Antonín Vojtek - malíř jižní Moravy

Všechny akce

strana 4 / 5
  <<   <   1   2   3   4   5   >   >>  

29. března2016
KRÁSNÉ VELIKONOCE

Rekordní kraslice 2015

 

Milí návštěvníci, užijte si jaro a budeme se těšit, že se opět setkáme. Dnes vzpomínka na Velikonoce 2015. Více najdete v novinkách, stačí zalistovat.

S úctou Jitka a Antonín Vojtkovi

 

Velikonoce 2015 v Galerii 99

18. března2016
Julie Vojtková SNY

 

Galerie 99 připravuje v měsíci březnu novou výstavu mladé 15 leté výtvarnice Julie Vojtkové. Na vernisáží vystoupí a pozvání přijaly mladé hudebnice - houslistka Claudie Šudřichová a klavíristka Eliška Rotterová.

Téměř 30 obrazů, velice pestrých a barevných, vyjadřuje stav mysli hledající autorky. Julie Vojtková vystavovala samostatně nejen v Břeclavi, Třebíči a v Hustopečích, ale také v Německu a Grónsku. Po několikaleté odmlce, během které svou tvorbu neopustila, ukáže zcela jiný pohled na svět.

Výstava SNY představuje svět iluzí, fantazie, hledání. Šestá samostatná výstava bude zahájena v pátek 18. března v 17 hodin

a potrvá do 17. května 2016.

Galerie zve srdečně všechny příznivce umění, zejména školáky, rodiče s dětmi. Vždyť malovaní a kreslení je oblíbená činnost v mnohých rodinách.

10. ledna2016
A zase budeme o rok starší - 28. - 82. narozeniny

filmová klapka pro filmový festival ve Zlíně - A. Vojtek

Vážení přátelé, to datum se blíží a chcete-li, můžete se 10. ledna na narozeninový přípitek do Galerie 99 v Břeclavi na Slovácké ulici. Je to neděle, vyjímečně otevřeme od 14-17 hodin. V galerii jsme udělali malé změny a těším se na Vás všechny kdykoliv po celý rok 2016.

K životu potřebuji lidi.

Váš Antonín Vojtek

31. prosince2015
Ať veselo je v kraji vína !!! křest 2016

Julie Vojtková, Zdeněk Troška, Jitka Vojtková

Vážení přátelé,

splnili jsme v neděli 8. listopadu 2015 všechny úkoly - pokřtili harfičku, knihu Odjinud, nový kalendář s obrazy A. Vojtka - Ať veselo je v kraji vína!, Zd. Troška byl pasován na rytíře vína.

Děkujeme všem skvělým umělcům a návštěvníkům za výbornou atmosféru!

Malíř Antonín Vojtek v letošním roce dosáhl 50 let výstavní činnosti a uspořádal 201. samostatnou výstavu. To jsou úctyhodná čísla, ke kterým mu gratulujeme. Květiny přivezla mistryně světa v krasojízdě na kole Martina Štěpánková - Trnková.

Věříme, že se opět sejdeme a děkujeme za přátelství. Vážíme si, že s námi prožíváte společný čas.

s úctou Jitka a Antonín Vojtkovi

 

křest kalendáře - Zd. Troška, Ant. Vojtek, J. Vojtková, P.Trojan

Martina Štěpánková- Trnková

 

foto. R. Hasilová více na facebooku nebo zde

11. prosince2015
Vánoční zastavení

Tradiční setkání příznivců umění a Galerie 99.

obraz A. Vojtek, socha Bambasovi

Anděl - Tomiš Zedník

8. listopadu2015
Jste zváni do Valtic 8. listopadu 2015

Vážení návštěvníci,

čas KŘTU se blíží - v neděli 8. listopadu 2015 v 10.30 hodin začínáme.

Hosté jsou známi, nová kniha s kalendářem jsou připravené. Chceme se společně těšit a radovat. Přijďte, jste vítáni!

Poděkování patří všem partnerům a spolupracovníkům, kterých si velmi vážíme!

Vše důležité najdete na pozvánce a také zde.

Galerie 99 Břeclav

 

Vážení přátelé!

 

Je sychravý říjnový den. Z léta jsme vstoupili přímo a bez varování do podzimu. Kráčím k místnímu hřbitovu. Utrhnu si snítku túje, promnu ji mezi prsty a přivoním k ní. Rázem je tu atmosféra dušičková, hřbitovní. V naší ulici zemřel člověk. Jdu se s ním rozloučit. Čekání se neplánovaně prodlužuje. Chodím mezi hroby, mezi pomníky. Vidím jména, která mi nejsou neznámá, neboť znám hodně obyvatel toho města. Čtu nápisy : Čekáme na setkání s tebou, nebo Vzpomínáme, odpočinutí věčné, odpočívej v pokoji.

Nejvíce mě zaujme a zasáhne nápis Václav 1955-1977. Pouhých 22 let. Nápis horoucně křičí: Proč?

Je chladno. Severní vítr umocňuje pocit chladu. Čekám už více než hodinu, až přivezou truhlu s mým známým. Černě odění muži a ženy se scházejí. Pomalu se trousí. Zřejmě znají místní zvyklosti lépe než já. Přemítám. Žijeme v době míru, relativním míru. V době blahobytu, jistě také relativního. Žijeme spokojeně, relativně. Nicméně snad všichni se stále ptáme proč? Proč nás někdo neochrání před nemocí, jako tohoto zesnulého z naší ulice. Proč zemřel malý Josífek ve věku jednoho roku? Proč, proč, proč? Jaký má smysl tento život. Proč je tolik utrpení a bolesti. Stojím uprostřed hrobů, černých pomníků, uprostřed černě oděných smutečných hostů a nemám se koho zeptat. Ostatně by nikdo neznal odpověď. A přece jsem to já, kdo prožil sen, prožitek letu ke světlu a u Krále se dověděl odpovědi na tyto otázky. Jen mě naplňuje lítostí, že jsem při „audienci“ u Krále měl málo času.Vynaložil jsem hodně úsilí, abych odpovědi Krále zaznamenal a vyjevil v knize Odjinud. Zamýšlím se, zda jsem se dověděl to nejdůležitější. A myslím, že to zásadní ano. To podstatné. Proč jsme na světě. Jaký význam má náš život. Jak jsme na svět přišli. Jak jsme se vyvinuli. Jaký úkol bychom měli plnit. Co nás čeká po smrti. Co je nejdůležitější pro lidskou bytost. Jaké hodnoty jsou klíčové. O čem přemýšlíme. Jak budeme ohodnoceni.

Zamýšlím se nad filozofií života po životě. Co jsem se dověděl já v poselství od Krále konfrontuji s vytesaným nápisem na velkém pomníku uprostřed hřbitova. Tam pod křížem s Kristem, Marií a Máří Magdalenou čtu : Přichází hodina, kterou všichni, kdo v hrobech jsou, slyší hlas Syna Božího. I půjdou, kteří dobré činili, na vzkříšení života. Kteří pak zle činili na vzkříšení soudu. Jan 5.28.29

Mám upřímnou radost, že jsem to byl právě já, kdo mohl telepaticky „hovořit“ s Králem, a že jsem mohl vše lidem předat ve své knize. Jeden podnikatel, který se dověděl o mé knize, se mě bez obalu zeptal: „Už se nebojíte smrti? Když jste se dověděl odpovědi?“ A já odpověděl: „Nejhorší je pocit nejistoty.Nejistota je strůjcem strachu.“ V knize Odjinud je odpověď na otázky a tedy také odpověď, zda se máme bát či ne.

 

V neděli 8. listopadu 2015 pokřtíme kalendář s obrazy jižní Moravy – což je jakýsi nástin jistoty pro rok 2016 a knihu, která pokládá otázky a také dává odpovědi týkající se života člověka a jeho smrti. Připravili jsem pro Vás kulturní dopoledne s řadou zajímavých umělců, ale také možnost si knihu a kalendář zakoupit.

Srdečně zve Antonín Vojtek

 

 

P.S.

Nechtěl jsem Vás, přátelé, roztesknit. To rozhodně ne. Také naše setkání ve Valticích se nepovede v atmosféře smutnění. Právě naopak, přijďte se potěšit z okamžiku přátelství a radosti.

A.V.

8. listopadu2015
Smich a úsměv...KŘEST kalendáře 2016 a knihy ODJINUD

TĚŠÍME SE NA VÁS A VAŠE PŘÁTELE.

PODROBNOSTI V NOVINKÁCH.

 

A.Vojtek VALTICE
 

 

Vážení přátelé,

letos přijede do Valtic v neděli 8. listopadu 2015 režisér Zdeněk Troška, který právě natáčí komedii Strašidla, aby pokřtil nový kalendář AŤ VESELO JE V KRAJI VÍNA! s obrazy Antonína Vojtka a také jeho knihu Odjinud.

Křest kalendáře je již tradiční kulturní událostí, která se skuteční tentokrát v  zámecké jízdárně od 10.30 hodin a záštitu převzal starosta města Valtic ing. Pavel Trojan.

 

Pilně pracujeme na přípravě. Nový kalendář pro rok 2016 vás jistě zaujme a kniha Odjinud překvapí. V programu vystoupí osobnosti, které setkání povznesou až tam, až do nebeských výšin :-).

Budeme se těšit na příjemně prožité společné chvíle.

 

 

 

 

Zdeněk Troška a Antonín Vojtek 20. května 2015

 

Smích a úsměv nám v životě pomáhají.

 

 

 

Přestože nás čekají prázdniny, chystáme se již na konec roku 2015 a hlavně na rok 2016, který chceme přivítat novým kalendářem Antonína Vojtka a jeho knihou ODJINUD.

Podrobnosti najdete průběžně, ale veselo nám bude s režiserem Zd. Troškou ve Valticích.

 

20.května 2015

1. října2015
Vladimír Nešpor - OBRAZY

 

Vážení příznivci výtvarného umění, srdečně zveme na zahájení prodejní výstavy obrazů Vladimíra Nešpora. Koná ve čtvrtek v 17 hodin 1. října 2015.

Krajinářská tvorba je v naší Galerii 99 častá. Vosková technika- enkaustika bude jistě pro mnohé návštěvníky novinkou a stojí za návštěvu galerie.

26. září2015
DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ 2015

 

 

V letošním roce 2015 můžete navštívit ateliér a Galerii A.V. ve Staré Břeclavi.

24. září2015
ODJINUD - VÝSTAVA MMG Břeclav

 

 

TĚŠÍME SE NA VÁS VE ČTVRTEK 24. ZÁŘÍ 2015 V 17 HODIN

V MMG V BŘECLAVI NA SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽI 201. VÝSTAVY OBRAZŮ A. VOJTKA ODJINUD.

Více o výstavě v článku DENÍK.CZ a na TV FENIX.

 

 

Muzeum představí abstraktní tvorbu Antonína Vojtka

 

Městské muzeum a galerie Břeclav představí zcela neobvyklou tvorbu Antonína Vojtka, břeclavského malíře, který proslul zejména svými obrazy Jižní Moravy. V muzeu Pod vodárnou nás Antonín Vojtek seznámí s jinou rovinou své tvorby – a to s tvorbou abstraktní. Celkem čtyřicet čtvercových pláten představí jako ucelenou kolekci vůbec poprvé.

 

K abstrakci se vrací po více než padesáti letech, aby znovu vzdal hold geometrickým tvarům, které velmi úspěšně aplikuje i do svých krajin. Stylem, který je pro Vojtkovu tvorbu typický, tvoří kompozice, jejichž hlavním motivem je prostor. Ten je tvořený geometrickými objekty rozličných tvarů, dohromady dávajících jakýsi průhled nebo cestu do jiného světa. Od toho taky získala výstava svůj název – Odjinud. Největší inspirací pro tento cyklus byl podle malíře sen, ve kterém si prošel cestu až k Bohu. Právě pocit této cesty navozují vystavené olejomalby. V obrazech lze ale kromě cesty odjinud nalézt i další inspirační zdroj, a to je příroda, která malíře provází celý život, a která je pro něj velkou inspirací. Jeho obrazy nabádají k meditaci a vyzývají k hledání a pochopení duše krajiny.

 

Antonín Vojtek svým novým cyklem maleb zcela posouvá svůj výtvarný projev. Jeho obdiv ke geometrii je patrný i v krajinomalbě, ale až zde ji prezentuje v její čistotě a povyšuje ji do harmonizujícího celku, který oslovuje návštěvníky mnohdy více než krajina s jasně daným motivem.

 

Výstava Odjinud je Vojtkovou 201. výstavou a zároveň premiérou abstraktního cyklu, který soustavně tvořil osm let. Malíř, který svým významem dalece přesáhl hranice našeho regionu, v Městském muzeu a galerii vystavuje po dlouhých šesti letech. O hloubce jeho geometrického projevu se můžete přijít přesvědčit na vernisáž, která bude v rámci oslav svatováclavských slavností zahájena 24. září v 17:00 v muzeu Pod vodárnou. Jménem Městského muzea a galerie Břeclav srdečně zveme všechny příznivce tohoto významného břeclavského umělce.

 

 

Kurátorka výstavy Mgr. Nina Kuhnová

 

A.Vojtek

3. září2015
200. výstava bude v Prostějově - AKTY

Vážení přátelé a příznivci umění,

srdečně vás zveme na 200. výstavu Antonína Vojtka. Výstava se uskuteční v Národním domě v Prostějově.

Hostem vernisáže bude významný světový kytarista Vladislav Bláha,docent JAMU, profesor Konzervatoře Brno a externí profesor Univerzity Guanajuato v Mexiku. Vede mistrovské kurzy na univerzitách a hudebních školách v USA, Mexiku, Rakousku a Německu.

8. července2015
PAUL VAN DEN BERG

Paul van der Berg

Milí přátelé a příznivci výtvarného umění, připravujeme výstavu, která bude vonět létem, dálkami. Tvorba Pavla van den Berga je lyrická, poetická, magická. Přijďte se sami přesvědčit do Galerie 99 v Břeclavi od 8. července 2015.

Paul van der Berg
 

13. června2015
Netradiční výstava A. Vojtka - firma KVĚT

Srdečně vás zveme na NETRADIČNÍ VÝSTAVU obrazů Antonína Vojtka v přírodě, kterou uspořádá v rámci Víkendu otevřených zahrad firma Květ ve svém sídle v Blažovicích. Bude to zajímavá podívaná, kterou doprovodí hrou na klavír Tereza Kalábová. Těšíme se na setkání ! Antonín Vojtek

19. května2015
NÁVRAT V ČASE - výstava obrazů

Nová expozice – výstava obrazů je nazvaná „Návrat v čase“. Pracovní a původní název zněl „staré obrazy nepatří do popelnice“. Vystavíme v Galerii 99 v Břeclavi jen zajímavá, dobrá a kvalitní díla. Tyto staré obrazy z 1. pol. 20. století mají své kouzlo, a nejen to, ale i hodnotu. Řada lidí to chápe, oceňuje a mají takovou tvorbu rádi. Starší obrazy jsou součástí jejich interiérů. Na výstavě najdete cenná díla, ale také díla neznámých autorů. Setkání u skleničky vína se uskuteční 19. května 2015 v 16 hodin. Přijďte si zavzpomínat na staré časy.

Deník 13. května 2015
 

15. května2015
Kraslice PÁLAVA - hold jižní Moravě - PRODLOUŽENO

Upozornění !

Výstava prodloužena pro velký zájem do 15. května 2015.

VELIKONOCE V G 99

 

Zástupy lidí se procházely krajinou jižní Moravy. Stačilo k tomu jen přijít do Galerie 99 v Břeclavi, kde se v premiéře 6. dubna 2015 mohli obdivovatelé obří kraslice vyfotografovat u rekordního vajíčka i s autorem. Malíř A. Vojtek malbě na kraslici věnoval 107 hodin práce.

Přijďte se podívat také !

 

TV FENIX na návštěvě v Galerii 99 zde.

 

NOVINKA !!! V galerii máme v prodeji folklorní vystřihovánky. Výstavu průběžně obohacujeme a dělám nám to radost :-). Neváhejte, jsou krásné.

Folklor je zábava, tak si pojďte hrát!

VELIKONOCE V G 99

6. dubna2015
Velikonoční překvapení v G 99 - kraslice Pálava

V Galerii 99 probíhá výstava A. Vojtka s folklorní tématikou "Pod májú".

 

Je to tady, mnoho hodin práce, unavené oči, ruka, přijďte se podívat. Krajina pod Pálavou, květiny...netradiční, originální, jedinečné.

A. Vojtek při práci na kraslici

 

 

OBŘÍ VELIKONOČNÍ KRASLICE BUDE VYSTAVENÁ V GALERII 99.

Soutěží o rekord ČR.

kraslice Pálava

 

V Galerii 99 pro Vás vystavíme kraslici již v pondělí 6. dubna na VELIKONOCE

od 9-12 hodin. V Galerii 99 kraslici Pálavu uvidíte až do 30. dubna 2015 v pravidelných otevíracích hodinách v úterý - pátek od 14-17 hodin. Pro skupiny a školy otevřeme po domluvě kdykoliv.

 

 

foto R. Hasilová

31. března2015
1.dubna 2015 * není to APRÍL

 

Ve středu 1. dubna 2015 bude mít obří kraslice poprvé diváky z řad veřejnosti v Brně . Zatím pózovala hlavně fotografům :-). V Brně jich bude 2000.

Pozor !

Akce je uzavřená, jen pro pozvané hosty.

 

Pro všechny zájemce bude od čtvrtka 2. dubna 2015 v Břeclavi.

V Galerii 99 bude běžný provoz a jako dárek otevřeme na VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ dopoledne od 9-12 hodin.

17. března2015
PRAHA - výstava - SENÁT

Dovolte, abychom Vás pozvali

na výstavu obrazů z cyklu Odjinud.

Vystavuje malíř Antonín Vojtek ( Břeclav ).

Výstava bude slavnostně zahájena

v úterý dne 17. března 2015 v 17 hodin.

Výstavu uvede antropolog Jaroslav Malina.

V kulturním programu vystoupí herečka Milena Steinmasslová,

herečka Gabriela Vránová

a cimbálová muzika Primáš z Boleradic.

 

Výstava obrazů má multifunkční charakter.

Obrazy Odjinud zhudebnil Jaroslav Krček a doprovázejí je verše Jaroslava Maliny.

 

Nad výstavou převzal záštitu senátor Ing. Jan Hajda.

Těšíme se na setkání.

 

Výstava potrvá do 30. března 2015.

Vstup na vernisáž je na pozvánku a OP.Výstava bude instalována v Předsálí Jednacího sálu Senátu: vstup recepcí "A" z Valdštejnské ulice.

 

Pozor, máte-li zájem vernisáž navštívit,

kontaktujte nás na vojtek@vojtek-av.com !

 

Pozvánku vám zašleme.

13. března2015
Folklor v obrazech - POD MÁJÚ

 

V pátek 13. března 2015 v 17 hodin zahájíme v Galerii 99 novou autorskou výstavu Antonína Vojtka - Pod májú.

V kulturní programu vystoupí pod vedením Jaroslava Švacha vítězové pěveckých a verbířských soutěží -

Jasmína Láníková,Tadeáš Tomšej, Petr Huňař

za doprovodu gajdošské muziky J. Huňaře ze Staré Břeclavi.

 

Těšíme se na jaro. Obrazy, hudba a popovídání s přáteli jistě potěší každého návštěvníka galerie. Přijďte, bude to téměř jarní setkání !

10. ledna2015
81. nebo 18. narozeniny

Antonín Vojtek

Vážení přátelé, jak rád bych to číslo otočil na 18.

Stalo se tradicí, že se v tento den setkáváme v Galerii 99, tentokrát bych vás rád pozval do rozšířené Galerie a ateliéru A.V. na ul. J. Moláka 3 v Břeclavi. Je ještě čas...tak podrobnosti později. S úctou A.V.

***

Budu se na Vás těšit od 10-18 hodin. Více v dopise...

dopis - pozvání

1. ledna2015
NOVOROČNÍ POZDRAV 2015

Vážení návštěvníci, milí přátelé, příznivci výtvarného umnění, každoročně usedám na Nový rok ke stojanu, abych maloval. Stále je pro mě kreslení a malování velká radost.

I v letošním roce se těším na setkávání s vámi a zdá se, že také bude jubilejní 200 výstava. Ano, zdá se to neuvěřitelné...tolikrát jsem připravoval kolekci obrazů, posílal pozvánky, instaloval výstavy a povídal si s vámi. Letos to mám v plánu 4x. Ať nám všem slouží zdraví a neupouští nás štěstí. A.V.

1. ledna 2015

 

Galerie 99 dále pokračuje v pravidelné výstavní činnosti. Čekají nás výstavy v naší galerii a v galeriích mimo Břeclav. Plánujeme vydání další knížky, křest kalendáře...bude to pěkný rok. Včas vás budeme informovat.Těšíme se Jitka a Antonín Vojtkovi

31. prosince2014
Kalendář s obrazy A.Vojtka pro rok 2015

Kalendář Jižní Morava - Krajina mého srdce je v prodeji za 200 Kč, kniha Buď vůle Tvá - zpráva o mém srdci také 200 Kč. Kalendář i knihu zasíláme poštou, balné neúčtujeme, poštovné dle platných aktuálních tarifů.

Můžete je také zakoupit v Galerii 99 Slovácká ul. 2587, Břeclav nebo v ateliéru A.V..

 

Všechny objednávky průběžně vyřizujeme !

Můžete objednávat telefonicky 723 887 977 nebo na adrese vojtkova@vojtek-av.com. Ozveme se vám obratem a domluvíme vše potřebné, osobní přání.

 

Kalendář má tradiční formát A3, kvalitní papír 300 gr.,obsahuje reprodukce obrazů A.V. a fotografie prof.J. Pirka, má celkem 10 listů. Kalendář je sběratelskou záležitostí, výtvarným dílem a jednoznačně propaguje krásu Jihomoravského kraje a to v celé České republice a také v zahraničí.

 

Atmosféru KŘTU nám přiblíží video fotografky Ing. R. Hasilové. Děkujeme za spolupráci.

12. prosince2014
VÁNOČNÍ SETKÁNÍ

Štědrovečerní čekání ...Julie Vojtková

 

Tradiční setkání pro návštěvníky Galerie 99 a příznivce umění v předvánočním čase.

4. listopadu2014
DÁRKY z Galerie 99

Oldřich Eichler

Po náročném programu roku 2014 pořádá Galerie 99 každoroční předvánoční výstavu : Dárky z galerie. Galerie nabízí umělecké originály všech žánrů, obrazy, keramiku, dřevěné sochy a další. Upozorňujeme, že nový kalendář A. Vojtka s obrazy jižní Moravy a kniha A. Vojtka „Buď vůle Tvá“ je právě k dostání výhradně v Galerii 99. Stále platí akční sleva.

Eduard Milén

Stanislav Vajce
 

11. října2014
Křest kalendáře 2015 s obrazy A. Vojtka

pozvánka

Vážení přátelé a příznivci výtvarného umění. Srdečně Vás zveme na křest nového kalendáře pro rok 2015 JIŽNÍ MORAVA - KRAJINA MÉHO SRDCE s obrazy Antonína Vojtka, který se uskuteční v břeclavské synagoze v sobotu 11. října v 10.30 hodin. Pro rok 2015 se role kmotra ujal prof. MUDr. J. Pirk. Připravujeme pro vás zajímavé setkání s významnou osobností ze světa medicíny, představíme také novou knihu A. Vojtka Buď vůle Tvá. V kulturním programu přivítáme vzácné hosty paní Gabrielu Krčkovou a Jaroslava Krčka z MUZIKY BOHEMIKY, zahraje cimbálová muzika Primáš.

Těšíme se na Vás !

Kalendář ( 200 Kč ) i knihu ( 200 Kč ) zasíláme také poštou. Balné nepočítáme, poštovné dle běžných aktuálních tarifů. Objednávky přijímáme již nyní.

27. září2014
DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ

Vážení přátelé výtvarného umění, těšíme se na vaši návštěvu.Využijte možnost navštívit Galerii 99 mimo běžnou otevírací dobu. Bude otevřeno jen pro vás od 14-17 hodin. Shlédnete nejen tvorbu malíře Antonína Vojtka, ale také kolekci fotografií od Renaty Hasilové a Jana Vebera, šperky Zdeny Skopalové.

NESEĎTE DOMA, PŘIJĎTE K NÁM...

12. září2014
Voda čaruje - fotografie a šperky

Připravujeme výstavu fotografií a autorských šperků Voda čaruje. V Galerii 99 se poprvé představí renomovaní fotografové Renata Hasilová a Jan Veber. Výstavu osvěží šperky Zdeny Skopalové. Nenechte si výstavu ujít a poznačte do kalendáře vernisáž 12. září 2014 v 17 hodin.

„Voda čaruje“ je název nové výstavy v Galerii 99. Příznačnější by ovšem bylo říci – tři umělci čarují. Dvě ženy a jeden muž. Jan Veber je fotograf ze západních Čech.Jde o známého tvůrce, který za svými motivy jezdí do různých zemí a kontinentů. Zdenka Skopalová je rovněž zápodočeška a je s fotografy svou tvorbou spřízněna. Často používá na svých špercích motivy ptáků. Dovedně tvoří z cínu a drahých kamenů. Renata Hasilová je známá na Břeclavsku jako reportážní fotograf, často spolupracuje i s naší galerií. Lednické a valtické rybníky ji velmi přitahují. Za motivy ptáků jezdí do řady zemí. Je bystrá pozorovatelka. Oba fotografové často publikují v časopisech. Pro všechny vystavující je společná tvůrčí aktivita a široký záběr zájmů.

V kulturním programu se těšíme na vystoupení Karla Frantela ( saxofon ) a Aleše Řezáče ( harmonika ).

13. června2014
TVÁŘ 2014 - kolektivní výstava obrazů a fotografií

Jako se na vodě zrcadlí tvář, tak srdce člověka na člověku.

Biblická přísloví (Přísloví 27,19)

 

Pro letní období, období cest a setkávání...

jsme pro návštěvníky Galerie 99 připravili zajímavou kolekci děl.

Zveme Vás na kolektivní výstavu TVÁŘ 2014.

Prodejní výstava obrazů a fotografií bude zahájena v pátek 13. června v 17 hodin a potrvá do 31. srpna 2014. Přijďte se podívat, těšíme se na vás!

G 99 a vystavující autoři

Galerie 99 připravila poprvé za dobu své čtrnáctileté činnosti výstavu portrétů nazvanou TVÁŘ 2014. V tomto výtvarném salonu bude vystavovat deset umělců : J. Blažek, R. Důbravný, R. Hasilová, S. Chludilová, V. Komarov, E. Machová, M.M. Mráz, Z. Skála, J. Veber a A. Vojtek. Vystavující autoři se budou prezentovat dvěmi až třemi díly. Výstava je rozmanitá, neboť každý tvůrce má svou výtvarnou techniku a svůj výtvarný názor. Srdečně vás zveme na atraktivní výstavu a na zajímavý prožitek u zhruba 25 vystavených artefaktů. Host galerie - budou vystavena grafická díla J. Anderleho a sochy – tváře brněnského V. Odstrčila. Hudební program v kouzelném podání pěvkyně Věry Bakalové ( Brno ) a klavíristy Františka Kratochvíla. ( Brno )

 

30. května2014
Boleradice - derniéra - ZMĚNA

Vážení přátelé, pro všechny je tady derniéra výstavy a neformální setkání v Boleradicích s malířem A. Vojtkem. Setkáme se v divadle 30. května v 18 hodin.

z vernisáže

 

P.S. s ohledem na věk, jsem rogallo vyměnil za nový druh létání, stal jsem se "skejťákem"...možná přijedu i s ním :-).A.V.

--------------------------------------------------------------------------------

 

VELMI SE OMLOUVÁME VŠEM, KTEŘÍ CHTĚLI NAVŠTÍVIT PÁTEČNÍ SETKÁNÍ. VYHOVĚLI JSME ZMĚNÁM V DIVADLE A DERNIÉRA SE V UVEDÉ DATUM NEKONÁ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ ! Jitka a Antonín Vojtkovi 29.5.2014

25. května2014
Tišnov- Předklášteří

Narozeninové setkání na podnět příznivců z Vysočiny.Využijeme krásného jarního počasí, nádherného místa Vysočiny a sejdeme se v Předklášteří, kde najdete také světoznámý klášter Porta coeli. A.V.

 

MALÍŘ JIŽNÍ MORAVY ANTONÍN VOJTEK V PŘEDKLÁŠTEŘÍ:

 

Společnost Art Periscope ve spolupráci s OÚ Předklášteří připravuje jednodenní výstavu obrazů malíře Antonína Vojtka z Břeclavy. Mistr přijal pozvání Zdeňka Jílka, aby zde oslavil svoje 80. narozeniny. Mezi gratulanty budou: pražský moderátor, spisovatel, knihkupec a knihomol Vráťa Ebr, věštkyně a kartářka, čarodějka Dagmar Kludská, brněnská pěvkyně Věra Bakalová, klavírní virtuos František Kratochvíl a další hosté. Akce bude zahájena v neděli 25. května 2014 ve 14,00 hodin v sále OÚ Předklášteří a potrvá do 18,00 hodin. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout a zakoupit nejenom nádherné obrazy a další díla od malíře Antonína Vojtka, ale také knihy od Vráti Ebra nebo Dagmar Kludské. Něco na chuť a na připití bude rovněž zajištěno.

Nenechte si ujít tuto mimořádnou příležitost, s mimořádnými obrazy a mimořádnými hosty.

ing. Zdeněk Jílek

14. května2014
Galerie 99 ve Zlíně + Galerijní a muzejní noc

Pro příznivce umění ze Zlína a okolí je připravena kolekce výtvarných děl A. Vojtka a autorů Galerie 99 z Břeclavi. Přijďte se podívat do galerie Art Zlín, která se zapojila do Galerijní a muzejní noci ve Zlíně.

1. května2014
Divadlo Boleradice také slaví...výstava obrazů

Ve čtvrtek v 18.30 hodin 1. května 2014 se můžeme setkat v krásném divadle v obci Boleradice. Zahájíme zde výstavu mých obrazů a budeme si přát, aby se divadelnímu spolku v Boleradicích dobře dařilo i v dalších letech. A. Vojtek

12. dubna2014
Návrat do Strachotína

Návrat do Strachotína - ve Strachotíně jsem žil, učil a také se tam s chutí vracím. Přijďte se podívat nejen na mou tvorbu současnou, ale také na kresby z minulého století. Setkáme se 12. dubna v 15 hodin v sále obecního úřadu...a nebude chybět ani Medicimbal.

A.Vojtek

11. dubna2014
Luděk Pavézka - ART Zlín v G 99

Připravujeme setkání s uměním ze Zlína - Luděk Pavézka a jeho hosté.

10. dubna2014
Výstava A.V. ZLÍN - ještě oslavuji...

Vážení přátelé a příznivci umění, přijal jsem pozvání do Zlína a těším se na setkání s Vámi !!! Antonín Vojtek

31. března2014
Retrospektiva od 10. 1. do 31. 3. 2014 - prodlouženo

autoportrét

Srdečněme vás zveme na návštěvu Galerie 99 Břeclav, kde můžete shlédnout výstavu k 80. narozeninám malíře Antonína Vojtka.

...ateliér v Hustopečích

Výstavou vás osobně malíř A.V. provede vždy v úterý od 14 - 17 hodin.

Výstava prodloužena do 11. dubna 2014.

 

 

Vážený pane Antoníne,

 

dovolte, abych Vám popřála k Vašemu vzácnému jubileu - 80. narozenin - hodně radosti, lásky, pozitivní mysli,

 

Boží požehnání a hlavně pevné zdraví. Jste vzácný člověk, který dokáže nejen úžasně malovat, ale také velmi poutavě

 

a upřímně psát o všem, co se děje kolem nás. Vaše pocity jsou ryzí a nefalšované, jdou přímo od srdce.

 

Jsem velice ráda, že jsem Vás osobně mohla poznat a velmi se těším z Vašeho darovaného obrazu (zahleděných očí),

 

který visí na čestném místě v mém pokoji. Kdykoliv se na něj podívám, vzpomenu si na Vás i na Vaši milou paní manželku

 

a úžasnou dcerku. Vzpomenu si také na Vaše laskavé přijetí při návštěvě v Břeclavy. Vaše přítomnost a osobní magnetismus, lidi nadchne

 

a motivuje každého, s kým přijdete do styku. Jste zdrojem inspirace, Vaše působení má blahodárný vliv při prosazování a formulaci myšlenek,

 

nejen slovy, ale i na plátně a  vždy vzbudí zájem veřejnosti.

 

Vaše Dagmar Kludská

 

 

PF Přeji Vám, aby rok 2014 byl úspěšným rokem v osobním i pracovním životě, aby se Vám nadále dařilo ve všem co podniknete, aby Vás neopustila inspirace, vytříbený vkus a dobrá nálada.

 

10. ledna2014
a je to tady...80. narozeniny * vernisáž * 10 - 18 hodin

Výstava k 80. narozeninám A. Vojtka v Galerii 99 v Břeclavi a 8 hodinová vernisáž...v dnešní rychlé době se zastavíme, plánujeme to. A.V.

Vážení přátelé, příprava výstavy mě přiměla, abych prošel archiv a depozitář. Rád bych vystavil díla, která neznáte. Myslím, že to bude pro mnohé zajímavé. Při tom hledání mám čas vzpomínat na přátele, situace...těším se na vás.

Budu v Galerii 99 v Břeclavi od 10 do 18 hodin nebo i déle. Vím, že mnozí cestujete ze zahraničí a z celé republiky. Můžete přijít kdykoliv. Děkuji, že mi věnujete svůj čas, to co si nikdo koupit nemůžeme... A.V.

24. prosince2013
DÁREK Z GALERIE

V galerii připravujeme novou kolekci výtvarných děl.

Tato výstava završí celoroční nabídku a již je k vidění.

Je všeobecně známo, že umělecké dílo, které darujete neztrácí hodnotu, ale právě naopak. Jeho hodnota roste. Může to být nejen vkusný umělecký, ale také hodnotný dárek. Přijďte se podívat a inspirovat. Nabídku budeme průběžně obměňovat.

13. prosince2013
Tradiční vánoční setkání

Vážení přátelé, nezapomeňte...Galerie 99 na Slovácké ulici v 17 hodin.

26. října2013
Křest kalendáře 2014 s J. Černým - V. Pavlovice

Vážení přátelé, připravujeme kalendář s obrazy A.V. pro rok 2014. Tradiční křest bude ve Velkých Pavlovicích a přivítáme moravského slavíka J.Černého a další vzácné hosty. Těšíme se na setkání s vámi.

...při společném setkání v Galerii A.V.

26. října2013
Křest ve Velkých Pavlovicích

Tradiční společenské setkání se křtem kalendáře s obrazy Antonína Vojtka.

Na setkání zvou Jitka a Antonín Vojtkovi. Děkujeme za spolupráci městu Velké Pavlovice, partnerům a všem, kteří se na připravované akci podílejí.

 

PROČ jsme Vás pozvali…

1. Máte rádi vše krásné.

Patříte mezi ty, kteří k životu potřebují umění.

2. Máte rádi náš kraj. Poznali jste jižní Moravu,

slyšeli jste o jejich krásách.

3. Máte rádi naši Galerii 99 v Břeclavi,

obrazy Antonína Vojtka a umění všeho druhu,

PROTO…

Organizujeme křty kalendářů

a pro vás pořádáme

kvalitní program – vstup zdarma.

Zasloužíte si to ! Těšíme se,

že se na křtu znovu po roce setkáme s Vámi

a Vašimi přáteli !

28. září2013
Dny otevřených ateliérů

Vážení příznivci umění, těšíme se na vaši návštěvu, která je v možná v příhodném čase zejména pro návštěvníky, kteří to k nám do galerie mají trochu daleko.Galerie 99 bude pro vás otevřena od 10 do 17 hodin. Využijte tuto možnost, budeme se vám věnovat.

Jitka a Antonín Vojtkovi

18. září2013
Žena a šperk

Žena a šperk 18.9. – 11.11. 2013.

Galerie 99 zve milovníky umění na vernisáž stříbrných šperků Nikoly Ciprysové.

Středa 18. září 2013 v 17 hodin.

Antonín Vojtek

Stříbrné šperky doplní komorní tvorba Antonína Vojtka. Nikola Ciprysová patří do mladé generace odvážných a moderních tvůrců. Její stříbrný šperk, doplněný často ušlechtilými kameny, je určen všem, kteří mají rádi neotřelou krásu, která je zakotvena v originální abstrakci. Galerie 99 zvolila tvorbu debutující autorky, která určitě zaujme svou moderností. Antonín Vojtek doplní její výstavu kolekcí nových kreseb s náměty ženské tváře a ženského těla. A také menším souborem šperků z ušlechtilého šperkovního dřeva z juniperů lednického parku.

Nikola Ciprysová

10. července2013
Abstrakce

Zahájení ve středu 10. července 2013 v 17 hodin. Svá nefigurativní díla vystaví Banasiková Blanka – Břeclav, Mráz Miroslav - Břeclav, Skála Zdeněk – Břeclav, Uhrín Miloš - Rakvice, Vojtek Antonín – Břeclav a další.

Galerie 99 v průběhu 13 let své činnosti opět připravuje další kolektivní výstavu na téma abstraktní tvorba. Můžete shlédnout tvorbu autorů, kteří malují (tvoří) svá díla, která působí na city, na duši. Díla, která oslovují ty, kteří se chtějí hluboce zamyslet a vystavená díla „prožít“.

Abstrakce je v umění přítomna delší dobu (např. v islámské kultuře, kde je zapovězeno zobrazovat živé bytosti). Na začátku 20. století, s rapidním vývojem nových výtvarných stylů, vzniklo několik z nich, u kterých je abstrakce jejich definujícím aspektem. Druhá polovina 20. století je pak v kontextu abstraktního umění typická pro přidávání i ostatních než výtvarných uměleckých forem k abstrakci.

Výtvarníků je kolem nás mnoho, abstraktní tvorbou se zabývá menší část z nich.

Na výzvu, kterou galerie uveřejnila, se měli možnosti přihlásit.

Řada diváků se domnívá, že abstrakce pro ně není, že jí nerozumí. Domníváme se, že je pro každého, kdo má rád tajemno a je citlivý, divák je umělcem vtahován do jeho tvorby. Takových lidí je většina. Těšíme se na vaši návštěvu.

Prodejní výstava potrvá do 10. září 2013.

30. června2013
Lednice - výstava Antonína Vojtka

****SPA HOTEL MIROSLAVA uspořádá pro letní měsíce výstavu obrazů Antonína Vojtka. Slavnostní zahájení výstavy proběhne u příležitosti oslav zahájení činnosti hotelu a jeho ročního působení v Lednici v neděli 30.6.2013. Jste srdečně zváni. Výstava potrvá do konce září.

11. června2013
ASTRAKCE

Připravujeme pro vás v letním období novou výstavu obrazů.

3. června2013
ABSTRAKCE

Kolektivní výstava obrazů, tentokrát ABSTRAKCE.

Abstraktní umění.

Abstraktním umění se nazývá umění nefigurativní. Toto umění nechce zobrazit konkrétní skutečnost, ale chce působit na city člověka, chce vyvolat umělecký zážitek. Snad by se dalo říct, že abstraktní umění chápou více ti, kteří se o výtvarné umění více zajímají. Nicméně, city má každý člověk a krásné zážitky rád každý prožívá. Tato výstava bude tedy pro všechny.

Výzva: Galerie 99 dá možnost vystavit svá abstraktní díla výtvarníkům, kteří se přihlásí do 15. června 2013.

9. května2013
M. Hladná a J. Doležal...životní energie dvou umělců z Brna

Kytice pro jubilanta - M. Hladná

Těšíme se na setkání s Vámi při vernisáži výstavy obrazů 9. května 2013 v 17 hodin dvou umělců z Brna - M. Hladné a J. Doležala.

J. Doležal

 

MARIE HLADNÁ - M. Hladná ( 1937 ), je podobně jako její bratr Alois Mikulka, všeobjímající člověk. Je to citlivá umělkyně. Takové bývají spisovatelky, malířky a grafičky.

Výtvarný obor vystudovala u prof. Fr. Mervarta, akad. malíře Karla Jílka, u Emanuela Hrbka. Výtvarné činnosti se věnovala celý život. Svou citlivou duši vkládala do svých obrazů. Maluje pocity, maluje příběhy. Její obrazy to je její život. Stejně jako je život rozmanitý, je i její tvorba rozmanitá. Jednak barevností a také výtvarným ztvárněním. Její dílo osciluje od reálna, přes naivismus, až po surrealismus. Obraz je tehdy kvalitní, když donutí diváka se u něj zastavit. Obrazy Marie Hladné mají tu moc, tu sílu. Její obrazy působí na duši člověka, vydávají svědectví o jejích prožitcích.

 

JIŘÍ DOLEŽAL – J. Doležal ( 1933 ) vystudoval střední Umělecko – průmyslovou školu v Brně u prof. Ranného a Chatrného. Později Umělecko- průmyslovou školu v Praze u prof. Fišárka. Věnuje se figurální a krajinné tvorbě. Své schopnosti předává dál svým žákům a pracuje jako lektor výtvarných kurzů. S Marií Hladnou jsou spřízněné duše. Mají podobný výtvarný názor. I on maluje své niterné prožitky, hledá tajemno v portrétech. Zajímají ho lidské charaktery, které prozrazuje lidská tvář. Jako učitel výtvarné výchovy ovládá v celé šíři výtvarné techniky a tato skutečnost se promítá do jeho volné tvorby.

Galerie touto výstavou potvrzuje svou filozofii, která trvá 13 let. Vystavujeme tvůrce s velkou erudicí , s velkým citovým nábojem, charakterní umělce.

28. dubna2013
Městské muzeum a galerie Hustopeče

Vážení přátelé a příznivci výtvarného umění. Rád se vracím do Hustopečí, v neděli 28. dubna 2013 zde bude zahájena moje výstava z nové tvorby. Pozvání k vystavování dostala také dcera Julie. Přijďte se podívat, připravíme překvapení. A.V.

Hustopečská fontána

S radostí oznamujeme, že vernisáž výstavy bude spojena s návštěvou Gabriely Vránové, která pokřtí nově vydanou knihu Julie Vojtkové CO SI VYPRÁVĚJÍ...

Pozvání k vystoupení přijali manželé Lenka a Miroslav Zichovi se synem Ondřejem. Lenka Zichová ( členka Filharmonie Brno ) a Miroslav Zicha ( pedagog JAMU Brno ) přednesou část z Dua pro housle a violoncello Bohuslava Martinů, dále se synem Ondřejem výběr z duet pro dvě violoncella od Friedricha Kummera

Více na pozvánce. Těšíme se na setkání s vámi !

13. března2013
K.Beneš a J. Blažek

Výstava grafických děl dvou akademických malířů K. Beneše a J. Blažka, kteří žijí v Praze, ale jejich kořeny naleznete na jižní Moravě.

J. Blažek

Prodejní výstava potrvá do 3. května 2013.

K. Beneš

  <<   <   1   2   3   4   5   >   >>  

Co nás čeká

MALÍŘŮV ROK kalendář s obrazy Antonína Vojtka

Novinky stručně

Antonín Vojtek- Osobnost města Břeclav
Luneta v Podivíně - nejmenší výstava A.V. s největším obrazem
ADAMOV výstava Antonína Vojtka
VZPOMÍNKA na letní setkání
LÉTO v galerii a v ateliéru

Všechna práva vyhrazena

Použití pouze s písemným souhlasem autora

Galerii 99 nyní najdete také na facebooku

Videa z akcí

 

Užití cookies

Užití cookies

Navštívíte-li webové stránky vojtek-av.com a kteroukoli jejich subdoménu, jsou na nich v některých případech použity tzv. cookies.

Jedná se o tyto případy:

- Hlasujete v anketě: do cookies je poznamenáno, že jste hlasovali, abyste nemohli v téže anketě hlasovat znovu.

- Nakupujete v e-shopu: do cookies se zaznamenávají údaje z košíku i Vaše osobní údaje, které jsou po potvrzení nákupu opět smazány.

- Čtete články: do cookies se poznamená údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně s výjimkou výše uvedených funkcí.
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 29. 9. 2022