u kapličky, Bojanovští vysadili nové, mladé. A to je úžasné!

V knížkách vzpomínám na to, co už se nikdy nevrátí. Svět se změnil a jen vzpomínky zůstávají. Ale musí je někdo zapsat…to, aby se nezapomínalo odkud jsme přišli, abychom si uvědomili, jak se máme dobře. Pan starosta Kachyňa na křtu řekl: „Uvědomte si, kdo, která obec, dědina, město má takové knihy?“ A já? Jsem šťastný, že mně to natolik myslím, že mohu vydat svědectví.

Při čtení nové knížky, se zelenou podrovnávkou, barvou naděje, si vzpomeňte, jak krásné bylo vaše dětství a bezstarostné mládí.

Takže, buďme hrdí a vlídní ke své dědině, usmívejme se na sebe, oslavme hody 2021 v rodinném kruhu, ale i pod májú!

Váš Antonín Vojtek, červenec 2021

Svatovavřinecké hody Horní Bojanovice 2021 a Antonín Vojtek

 

Hodová krása

 

Což je to hřích

na krásnou dívku

kradmo pohledět?

Přec jako jabloňový květ

na jaře vykvete.

 

Což krása může oku ublížit?

Bože můj,

což může člověk

kolem květu

nevšímavě jít?

 

Ten, kdo tvrdí,

že se nedívá,

ten pravdu nemluví,

v duchu své lásce

zrakem uhýbá.

 

Ty Bože, ty se taky díváš

a stvoření svá velebíš.

Co skrývají sukně, krejzle,

korunka z růžiček,

Ty dobře víš.

A hodová chasa?

Bojanovským údolím

v průvodu

jde opravdová krása.

 

A.Vojtek, 2021

 

Více fotografií přidáme na Fc.

 

 

 

 

 

 

 

červenec262021
Letní pozdrav s Julií...

Julie Vojtková

Vážení a milí, můžete se těšit na novinky na e-shopu od Julie. Přejeme všem krásné léto!

 

Julie Vojtková

červenec112021
Dětství v Horních Bojanovicích - Sny, touhy a naděje

KNIHA JE V PRODEJI NA E-SHOPU, V GALERII 99 V BŘECLAVI NEBO NA OÚ V HORNÍCH BOJANOVICÍCH.

Dětství v Horních Bojanovicích

Vážení a milí přátelé, kniha je na světě a také jsme ji během nádherného letního večera "pokřtili". Kmotrou se stala Daniela Magálová z Moravanky a celým večerem nás provedla Mirka Šubíková.

Mirka Šubíková a mužáci z Horních Bojanovic

Děkujeme za pozvání do Horních Bojanovic na večer Ještě byly 4 týdně do hodů, který se konal díky mužákům z Horních Bojanovic. Dále vystoupili mužáci z Němčiček, Vrbice a Křepic, doprovázela cimbálová muzika Lašár z Velkých Pavlovic.

Antonín Vojtek

Vážíme si vlídného přijetí, podpory a pomoci. Vážíme si každého dárce. Horní Bojanovice mají nyní úplně unikátní trilogii, která jednou bude vzácnou vzpomínkou na život lidí v malé obci.

Koupit si ji můžete na Obecním úřadě v Horních Bojanovicích, na e-shopu nebo v Galerii 99 v Břeclavi. Cena 200 Kč.

 

Mužský sbor Vavřinec z Horních Bojanovic má od tohoto slavnostního večera také nové CD. Už se těšíme, až si poslechneme krásné písně...budou nám celé setkání připomínat. Antonín Vojtek se spolu s Danielou Magálovou ujal jeho

kmotrovství.

 

*****************************************************************************

úryvek z knihy Antonína Vojtka

 

Toulal jsem se lesy, poli, vinicemi, sady a okusil všech plodů, které

nabízela krajina. Kdo by si všímal malého kloučka, kdo by mu bránil, kdo

by mu to nedopřál. Krajina vrůstala do mne. Sedával jsem na kopcích

a snil o tajemstvích tam v dálce, tam v modrém oparu. Tam, jihozápadním směrem, se tu a tam zablýsklo, tam se rýsoval něžný ženský obrys

nevysoké hory. Tam, z mého pohledu daleko, se vinula řeka Dyje, tam

za ní v modrém závoji jsem tušil horu Venušinu – Pálavu. Mé toulání

krajinou se proměnilo ve vášeň a mé kroky mě nesly k vesničkám, k hájenkám, ke kamenným křížům, památným stromům – vazům, které tu

byly od nepaměti.

Toulal jsem se krajem nejen Masarykovým, ale také krajem Herbenovým, a zejména krajem bratří Mrštíků. Z toho kraje pocházeli moji předci. Nerozuměl jsem tomu, co dělám, ale srdce mě táhlo jít, stále jít polními

a lesními cestami. A byť jsem byl za to trestán, že se vracím domů pozdě

večer po klekání, ta touha poznat svůj domov byla silnější než trest.

 

***************************************************************************

 

Výtěžek vstupného z akce bude věnován na podporu obcí zasažené tornádem.

červenec102021
BRNO slavnostní uvedení CD s výstavou A. Vojtka

Husův sbor Brno Královo Pole

Skladatel Antonín Dvořák a jeho hudba s Vratislavem Janem Maršou propojili svět hudební, duchovní, výtvarný…neskutečně krásné setkání při uvedení CD proběhlo 9. července 2021 v Brně v Králově Poli v Husovu sboru.

Hosté byli zpěvák Zdeněk Plech, varhaník a klavírista Jan Král, režisér Jiří Strach, biskup Petr Šandera a mnozí další, moderoval Marcel Sladkowski.

Petr Šandera, Václav J. Marša, Antonín Vojtek

Celé „Slavnostní uvedení CD“ bylo koncipováno tak, aby byla možnost si v klidu prohlédnout výstavu obrazů, popovídat si s umělci a přivítat se po dlouhé době s těmi, kteří pravidelně navštěvují kulturní aktivity spolku „Verbum et musica“.

Jan Král, Zdeněk Plech, Jiří Strach

 

CD BIBLICKÉ PÍSNÉ, OP. 99, A TŘÍ DUCHOVNÍ ZPĚVY, OP. 19B, OD ANTONÍNA DVOŘÁKA

 

Další fotografie připravíme na Fc.

 

 

červenec82021
MALÍŘ a FOTOGRAF a SPISOVATEL

Antonín Vojtek

Zajímavé setkání proběhlo s fotografem Honzou Sakařem v Břeclavi v jeho improvizovaném ateliéru. Vzniká kolekce fotografií, která bude uvedena na výstavě v podzimním období.

Všechno důležité najdete na MORAVSKÁ KRÁSA

 

Antonín Vojtek v ateliéru Honzy Sakaře

Výstavní soubor Krajina paměti/Memoryscape vzniká ve spolupráci s Honzou Sakařem, portrétním a dokumentárním fotografem, který se vedle dnes už obvyklé digitální fotografie věnuje i velkoformátové kameře a historickým fotografickým technikám. Snímky pro výstavu pořizuje 170 let starou technikou zvanou mokrý kolodiový proces, při níž vznikají jedinečné černobílé fotografie v podobě přímých pozitivů na kovových deskách.

 

“Plech je základním nosným materiálem, na němž se musí vytvořit světlocitlivá vrstva. Ta se v tomhle případě dělá pomocí lékařského kolodia,” vysvětluje fotograf.

spisovatel Jan Kostrhun

My jsme měli velkou radost ze setkání se spisovatelem Janem Kostrhunem, které kvůli covidu proběhlo po dlouhé době.

 

foto Jitka Vojtková

červenec32021
LETNÍ POZDRAV a galerie

Video VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD JE ZDE:-)

Víkend otevřených zahrad 2021 Antonín Vojtek

Vážení a milí přátelé, milovníci umění, léto jsme zahájili již sedmým rokem v sídle firmy Květ v Blažovicích u Brna, kde se o nás v rámci Víkendu otevřených zahrad skvěle postarali majitelé Jana a Jiří Vrbasovi. Byl to pro nás radostný den a po dlouhém "covidém období" první možnost se s vámi setkat.

Vzniklo mnoho krásných fotografií, které nám tyto chvíle budou připomínat a děkujeme za ně J. Minaříkovi.

Břeclav postihlo 24. června silné krupobití, museli jsme řešit úplně jiné věci, tak se jen malinko zdrželo vytvoření videa. Ale už se klube.

Mějte se krásně, zdravě a bezpečně! Těšíme se na vás!

Jitka a Antonín Vojtkovi

Jana a Jiří Vrbasovi sídlo firmy Květ

 

PROVOZ GALERIE JE PLNĚ OBNOVEN. DODRŽUJTE NAŘÍZENÁ OPATŘENÍ.

POKUD K NÁM CESTUJETE Z DALEKA, OVĚŘTE SI, PROSÍM, JESTLI NÁS ZASTIHNETE. V NEODKLADNÝCH PŘÍPADECH, MŮŽEME PROSTĚ PRACOVAT NA JINÝCH MÍSTECH.

 

Víkend otevřených zahrad 2021

Co malíř má…

 

Jen stojan trojnohý,

myšlenku jedinou

zápasit s touhou po kráse, vidinou.

A nohy dvě,

jež nesou tělo krajinou,

dva radary, to oči jsou,

líbezný kraj s něhou obejmou.

 

Se stojanem trojnohým stojíš v krajině

U Břeclavi, Ladné, Mikulova, Valtic, u Lanžhota,

tam všude vkročila tvá noha, bota

a z ticha ozve se bim bam bim.

To bolest zvoní,

do srdce vkrádá se stín.

Co je to?

Varování, panychida, divadlo světa?

Řekl jsi, bylo to jen jedno slovo, jedna věta.

Ano.

A byl den a bylo ráno, krajina zmizela.

Jen kostelík si, člověče, nechal stát,

jako memento, jako vztyčený prst,

v mysli zůstala vzpomínek hrst

a hořká pachuť

a tak buď, jak buď, stalo se.

Svědomí je-li, tak se otřese

tou bolestí keřů, květin, ptáků, stromů.

Vše zoufale křičelo,

chci domov, chci domů!

 

Znaven jsem ležel u Podivínského šutráku,

na ty chvíle jako dnes si vzpomínám,

zarmoucen jsem byl,

hlavu v trávě,

unaven, tak sám.

Tu uslyšel jsem v tichu

jakoby dětské kroky…

Jen přelud, co si mysl vysnít stačí.

U hlavy mé stálo

na vysokých nohách mládě ptačí.

Naše oči se střetly, setkaly

a ptačí oči, očí člověčích se ptaly.

Jsi také ničitel?

Jsi také vrah?

Tvářil jsme se udiveně,

byl jsem v šoku,

co mládě ptačí ví o lidském oku.

To mládě náhle odběhlo do travin

a já malíř se stojanem

přemítal o vině všech lidských vin.

O ničení krajin, kraje,

o tom, jak často člověk není člověkem.

Dnes, snad je to věkem,

přemítám o tom setkání,

o lidském trápení, o lidské vině.

Na plátnech svých zpívám píseň o krajině,

té zmizelé i té, co zbyla.

To poselství, co ve mně je,

vkládám do obrazů svých, do svého díla.

 

Co malíř tedy má?

A tak se ptám opravdu naposledy.

Má lásku.

Zná krajiny své, vzlety, pády

a radost má, když řeka Dyje

píseň svou u splavu si zpívá,

když čáp se z hnízda v klidu dívá

na líbezný, tichý háj,

kde každé mládě nachází svůj domov, ráj.

A člověk? Malíř?

Ten z radosti hněte radost.

A z lásky lásku.

A rád odpoví na otázku, kde žije rád.

Že radost rozdávat je jeho povinnost,

když na této zemi

je tak na krátko jen host

To malíř jižní Moravy má.

 

Antonín Vojtek, leden 2021

 

 

 

Ve videu z fotografií z najdete také verše Jiřího Vrbase.

 

Na výstavě života

Únava, štěstí

A nějaký ten lék

trochu se nám žije

Batoh s květy na zádech

a gramy nostalgie

 

Každý má svůj příběh

Každý má svůj vzdech

Ráno se vzbudit

něco zapsat do kroniky

ukázat svůj text

 

Výstava vlastních obrazů

na sousedních zdech

 

Vlastní podpis svědí

 

Toto jsme zažili

toto jsme tropili

tady nás soudili

 

Na výstavě obrazů života

našich krátkých let

 

 

 

 

 

Malířská

 

Proč malíři

nemalují na vodu?

 

Spadla by z nich tréma

obtáhli by přesně mraky

slunce je tam předtištěné

sem tam spadlý list

větve silných stromů

A kousek jejich obličeje

jak zvědavý štětec

zkoumá nosní dírku

 

Ach tak,

že by to tam nebylo celé?

 

Malíři jsou učitelé

chtějí každé nové plátno

vychovat jak dítě

a psát mu svoji osnovu

 

Malíři jsou buditelé

chtějí kreslit život jako nebe

chodí lesem i do šantánů

A v lidech vidí osobu

 

Malíři prostě jsou

 

andělé pomáhají táhnout sítě

šeptají jim zprava v duši

 

- každým tahem odznovu

červen282021
Letní výstava A. Vojtka v Muzeu Kobylí

starosta Pavel Kotík a Antonín Vojtek

Letní výstava Antonína Vojtka v Muzeu obce Kobylí byla zahájena v neděli 27. června 2021 a potrvá do konce srpna. Přestože Břeclavsko zasáhlo ničivé tornádo, setkání přineslo všem úlevu od prožitého stresu. Dobrovolné vstupné bude věnováno na obnovu poškozených obcí.

Antonín Vojtek

Věřte, že nám nebylo lehko, mnozí z přítomných měli za sebou těžké dny.

Na zahájení přišel také Mgr. Pavel Kotík, starosta obce Kobylí, který se osobně účastní i s dalšími dobrovolníky záchranných prací.

V muzeu je k vidění mnoho zajímavostí a další fotografie z vernisáže najdete na Facebooku. A jedna z nich má pracovní název "farmář hledá ženu".

Děkujeme za spolupráci Břeclavskému Deníku, podívejte se zde.

obrazy Antonín Vojtek

 

Mějte se všichni krásně a věřme, že další podobná katastrofa už nikoho nepotká.

organizátoři a Jitka a Antonín Vojtkovi

červen262021
Krupobití v Břeclavi bez tornáda

Muzeum Kobylí

Vážení a milí přátelé, milovníci výtvarného umění!

Děkujeme za všechny telefonáty a dotazy jak se nám daří.

Jsme živí a zdraví, smutní z toho co se stalo nedaleko, ale šťastní, že nás nepotkalo něco podobného a nic horšího.

ateliér A. Vojtka po krupobití

Galerie 99 je v pořádku, ale náš dům zasáhlo silné krupobití a vichr. Měli jsme poškozenou střechu na domě, tak jako většina lidí žijících ve Staré Břeclavi nebo jinde. Máme poškozené auto a nepojízdné.

V nejhorším stavu je v tuto chvíli ateliér. V noci 24. 6. 2021 jsme ho museli vystěhovat. Prosklená střecha nápor nevydržela a čekáme na její opravu. Pozorovat to řádění živlů bylo vážně náročné.

Od toho večera uklízíme, opravujeme....a myslíme na ty, kterým je mnohem hůř.

Jsme unavení, vyčerpaní, ale těšíme se na setkání v Muzeu v Kobylí. Kobylí nebylo katastrofou zasáhnuto, výstavu jsme měli již nainstalovanou a připravenou na setkání. Organizátoři se na vás těší. Tak se uvidíme na plánované vernisáži 27. června v 14 hodin a věříme, že si odpočineme od prožitého stresu.

Po náročném období s covidem jsme si potřebovali zažít lepší čas, snad se za námi do galerií zase vrátíte...případně koupíte nějakou drobnost v našeM e-shopu.

 

červen52021
Plecháček s vílou- letní NOVINKA

plecháček s motivem víly

LETNÍ NOVINKU chystáme na e-shop, nový motiv na oblíbeném plecháčku Malá a velká víla. Po dohodě bude nyní také možné si zadat objednávku na svůj motiv, který vám Julie vytvoří jako originál.

plecháček s originálním motivem

Detaily včas sdělíme, pokud budete mít zájem, budeme vše řešit individuálně. Plecháček může mít 2 různé obrázky. Dotazy pište na vojtkova@vojtek-av.com.

 

plecháčky od Julie -motiv na přání

Hotový plecháček "na přání". Pouze jeden originální kus a můžete ho mít i s přáníčkem.

květen262021
Osud mu namíchal všechny barvy života

magazín

Právě v těchto dnech vyšlo další číslo cestovatelského magazínu s tipy na nejkrásnější místa Moravy - Pálava, Mikulov a lednicko-valtický areál. Více najdete na www.looktit.cz a nás těší krásná spolupráce s celým týmem již pátý rok.

magazín

Magazíny najdete na turistických místech a také v naší Galerii 99 v Břeclavi.

magazín

květen202021
KAMÍNEK, který může pomáhat...

kamínek LEDŇÁČEK z jižní Moravy

...a tak malíř Antonín Vojtek vyslyšel prosbu ke spolupráci a na podporu projektu pro Oblastní charitu Hradec Králové namaloval tento kamínek.

Antonín Vojtek Kamínková benefice 2021

Budeme mu při aukci držet palce...a všem ostatním, aby úspěšná dražba mohla pomoci. Letos půjdou peníze na podporu sociální služby raná péče, která komplexně a dlouhodobě podporuje rodiny, jež doma pečují o dítě s postižením.

 

Kamínková benefice Antonín Vojtek

Aukce se uskuteční na portále LIVEbid.cz . Limity na vybrané kamínky je možné nastavovat již od 16. června. Termín začátku online aukce je 30. června od 18 hodin. Vernisáž 16. června, Galerie Koruna, HK.

 

Kamínky přislíbili: Archer Josef, Bavor Josef, Brázda Jiří, Brázdová Jaroslava, Budweisserová Irena, Bukovský Jiří, Civade Hornáková Lenka, Čech Pavel, Čejková Darja, Červená Soňa, Daněk Zdeněk, Dlouhý Bedřich, Franta Roman, Gargulák Jaromír, Gemrot Jan, Harant Jan, Havalková Jolana,Hegerová Vendula, Homola Jan, Holcová Veronika, Hřivnáč Tomáš, Jerie Karel, Jetela Tomáš, Kovanda Jiří, Kašpar Adam, Koblen Karolína, Kristen Jiří, Kubík Tomáš, Kvíčala Petr, Lamr Aleš, Matuška Pavel, Merta Jan, Miffek Lukáš, Němec Martin, Myslikovjanová Barbora, Oliva Otmar, Páleníček Oldřich, Pucholt Pavel, Rittstein Michael, Sodomka Martin, Stenclová Ivana, Surůvka Jiří, Suchý Jiří, Svoboda Jerry Jaroslav, Šalamounová Barbara, Šedá Kareřina, Štech Adam, Třešňák Vlastimil, Večtomov Sonya, Vendlová Libuše, Viková Jindra, Vojtek Antonín, Zdeněk Jirků, Zlamal Josef.

květen182021
Mezinárodní den muzeí a galerií

Právě dnes je MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ A GALERIÍ. Pravda, naše galerie je malá a byla neskutečně dlouho pro veřejnost zavřená. Ještě nikdy se to během její existence nestalo.

Rok 2020 a 2021 zasáhl naši činnost po všech stránkách. Věříme, že si k nám zase najdete cestu a věnujete svůj čas umění, že budete mít radost z koncertů, divadel, výstav kdekoliv na světě.

My kromě aktivit v Galerii 99 v Břeclavi připravujeme také setkání na dalších místech, sledujte aktuality. Možná se dočkáme i zajímavého bonusu. Těšíme se na všechny!

☀ 12. června Blažovice u Brna Víkend otevřených zahrad.

☀ 20. června Kobylí

☀ 3. července Brno

☀ 10. července Horní Bojanovice

květen152021
Malíř jižní Moravy má Hustopeče stále v srdci

Hustopeče - Antonín Vojtek

ŽIVOT DOSTAL JINÝ ROZMĚR - pro město Hustopeče a reportáž Kláry Vyhňákové jsme na natáčení otevřeli depozitář Antonína Vojtka. Děkujeme za návštěvu a milou atmosféru.

Hustopeče Antonín Vojtek

Těšíme se na další spolupráci a reportáž najdete zde.

redaktorka Klára Vyhňáková a Antonín Vojtek

květen112021
Biblické písně A. Dvořák- TV KŘESŤANSKÝ MAGAZÍN

Biblické písně Antonín Dvořák

 

Umění jako povzbuzení i duchovní vzpruhu chce lidem přinášet brněnský spolek Verbum et Musica spojený s Církví československou husitskou. Ten právě teď vydal nové CD, kde se spolu s Biblickými písněmi a Třemi duchovními zpěvy Antonína Dvořáka objeví i klavírní a varhanní improvizace.

 

Čekáme na termín koncertu v Brně.

 

KŘESŤANSKÝ MAGAZÍN reportáž najdete zde.

květen102021
OBNOVENÍ PROVOZU Galerie 99

Julie Vojtková - autorka kolorované kresby

Vážení návštěvníci,

těšíme se na setkání s Vámi, i když pouze v omezených podmínkách. Věříme, že se postupně budeme moci vracet i k dalším akcím, které jsme pro Vás rádi připravovali.

Alternativní galerii s výstavou Antonína Vojtka najdete zde.

 

Pálava - olejomalba - Antonín Vojtek

 

Od 11. května se provoz obnovuje částečně, máme již dlouhodobě sjednané termíny pracovních schůzek mimo galerii i město Břeclav. Může se tedy stát, že galerie pro veřejnost otevřená nebude. Pokud nás potřebujete navštívit, prosím, ověřte si tuto možnost na telefonu 723887977.

 

Od 17. května již bude možnost Galerii 99 navštívit v pravidelném čase 14-17 hodin ve dnech úterý až pátek, po domluvě kdykoliv.

 

Děkujeme za pochopení a přejeme pěkné dny!

 

alternativní galerie výstavy Antonína Vojtka

duben252021
CESTOU neCESTOU alternativní galerie

Antonín Vojtek

Vážení a milí návštěvníci,

obrazy Antonína Vojtka vyrazily v měsíci dubnu do ulic Břeclavi a do přírody. Můžete se těšit na výstavu obrazů CESTOU neCESTOU v alternativním výstavním prostoru. Vzhledem k aktuálním opatřením je galerijní činnost do odvolání přerušená. Jsou zrušené výstavy Antonína Vojtka, na které jsme se dlouho připravovali a těšili. Nemají ani nový náhradní termín. Zrušili jsme pod vlivem okolností výstavní plány a akce v naší Galerii 99. Věřte, že nám v té situaci není lehko a stále se snažíme o trpělivé čekání.

Břeclav- most u cukrovaru

Ale protože neumíme zahálet, máme novinku. Mohlo sice častěji svítit slunce a vítr méně foukat, ale nechtěli jsme dlouho čekat. Výstava je tady pro vás všechny, kteří máte rádi obrazy A.V., a kteří jste třeba i zvědaví na zákoutí města Břeclavi. Fotky z přírody jsou také z oblasti katastru města. Nemohli jsme obsáhnout vše, ale věříme, že nám to nebudete mít za zlé.

Přejeme všem návštěvníkům příjemnou virtuální procházku největší galerií široko daleko. Najdete ji zde.

Mějte se krásně a zdravě!

Jitka a Antonín Vojtkovi

Břeclav- alternativní výstava

duben222021
Sny, touhy a naděje - vzpomínky

Horní Bojanovice

Není čas čekat, a tak se pomalu rodí 3. kniha Antonína Vojtka věnovaná rodným Horním Bojanovicím. Bez pomoci to nepůjde...prosím, přečtěte si dopis a případně nás kontaktujte. Děkujeme!

Víc později...

Horní Bojanovice- dopis

číslo účtu 175346038/0300

Horní Bojanovice

duben182021
Fialkový pozdrav z pod Pálavy

💚💜💚 Něžná vůně a křehká krása fialek, kdo by je neměl rád...JARO 2021.

Letos je trochu víc studené, ale přece jen rozkvetlé...Zatím je galerijní činnost přerušená, tak pracujeme na nové knížce a nové alternativní výstavě. Věříme, že se vám bude líbit.

Antonín Vojtek - fialkový pozdrav z Pálavy

duben22021
Mandloňový sad...a nový hedvábný šátek

hedvábný šátek Mandloňový květ

MANDLOŇOVÝ SAD v podvečer...

hedvábný šátek s mandloňovými květy

Na tuto chvíli jsme se opravdu dlouho těšili. Nakonec nám počasí moc nepřálo, foukalo a slunce nikde. Ale nevadí, stromy jsou v plném květu, bzukot včel nešel přeslechnout...a nový hedvábný šátek najdete opět na e-shopu. Obraz si můžete prohlédnout tady.

Víc fotografií na Facebooku.

 

mandloňový sad Julie Vojtková

 

Sad známe dlouhá léta, poprvé jsem ho viděla jako hodně zadedbané místo. Časem se z toho stalo téměř "poutní místo" a my jen těžko hledáme chvíli, kdy tam najdeme klid...Podívejte se třeba tady.

  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

Co nás čeká

Putování okolo Břeclavi - výstava
Životní jubileum 90
Hledáme obrazy a zajímavosti - ARCHIV A.V.
Srdce na dlani - výstava 2024 A.V.
Výstava MMG Prostějov

Novinky stručně

VIII. Břeclavský umělecký salon 2023
Sledujeme Design Cabinet CZ
BARVIČ a NOVOTNÝ v Brně
Našel se člověk s dobrým srdcem...
Knižní novinky, které nás těší...

Všechna práva vyhrazena

Použití pouze s písemným souhlasem autora

Galerii 99 nyní najdete také na facebooku

Videa z akcí

 

Užití cookies

Užití cookies

Navštívíte-li webové stránky vojtek-av.com a kteroukoli jejich subdoménu, jsou na nich v některých případech použity tzv. cookies.

Jedná se o tyto případy:

- Hlasujete v anketě: do cookies je poznamenáno, že jste hlasovali, abyste nemohli v téže anketě hlasovat znovu.

- Nakupujete v e-shopu: do cookies se zaznamenávají údaje z košíku i Vaše osobní údaje, které jsou po potvrzení nákupu opět smazány.

- Čtete články: do cookies se poznamená údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně s výjimkou výše uvedených funkcí.
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 20. 9. 2023