Antonín Vojtek - malíř jižní Moravy

Novinky

strana 4 / 200
  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

říjen192020
KDYŽ jsou GALERIE zavřené

Antonín Vojtek

...galerie jsou zavřené a nikdo neví na jak dlouho...i obrazy potřebují své diváky, proto dnes přidáváme poslední olejomalbu Antonína Vojtka a chcete-li, novinky můžete sledovat také na Fc ...

 

"Za krásou se jezdí

do dalekých zemí

každý to zná,

každý to ví,

však nejkrásnější krajina

je ta u jezera Bruxa,

tam u Břeclavi."

Antonín Vojtek podzim 2020

říjen92020
NĚHA AKVARELU výstava

Galerie 99 Něha akvarelu

VÝSTAVU OTEVŘEME BEZ VERNISÁŽE dle nařízení v nouzovém stavu ČR.

 

MILÍ NÁVŠTĚVNÍCI, MUSELI JSME LETOS UPRAVIT VÝSTAVNÍ PLÁN, PROTOŽE KORONA KRIZE MĚNÍ MOŽNOSTI I V NAŠÍ PRÁCI. Připravujeme tedy úplně nové výstavy, snažíme se přizpůsobit situaci a věříme, že to společně zvládneme.

 

Antonín Vojtek

 

 

Něha akvarelu – nová podzimní výstava v Galerii 99 v Břeclavi, na kterou srdečně zveme v tomto roce. Představíme vám zejména zcela novou tvorbu Antonína Vojtka- cyklus kolorovaných kreseb. Akvarel je elegantní a těžká technika. Pro většinu z nás známá jako malování vodovými barvami. U akvarelu jde o něhu, lehkost a jistotu. U akvarelu se nedá nic opravovat, měnit. Obrazy mají většinou čisté, jasné barvy a tím vzbuzují pocit jasu a křehkosti. Zahájení této prodejní výstavy se uskuteční v pátek 9. října 2020 v 17 hodin. Výstava potrvá do vánočního období.

NĚHA AKVARELU . kolektivní výstava obrazů

září302020
Tenis to je UMĚNÍ

Antonín Vojtek - Tenis to je umění

Vážení a milí, tenis je úžasná hra, co myslíte? Možná ho rádi hrajete, možná jen pozorujete, ale určitě si nenechejte ujít možnost podívat se na přiložené video a podívejte se, jak se nechají inspirovat umělci. Najdete ho zde a obrazy později také v knihách profesora J. Maliny.

 

Tenis to je umění - Julie Vojtková

 

Autora současného knižního titulu TENISOVÁ RAKETA ve výtvarných a básnických variacích, celostního antropologa prof. Jaroslava Malinu, čtenářská obec zná jako špičkového učence, ale i zarytého tenisového nadšence, jenž celoživotně zdárně praktikuje „bílý sport králů“ jako umění i vědní obor, pro nějž se začíná prosazovat označení tenisologie. Lze jen doufat, že dva velkoryse pojaté tenisologicky-uměnovědné projekty, Jaroslav Malina – Tomáš Bím, UVEDENÍ DO TENISOVÉHO UMĚNÍ (Antropologické a výtvarné hledisko) a Jaroslav Malina, TENIS HUMORNĚ I VÁŽNĚ aneb Z ČESKA DO WIMBLEDONU A ZASE ZPÁTKY (slovem i obrazem) připravené k vydání v brněnském Akademickém nakladatelství CERM, přes koronavirové a s nimi spojené ekonomické krize záhy spatří světlo světa k potěše všech zainteresovaných milovníků sportovní historie, výtvarných děl inspirovaných tenisem, Malinových nenapodobitelných poetických komentářů a fundovaných encyklopedických výkladů.

Za provokativní ochutnávku k plánované tenisové trilogii lze považovat současný svazek, který vsadil na zdánlivě prozaickou součást sportovního vybavení, tenisovou raketu, nadto její vysloužilé a dávno odložené exempláře, jež by v lepším případě skončily jako memorabilia podivínských sběratelů, v tom horším někde na skládce komunálního odpadu. Z malinovsky osvícené iniciativy se ale tyto pro běžného nezainteresovaného jednotlivce nezáživné předměty převtělily díky umu bezmála tří desítek našich předních výtvarníků v hodnotné umělecké objekty – v duchampovské tradici nevšední „ready mades“. Malinovy básnické doprovody každého vyobrazení vyvracejí vžitou představu, že raketa je běžný nástroj pro odpal míčků, jež v dřevních dobách předchůdkyně tenisu, jeu de paume („hra dlaní“), bylo nutné bolestivě odrážet holou rukou či rukavicí.

Pokud bychom chtěli s jistou nadsázkou parafrázovat obsah tohoto raketového opusu, nabízí se maně slovní hříčka „Tenisová raketa je naše parketa“. Označení parketa převzaté ze sportovního zpravodajství, původně v halové košíkové, napovídá, že zúčastnění výtvarníci si téma „ready made raket“ bytostně osvojili, jsou v něm jako doma. O to hodnotnější jsou jejich výsledné artefakty, využívající hlavně motivy hlavy (dlouhodobý předmět fascinace J. Maliny), fyziognomie, výpletu navozujícího představu mřížoví apod., podle umělcovy/umělčiny fantazie. Autor těchto řádek se k příměru raketa vs. parketa dal inspirovat titulem antologie kriminálních příběhů z tenisového prostředí (Otto Penzler [2009], Murder Is My Racquet. New York: Hachette Book Groups), který díky své ambivalenci umožňuje překlad „Vražda je má raketa/branže, rachota“. Tím rozhodně nechce naznačit, že vyobrazené rakety a s nimi spojené příběhy evokují násilí tak jako zmíněná publikace – právě naopak, snad až na jedinou výjimku („Zločin a trest“, kdy aktérka nesportovně roztříští hlavou své rakety hlavu hlavního rozhodčího), jde vesměs o výjevy pohodové, umožňující vychutnat si – přes zvýšenou agresivitu prudkých smečů a vražedných podání, jež přinesl „raketový“ technologický pokrok – lahodné ovoidní tvary uměleckých děl a doprovodných poetických variací.

září202020
NEDĚLNÍ POZDRAV - kde, kdy, jak?

Vážení a milí přátelé a příznivci výtvarného umění,

 

zdravíme Vás v těchto podivných časech, které pro nás nejsou lehké. Snažíme se pracovat ve ztížených podmínkách a dovolujeme si Vás informovat. Změny

nás také výrazně zasahují a naše možnosti hodně limitují.

 

1. I letos jsme se zapojili a podpořili projekt otevřených ateliéru DOA

2020. Navštívit nás můžete 26. září 2020 od 14-17 hodin.

 

2. V Galerii 99 v Břeclavi na Slovácké ulici zahájíme 9. října v 17 hodin

výstavu Něha akvarelu, kde také uvidíte nové kolorované kresby A. Vojtka

z cyklu z Jižní Moravy 2020.

 

3. Stále ještě trvá výstava A. Vojtka v Brně v galerii TITANIUM Nové Sady 25

až do 15. října 2020.

 

4.Stali jsme se součástí skvělého hudebního festivalu LVHF a vidět se můžeme

17. října 2020 ve Valticích v době konání závěrečného galavečera,kde vystoupí Čechomor s Moravskou filharmonií Olomouc.

 

5. Pracujeme na finální podobě kalendáře pro rok 2021. Včas vás o jeho formě

budeme informovat zde na webu nebo veřejném profilu Fc.

 

Také máme nový e-shop a prosím, nenechávejte nás v tom.

Děkuji všem, kteří nás již jakkoliv podpořili a věříme, že tuto náročnou

dobu překonáme.

 

Děkuji také za přizvání ke spolupráci na vzniku nového hudebního klipu,

který najdete i mezi našimi videi.

 

 

Přejeme Vám klidné a krásné babí léto a hlavně zdraví!

 

S pozdravem

Jitka a Antonín Vojtkovi

 

20. září 2020

 

Julie a Antonín Vojtkovi

září142020
Cyklus kreseb Z jižní Moravy 2020

Antonín Vojtek z cyklu kreseb z Jižní Moravy 2020

Vážení příznivci jižní Moravy, vážení návštěvníci, milí přátelé,

nadále upřednostňujeme osobní setkání v ateliéru nebo na akcích, výstavách, v galeriích...Ale rozhodli jsme si pro vás připravit novinku.

Budete mít možnost si zakoupit orig. kolorované práce Antonína Vojtka z cyklu Z jižní Moravy 2020. Díla na e- shopu nebudou adjustovaná a budou vhodná i k zaslání poštou jako volné listy. Věříme, že vás to potěší.

Jitka a Antonín Vojtkovi

září102020
DÁREK hudební - zase jedno poprvé

Julie Vojtková

Vážení a milí,

život přináší spoustu zajímavých okamžiků a překvapení. Už jsme toho zažili hodně, ale nápad Mirky Šubíkové se nám líbil a udělal radost. Něha a poezie v písničce je dárkem, na který nezapomeneme. Mirko, díky a také díky všem, kteří se na vzniku videa podíleli.

Antonín Vojtek

Věříme, že se hudební klip bude líbit i vám a udělá vám den krásnější.

Posaďte se a užijte si chvíli s písní o lásce. Láska je přece to nejvíc, co člověk v životě pozná. Tak a je tady

 

Julie a Antonín Vojtkovi

 

Julie Vojtková, Antonín Vojtek, Mirka Šubíková harmonika, Dana Vašíková housle a celé to "kolem dokola" Tonda Damborský.

srpen302020
Jen bílí ptáci...

Antonín Vojtek

 

Povím vám,

málokdo to ví,

co našel jsem na hrázi ve Staré Břeclavi.

 

Tam u Dyje nejprve najdu

dívčí vyšívanou čelenku,

pak, světe div se,

ještě další věci.

Bílou halenku

a psst … i podprsenku.

 

Mezi větvemi se blýsklo

cosi z dívčí krásy,

od máje slyším táhlé písně hodové chasy.

 

Žasnu, co dívkám

se všechno u Dyje ztrácí.

 

Svědkové bývají často

jen bílí vodní ptáci.

 

Antonín Vojtek

 

srpen282020
ZAHÁJENA aktuální výstava v BRNĚ

Petrov - BRNO

❤️❤️❤️ Milí přátelé, BYLO TO SKVĚLÉ SETKÁNÍ, za které všem přítomným ze srdce DĚKUJEME. ❤️ Slávek Bláha se svou ženou Táňou Drobysh nám připravili malý koncert.

Obrazy se radovaly z takového množství obdivovatelů a my také.

Výstava v Brně pod Petrovem je zahájena a podívat se můžete až do 15. října 2020. Místo plné energie naší krásné jižní Moravy se nachází v galerii Titanium.

 

Jitka a Antonín Vojtkovi

Vladislav Bláha s manželkou

srpen272020
Setkání KRAJINOU MÉHO SRDCE- výstava

...léto bude u téměř konce...je čas na setkání...připravujeme KRAJINOU MÉHO SRDCE

 

A. Vojtek a L. Vojtěchová galerie Titanium Brno

 

Vážení a milí kamarádi, příznivci výtvarného umění...přátelé jižní Moravy, letošní rok je úplně jiný, než jaké jsme měli plány. Museli jsme mnohé zrušit, omezit a zdá se, že i nadále nikdo neví, co se podaří realizovat.

Proto jsem s radostí přijal pozvání malířky Lenky Vojtěchové na společnou výstavu v galerii Titanium v Brně. Je to příležitost se setkat s obrazy, s krajinou jižní Moravy, se mnou, s hudbou...připravujeme.

Obrazy budou vystaveny od 15. 8. do 15. 10. a setkání s vernisáží se bude konat 27. srpna v 18 hodin.

 

...tak přiďte, rád vás všechny uvidím. Antonín Vojtek

 

Antonín Vojtek

srpen232020
MORAVSKÁ AMAZONIE

Antonín Vojtek - lužní les

Antonín Vojtek

Přiznám se, že díky procházkách do okolí, jsem k Břeclavi přilnula. Nikdy nezapomenu na chvíli, kdy mě manžel poprvé vzal do lokality na Pohansku a já s úžasem zůstala okouzleně stát v nádherné krajině. V jeho krajině, která je celoživotní múzou, stálou inspirací při výtvarné tvorbě. Vždyť duby, které maluje, jsou jako sochy a žádný umělec by je lépe "nevymyslel".

Nerozumím celé problematice, jen věřím, že ti rozumní a informovaní udělají co je nejlepší pro nás všechny, pro náš život, pro naši budoucnost, která nekončí s našimi životy.

Právě jsem dočetla tento článek ( Kdo zachrání...) a vedlo mě to k zamyšlení.

Jitka Vojtková

 

Antonín Vojtek

srpen192020
Má krajino, má lásko!

Jižní Morava Antonín Vojtek

Kráčím jitrem,

kráčím podvečerem,

kráčím nocí,

stále v tobě,

stále s tebou,

nesu si tě ve svém srdci,

ať jsi jakákoliv,

ať jsi kdekoliv.

S očima otevřenýma,

s víčky přivřenými,

s očima zavřenýma.

 

Jdu od meze k mezi,

od hráze k hrázi,

od keře ke keři,

od stromu ke stromu.

 

Jsi ve mně,

v mém dechu,

v mé krvi,

v mé duši.

 

Buď i ty stále se mnou,

jako já jsem s tebou.

Buď mi věrná,

jako já jsem věrný tobě.

Má krajino,

má lásko!

 

Antonín Vojtek

z knihy Krajina mého srdce

srpen102020
Sv. Vavřinec a Horní Bojanovice

Horní Bojanovice - Antonín Vojtek

Antonín Vojtek se v Horních Bojanovicích narodil a také zde prožil své dětství a mládí. Trvale se rodné obci věnuje ve své tvorbě výtvarné i literární.

V letošní roce vydal nejen novou knihu Vítejte v Horních Bojanovicích, která se věnuje tradičním hodům, ale také namaloval nové olejomalby s motivy obce.

Tyto obrazy představil na letošních hodech, které vlivem epidemiologické situace málem byly zrušeny. Tak vznikla ojedinělá a improvizovaná galerie Pod májů, ale obrazy z další tvorby najdete také na Obecním úřadě obce H. Bojanovice.

 

Vítejte v Horních Bojanovicích Antonín Vojtek

 

Horní Bojanovice jsou stará česká zemědělská a vinařská obec v okrese Břeclav, v Jihomoravském kraji.

První písemná zpráva o obci Horní Bojanovice je z roku 1298. Náležela až do roku 1356 místním vladykům. Tehdy ji koupili páni z Kunštátu, roku 1510 Pernštejnové, roku 1551 Drnovští z Drnovic. Za pobělohorských konfiskací připadla ves kardinálu Ditrichštejnovi. Ten ji roku 1626 směnil a poté se v držbě vystřídala řada rodů. V obci se po staletí pěstují především červená, ale i bílá vína. Udržují se zde lidové zvyky, zejména krojované hody, které se konají na svátek svatého Vavřince kolem 10. srpna. Obcí prochází Velkopavlovická vinařská cyklostezka.

Nejvýznamnější památkou je kostel svatého Vavřince, jenž prošel několika stavebními úpravami. Stavba má původní gotické jádro a nynější podoba chrámu pochází z konce 16. století. Ve 40. letech 20. století se objevily názory, že možná původně byl opevněn, tak, jako kostel v sousedním Kurdějově nebo blízké Nosislavi. Ve zvonici se ukrývají zachovalé renesanční zvony, jakých je v Česku jen málo. Zvon svatý Vavřinec pochází z roku 1562 a je vysoký 105 cm. Druhý, ještě starší zvon pochází z roku 1504, na plášti je zdoben reliéfem Panny Marie s Ježíškem a vysoký je 85 cm. Vzácnou památkou, která se však v kostele nenachází, je gotická hornobojanovická Madona. Ve stěně pod kůrem je vsazen renesanční náhrobek měšťana pana Michala Wahilaba z Vizovic z roku 1603.

 

Další památky představují drobné sakrální stavby. Mezi nejdůležitější patří kaple sv. Rocha, sv. Šebestiána a sv. Rozálie a kaple sv. Floriána. Obě pochází z poloviny 18. století.

zdroj: Wikipedie

srpen92020
Galerie POD MÁJÚ

Horní Bojanovice

Krásné letní počasí nám dopřálo výstavu obrazů Antonína Vojtka v Horních Bojanovicích, kde se konaly Svatovavřinecké hody 2020. A tak se pod májú nejen tancovalo a zpívalo, ale také povídalo o umění a životě malíře. Bylo to skvělé odpoledne.

Na víc fotografií ze stavění máje a hodové zábavy se můžete podívat na veřejném profilu Fc.

Antonín Vojtek

Antonín Vojtek

červenec202020
JIHOMORAVSKÁ KRAJINA probouzíš se lásko

Antonín Vojtek Jihomoravská krajina

 

Probouzíš se lásko,

podáš si ruku s ránem.

Já u stojanu už

štětcem osel jsem

pět hektarů

kukuřičným lánem.

 

Pálava v modři na obzoru

mhouří oči,

v domcích jen tušíš,

co se děje…

To moravské vesnice se probouzejí,

v mém nitru, ač k nevíře to je,

je ještě naděje.

 

Své ženě na stole

vzkaz nechám:

„Nehledej mě!“

Ty víš, že ve vášni, co zbyla mi,

neznám míru.

Tam nahoře jsem, v podkroví,

u stojanu v ateliéru.

 

Pobývat na světě tomto,

světýlko v černočerné beznaději

úzkostně bliká,

si pokládám za čest.

Bože, to touha je má,

dotknout se hvězd.

 

V ruce pravé štětec držím,

levou verš ti píši.

Pravá ruka táhne mě

dolů, k zemi rodné,

ta levá dotýká se

nebeských výšin.

 

 

A.V. 1. července 2020

červenec172020
SVĚT V GALERII 99 - výstava obrazů a fotografií

VÝSTAVA ÚSPĚŠNĚ ZAHÁJENA, VÍCE NA VEŘEJNÉM PROFILU FC.

 

SVĚT V GALERII 99 kolektivní výstava

Vážení a milí příznivci, přátelé výtvarného umění, kamarádi,

pro letní období, kdy mnozí zrušili daleké cesty za poznáním do zahraničí, uskutečníme kolektivní výstavu obrazů a fotografií SVĚT V GALERII 99.

Zahájíme ji neobvykle besedou s MUDR. J. Grublovou a věříme, že se s dalšími zážitky přidají mnozí výtvarníci i návštěvníci.

Přejeme si prožít příjemný podvečer a představit vám zajímavá výtvarná díla.

 

s pozdravem Jitka a Antonín Vojtkovi

 

PŘÍJĎTE NÁS - GALERII - PODPOŘIT.

červenec112020
Vítejte v Horních Bojanovicích aneb HODE BELE, HODE BODÓ! stihli jsme to

Antonín Vojtek VÍTEJTE V HORNÍCH BOJANOVICÍCH

Jak jsme přesně před rokem slíbili, tak jsme splnili a díky úsilí všech spolupracovníků, jsme to také stihli.

 

Antonín Vojtek knihy Horním Bojanovicím

 

Přiznáme, nebylo to úplně snadné, ale dnes v Horních Bojanovicích pokřtíme novou knihu Antonína Vojtka a zahájíme její prodej. Vznikla z úcty k tradici, z lásky k folkloru a k rodné obci. Přestože letos po dlouhé době, snad poprvé, bylo velmi nejisté, jestli hody budou, tak my jsme ani na chvíli neváhali, že knížku dokončíme. Podařilo se a děkujeme všem dárcům za finanční podporu, které si vážíme. Máme již dnes také připravené k předání kolorované grafické listy.

Moc se těšíme a věříme, že to bude výborné setkání s mužáckými sbory!!!

s úctou a poděkováním za pozvání na večer Eště byly 4 týdně...

Jitka a Antonín Vojtkovi

 

Horní Bojanovice kolorovaná grafika A. Vojtek

 

p.s. knížka stojí 200 kč a bude v prodeji na křtu a plánujeme prodej také na dalších hodových akcích 2020, dále v Galerii 99 v Břeclavi a také na e-shopu

červen272020
Tajemné stromy na Pohansku

Julie a Antonín Vojtkovi

Opět spolupráce s režisérem Ivanem Stříteským, je to krásná práce na místě, které je pro nás srdeční. Julie tady vyrůstala...tolik krásných vzpomínek...Také jsme s Hankou Pinkavovou tady natáčeli dokument z cyklu Nehasit! Hořím!

Víc fotografií z připravovaného dokumentu najdete na veřejném profilu Fc. Byl to nádherný čas...spolu.

červen172020
LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT

Vyznání jižní Moravě Antonín Vojtek

💚💚💚 JE TO LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT.

CO OBRAZ, TO VYZNÁNÍ MILOVANÉ KRAJINĚ,

...nekončící cyklus a touha A. Vojtka co nejlépe KRAJINU SVÉHO SRDCE zachytit na obraze. 💚💚💚

olejomalba na plátně 100x200 cm

Antonín Vojtek

 

Obrazy, které v současné době vznikají, jsou k vidění pouze v ateliéru Antonína Vojtka. Na webu najdete jen archiv. Spolupracující galerie s A. Vojtkem a jeho díla najdete v Praze, ve Zlíně a v Letovicích.

 

Obrazy z poslední tvroby můžete najíte také ZDE, foto z výstavy v rámci Víkednu otevřených zahrad 2020.

Sledujte naše informace i na Fc.

červen132020
Byl to krásný, téměř letní den...

Víkend otevřených zahrad 2020- Jitka a Antonín Vojtkovi

Už je to týden, kdy jsme prožili společně s mnoha hosty nejkrásnější setkání letošního jara- Víkend otevřených zahrad 2020 v Blažovicích u Brna. Ten slavnostní pocit si uschováme na další týdny. Děkujeme za skvělou společnost všem přítomným. Během 8 hodin jsme se nezastavili.

Zahrada nás naplnila úžasnou pohodou po těžkém období a děkujeme za skvělou spolupráci Janě a Jirkovi Vrbasovým a celému jejich týmu z firmy Květ. www.vrbas.cz

 

Milá Jitko, milý mistře, každé další setkání s Vámi je obohacující víc a víc. Tak krásné sobotní dopoledne, kdy se prolíná krása skutečná i na obrazech, příroda i zahrada, hudba i poezie pod modrým nebem…no víc si nelze přát ani představit. Bylo mi ctí a neuvěřitelně krásně. Děkujeme, že něco takového umíte stvořit, podělit se a darovat. Těším se na sedmý ročník, hodně sil a energie všem i Vrbasům… jmenovitě. Josef a Tamara Smejkalovi

 

Další foto TADY v prezentaci, díky za fotografie J. Minařík.

květen302020
PŘÍBĚH ŠPERKU - autorský šperk A. Vojtka

autorské šperky A. Vojtka

Vážení návštěvníci, přátelé, příznivci výtvarného umění,

nově vkládáme do našeho e-shopu také první náhodný výběr dřevěných autorských šperků A. Vojtka.

Antonín Vojtek zvolil na vyřezávání svých autorských šperků zejména jehličnatou dřevinu jalovec viržinský (Juniperus virginiana).

Dřevo jalovce viržinského je lososově červené, vonné a vysoce ceněné. Do Evropy byl jalovec viržinský přivezen již před rokem 1664. Tyto šperky jsou vyřezány ručně, každý kus je originál a strom vyrostl v zámeckém parku v Lednici. Malíř před lety na zámku bydlel a pár kousků dřeva dostal o tehdejších zahradníků, kteří se věnovali údržbě parku. Můžeme spekulovat o stáří stromu, ale odhadujeme, že pochází z úplného začátku budování rozsáhlého areálu majiteli z rodu Lichtenštejnů. Šperk je navoskovaný, vhodný ke svátečnímu i běžnému nošení dle svého výběru na drátku, kůži, hedvábném náhrdelníku.

Jedná se o spontánní zpracovávání jednoduchých motivů malíře do šperkové podoby.

 

Můžete tak mít originální a výjímečný šperk s duší jižní Moravy.

 

 

 

ateliér Antonína Vojtka

 

 

Příběh šperku

Příběh jednoho šperku se odehrál před více než třiceti lety.

Tehdy se mladý student potkal v zámeckém parku v Lednici na Moravě s panem malířem a požádal ho o rozhovor do studentského časopisu. Setkání proběhlo v přátelské atmosféře, vše bylo sepsáno, mise splněna.

Kromě krásných obrazů jihomoravské krajiny, které visely všude kolem, si student všiml v ateliéru ještě půvabných dřevěných šperků. Napadlo ho koupit jeden pro svou spolužačku, do které se právě zamiloval. Pro dívku ten dárek mnoho znamenal, byl důkazem lásky.

Ten šperk pak nesčetněkrát zdobil svou majitelku a byl velmi obdivován, neboť byl originální a nepodléhal módním trendům.

A možná právě dnes se na tomto místě, v této rozkvetlé zahradě, odehraje další příběh úplně jiného šperku.

 

vzpomínka majitelky

zapsáno červen 2018

kurz zhotovení dřevěného šperku A. Vojtek

 

V Galerii 99 také proběhl v předchozích letech kurz zhotovení dřevěného šperku pod vedením Antonna Vojtka pro Základni uměleckou školu v Břeclavi

květen162020
Jako v IRSKU s Julií

Julie Vojtková

Julie s kamarádkou Alenkou, na podnět učitele Petra Škody...v akci, zkrášlují veřejný prostor v Břeclavi. Uvidíme, kam se projekt pusune dál. Holky byly takové první vlaštovky. Víc fotografí na Fc nebo v článku zde.

Julie Vojtková

 

 

 

Občas život sám seskládá události...takže v pondělí 18. května 2020 vyšel i rozhovor s Julií pro Břeclavský deník Rovnost.

Řeči jen o poděděných genech mě rozčilují, popisuje dřinu kreslířka Vojtková.

 

Julie Vojtková rozhovor Břeclavský deník Rovnost

květen152020
Zahalená krása - Lenka Vojtěchová

Lenka Vojtěchová v Galerii 99 v Břeclavi

MÁME ZAHÁJENO !!! FOTO Z INSTALACE A NĚKOLIK FOTOGRAFIÍ VYSTAVENÝCH OBRAZŮ NAJDETE NA VEŘEJNÉM PROFILU FACEBOOKU. PODÍVEJTE SE.

Máme pfotografie a pár informací také v Deníku- Břeclavském- děkujeme redakci za podporu.

Lenka Vojtěchová - Zahalená krása - výstava obrazů

Vážení přátelé a příznivci výtvarného umění,

v těchto dnech připravujeme instalaci obrazů v Galerii 99 v Břeclavi nové autorské výstavy Zahalená krása Lenky Vojtěchové.

Výstavu zahájíme 15. května 2020 a ukončíme 10. července 2020. Z nařízení vlády, které respektujemem, není možné výstavu zahájit vernisáží, ale jistě se přijdete podívat v průběhu následujícíh týdnů.

S Lenkou Vojtěchovou se můžete krátce setkat v pátek 15. května v čase od 17 hodin.

Těšíme se na vaše návštěvy a budeme aktualizovat podmínky, za kterých bude provoz galerie a zhlédnutí výstavy možné.

Lenka Vojtěchová - výstava Galerie 99 Břeclav

 

V souladu s aktuálními nařízeními ale musíme všichni v Galerii 99 počítat s několika důležitými opatřeními:

 

1. Používání předepsaných ochranných pomůcek – vstup do galerie bude umožněn pouze osobám používajícím prostředky pro zakrytí nosu a úst (respirátory, roušky, ústenky, popř. šátky či šály) – ty musí být používány nepřetržitě po celou dobu pohybu v Galerii 99.

 

2. Omezení počtu návštěvníků - budeme aktualizovat.

 

3. Omezení kontaktu mezi návštěvníky – při návštěvě galerie jsou návštěvníci povinni dodržovat od sebe odstup min. 2 m (neplatí pro rodiče s dětmi)

 

4. Desinfekce – v galerii bude pro nakupující k dispozici desinfekce rukou.

 

 

 

 

 

květen12020
Nově pro VÁS aneb - E-SHOP

Galerie 99 Břeclav - e-shop

Vážení příznivci výtvarného umění a naší Galerie 99,

právě nyní jsme pro vás spustili nový e-shop, který bude sloužit především na drobný prodej knih, saténových šátků. Časem doplníme nabídku o autorské dřevěné šperky a zřejmě grafiku.

Uvidíme, jak budete spokojení. Věříme, že této nové možnosti využijete.

 

Nadále platí možnost nákupu přes email - vojtkova@vojtek-av.com nebo osobně v Galerii 99 v Břeclavi na Slovácké ulici a v ateliéru A. Vojtka ve Staré Břeclavi.

duben132020
VELIKONOČNÍ pozdrav

Antonín Vojtek kresby s motivem Velikonoc

Pro rodnou obec Antonína Vojtka vznikly kresby s motivem Horních Bojanovic i Velikonoc.

Velikonoce 2020 Antonín Vojtek

Přejeme všem vlídné jaro, které je nejkrásnější ze všech ročních období.

duben72020
ŽIVOT SE NEZASTAVIL - návštěva v ateliéru

Vážení a milí přátele, příznivci výtvarného umění, galerie,

děkujeme ze srdce za krásná slova a pozdravy.

Přejeme všem hodně zdraví a optimismu a posíláme nový virtuální pozdrav z ateliéru, kde v tyto dny malíř Antonín Vojtek dokončil obraz JARO 2020

Přijměte pozvání, budeme nám potěšením se podělit o společné chvíle s vámi i vašimi přáteli.

Podívat se můžete na youtube, přejeme příjemný zážitek.

s úctou Jitka a Antonín Vojtkovi

Antonín Vojtek - olejomalba Jaro 2020 - Pálava

březen302020
POCTA Janu Lacinovi

Antonín Vojtek k poctě Janu Lacinovi

Jsou chvíle, kdy se svět zastaví, jsou lidé, kteří se ztratí ze světa tiše...

Nás opouští přátelé, se kterými jsme se nestihli rozloučit. Nejde v tuto chvíli vzpomenout všechny. Ale obraz z Pohanska vždy bude spojený s docentem Janem Lacinou. Je pomyslně věnován jeho památce.

Jan Lacina 2019 při návštěvě ateliéru A. Vojtka

březen292020
Splynul jsem s krajinou - prohlídka obrazů A. Vojtka

Antonín Vojtek - Pohansko- olejomalba

Splynul jsem s krajinou, která mě přijala...

Antonín Vojtek zve k virtuální návštěvě výstavy, která právě končí a byla předčasně v Galerii 99 z důvodu nařízení vlády uzavřena. Přejeme příjemný zážitek- galerii najdete zde.

 

A. Vojtek rozhovor

 

Příroda se stala jeho múzou. Múzou laskavou, zasněnou,

lehce melancholickou a konejšící duši. Múzou, která jeho obrazy rozšuměla větvovím stromů a vodních hladin, rozvířila je křídly ptáků a provoněla květinami.

celý text najdete v cestovatelském magazínu Pálava pro rok 2020.

 

 

 

 

 

 

březen252020
PÁLAVA magazín V. ročník

Břeclav - ZÁMEK - olejomalba A. Vojtek

SPLYNUL JSME S KRAJINOU, KTERÁ MĚ PŘIJALA...říká Antonín Vojtek. Rozhovor najdete zde.

Pálava - magazín V. ročník

Milí přátelé, v tyto náročné dny vyšlo V. číslo a jsme rádi, že jsme se stali součástí tohoto reprezentativního magazínu o Mikulovsku a Lednicko-valtickém areálu. Magazín PÁLAVA nejen z našeho kraje najdete zde

Antonín Vojtek rozhovor pro magazín

Nová kolekce cestovatelských titulů, zaměřených na jednotlivé části Moravy, její oblasti, služby a atraktivity, vychází jednou ročně a najdete tam tipy na krásné výlety. Letos to bude pro všechny obzvlášť důležité.

březen102020
AKTUÁLNÍ pozdrav od Jitky a Antonína Vojtkových

❤️☀️❤️ POSÍLÁME POZDRAV Z NAŠÍ ZAHRÁDKY, meruňka za pár hodin rozkvete a těšíme se, až ochutnáme sladké plody. ❤️ V sobotu jsem uklidila Galerii 99, která je dle nařízení vlády ZAVŘENÁ.

❤️ Je nám z toho smutno. Musíme změnit naše pracovní plány a přijmout možnosti, které nám dává práce z domu. Ta situace je i pro nás těžká.

❤️ Prosím, buďte na sebe hodní, vzájemně ohleduplní a RESPEKTUJME novou situaci.

❤️ ŽIVOT ZA TO STOJÍ. ❤️

 

COVID- 19 Galerie 99 zavřeno

 

VŠECHNO JE JINAK. TAKÉ NAŠE GALERIE MUSÍ RESPEKTOVAT NAŘÍZENÍ STÁTU. ZAVŘENO DO ODVOLÁNÍ. Pracujeme s ohledem na současné možnosti. Můžete volat na 723887977, pište mail vojtkova-vojtek-av.com

 

ZACHOVEJTE NÁM PŘÍZEŇ, VĚŘÍME, ŽE SE OPĚT UVIDÍME. s úctou Jitka a Antonín Vojtkovi 14.3. 2020

 

Viki Odstrčil a Antonín Vojtek 2020

 

Vážení přátelé a příznivci výtvarného umění,

s ohledem na aktuální situaci a naše lidské možnosti, dočasně omezujeme provoz v naší Galerii 99 v Břeclavi na Slovácké ulici.

Věříme, že nás chápete, ale pokud pojedete do Břeclavi k nám, ohlaste se předem. Provoz bude až do odvolání nepravidelný. Budeme převážně pracovat v Galerii a ateliéru A.V. ve Staré Břeclavi.

Musíme respektovat naši rodinnou situaci a brát ohled na aktuální vývoj událostí v naší zemi. Děkujeme a budeme se na Vás všechny těšit.

Jitka a Antonín Vojtkovi

Viki Odsrtčil a Antonín Vojtek 2020

březen62020
PŘÁTELSTVÍ, která jsou nezapomenutelná

Květa Fialová a Zdeněk Kampf

V čase, kdy se fotilo docela málo, vznikly tyto fotografie, které zůstaly jako vzpomínka na jedno z krásných přátelství s Květou Fialovou a Zdeňkem Kampfem. Antonín Vojtek za svůj život navázal mnoho lidských vztahů, která trvala po celý život. Doba byla v mnohém těžší, ale ty chvíle s přáteli byly nezapomenutelné. A je jedno, jestli to byly slavné osobnosti nebo lidé, kteří nebyli v hledáčku zájmů fotografů. Dlouholetá přátelství jsou obdivuhodná. Klasická černobílá fotografie z vernisáže pochází od pana fotografa Kressy a ta druhá je přímo od A. Vojtka.

 

Květa Fialová a Antonín Vojtek

březen12020
Na jaro jsme připravení- v Galerii 99

papírový tubus na originální sklenice s motivem obrazů A. Vojtka

 

Vážení návštěvníci, v Galerii 99 máme pro vás nově připravené papírové tubusy na míru, ve kterých budou originální sklenice s motivem z obrazu A. Vojtka jako v peřince. Tubus dobře poslouží jako dárkový obal, ale také na cesty kamkoliv. Je pevný a pokud si budete přát, můžete si ho koupit i bez obrázku.

Cena papírového tubusu 40 Kč, cena sklenice 110 Kč.

Antonín Vojtek

My jsme na jaro připravení, i když na piknik v trávě to ještě není.

A. Vojtek sklenice s motivem obrazu Pálavy

 

únor102020
Novinky z ATELIÉRU A. VOJTKA

Antonín Vojtek, Soutok Dyje a Moravy, olejomalba, 50x65 cm

Antonína Vojtka čeká letos krásná spolupráce s  Veronicou

ČASOPIS PRO OCHRANU PŘÍRODY A KRAJINY *** VERONICA.

 

Nové obrazy z posledního období můžete nyní vidět aktuálně na výstavě v Galerii 99 v Břeclavi, která potrvá do konce měsíce března 2020.

 

Antonín Vojtek

leden202020
ORIGINÁLNÍ dárek S LÁSKOU pro vás

V Galerii 99 jsme v rámci výstavy A.Vojtka TO JSTE JEŠTĚ NEVIDĚLI představili 10. ledna 2020 úplnou novinku. Rok 2019 byl plný nekonečné práce, prakticky jsme se nezastavili. Byl výjimečný a chtěli jsme ho ukončit něčím neobvyklým.

 

A. Vojtek saténový šátek TOUHA

 

A. Vojtek saténové šátky LEDŇÁČEK

 

Tyto unikátní saténové šátky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu s překrásnými motivy, inspirované skutečnými obrazy malíře Antonína Vojtka.

Každý šátek zaujme nejen svým originálním motivem, ale i kvalitním a opravdu ojedinělým barevným zpracováním. Motiv obrazu je přenesen špičkovým grafickým designerem do požadovaného formátu, čímž je dosaženo vysoce kvalitního digitálního zpracování reprodukce obrazu na satén. Šátek tak díky svému kvalitnímu zpracování i materiálu samotnému působí velice luxusně a zaujme na první pohled. Rozměr šátku je 70x70 cm.

Šátek je vyráběn v limitovaném počtu, čímž je i nadále zachována originalita a unikátnost původního uměleckého díla. Autor neplánuje jeho opakovanou výrobu, proto po vyčerpání celkového limitovaného počtu kusů již nebude tento design k dispozici. Šátek obsahuje i originální podpis autora.

 

Máme připravenou kolekci 6 motivů, kterou vám postupně představíme zde a podrobněji na Fc. Šátky jsou v prodeji v Galerii 99, lze je zasílat také poštou. Cena za zaslání bude dle aktuálních poštovních tarifů za doporučené psaní. Cena šátku za kus 860 Kč. Objednávky na adrese vojtkova@vojtek-av.com

A. Vojtek originální šátky s motivy obrazů

leden102020
Výstava TO JSTE JEŠTĚ NEVIDĚLI Narozeninové setkání s A. Vojtkem 68 nebo 86

Tak ona ta 68 také není úplně špatná...uvidíme se v novém roce 2020.

Antonín Vojtek

 

Přpravujeme výstavu A. Vojtka TO JSTE JEŠTĚ NEVIDĚLI a opravdu, neviděli. Když přijdete, uvidíte :-).

 

A. Vojtek výstava To jste ještě neviděli

 

V pátek 10. ledna 2020 v den narozenin A. Vojtka bude zahájena výstava jeho nejnovějších obrazů s názvem To jste ještě neviděli průběžnou vernisáží od 14-17 hodin. Bude zde vystavena nová klapka s motivem ledňáčka, olejomalby, ale také si můžete prohlédnout novinku, kterou jsme pro všechny návštěvníky připravili. Těšíme se, že se přijdete podívat. Budete překvapeni. Zahajujeme třetí desítku existence galerie a budeme rádi za nápady a postřehy pro naši práci. Výstava potrvá do konce března.

 

A. Vojtek klapka pro Filmový festival Zlín 2020

 

Klapka pro Zlín. Projekt Salon filmových klapek Zlín je již od roku 1998 nedílnou součástí Zlín Film Festivalu a po celou dobu podporuje ty nejtalentovanější začínající filmaře. Antonín Vojtek právě dokončuje již 12. klapku v pořadí. Uvidí ji diváci nejen na aukci ve Zlíně, ale také od března do května v rámci putovní výstavy Klapka Tour 2020 po celé České republice. Opět tak A. Vojtek pokračuje v podpoře mladých umělců a také v propagaci naší jižní Moravy.

 

 

leden12020
NOVOROČNÍ pozdravení z ateliéru

ateliér Antonína Vojtka olejomalba Julie

❤️ 1. ledna 2020

❤️👨‍🎨❤️ TÁTA pro JULII

Nezapomeňte se mít rádi a být spolu. ❤️ Vše dobré v roce 2020.

❤️👨‍🎨❤️ První letošní dokončený obraz.

 

Antonín Vojtek olejomalba Julie

Antonín Vojtek olejomalba Julie
 

prosinec242019
Vánoce v Galerii 99 Břeclav + PF 2020

Galerie 99 Břeclav

 

Vážení a milí příznivci, zastavte se, připravujeme novou kolekci výtvarných děl. Uvidíte pestrou nabídku, která potěší a jistě zaujme každého z vás.

Investujte do kvalitních výtvarných děl pro radost svou i svých blízkých.

Těšíme se na všechny !!!

 

Pf 2020 Galerie 99 Jitka a Antonín Vojtkovi

 

provoz Galerie 99 v prosinci

 

Poslední otevírací den v roce 2019 je pátek 20. prosince.

Pro vážné zájemce je možné po domluvě otevřít kdykoliv.

Pro veřejnost zavřeno do 9. ledna 2020.

 

*****************************************************************************

Antonín Vojtek mandloňový sad Hustopeče

 

Vážení a milí přátelé,

 

možná pospícháte, možná právě odpočíváte…posíláme vám PF 2020 s pozdravem z

ateliéru, z mandloňového sadu, z Mandlárny. Zastavte se na chvilinku a

podívejte se na unikátní mandloňový sad.

 

PF 2020 ve fotografiích najdete zde.

 

Byl to krásný čas, který jsme spolu v roce 2019 prožili. Byl to rok, ve

kterém jsme se nezastavili…Mějte se krásně a chcete-li, na viděnou v novém

roce 2020.

 

 

S úctou a nadějí

 

Jitka a Antonín Vojtkovi

prosinec222019
Večer v Brně - VÁNOČNÍ DOBROČINNÁ DRAŽBA

27. BRNĚNSKÝ PŘEDVÁNOČNÍ GALAVEČER Antonín Vojtek

Večer, který často neopakujeme, jsme prožili v Brně. Letos další z mnoha zajímavých projektů.

Mandlárna - Kateřina Kopová a Antonín Vojtek MANDLOVKA a Mandlová víla

Děkujeme dražitelům, kteří také naším prostřednictvím přispěli do charitativní vánoční dražby a dobročinné tomboly. Částka je to úctyhodná...a výtěžek jde ve prospěch Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje- 21. prosince 2019 pod záštitou JUDr. Markéty Vańkové, primátorky statutárního města Brna a JUDr. Bohumila Śimka, hejtmana Jihomoravského kraje- 27. BRNĚNSKÝ PŘEDVÁNOČNÍ GALAVEČER.

Antonín Vojtek - 27. BRNĚNSKÝ PŘEDVÁNOČNÍ GALAVEČER

 

Tak a už trochu odpočinku i pro nás. Za pár dní budeme chystat novou výstavu v Galerii 99.

prosinec92019
Jsem tvůj a ty jsi má

Antonín Vojtek - motiv kresby

 

Milí přátelé, máme pro vás neskutečnou novinku. Vyjímečný rok můžete oslavovat s námi. Limitované sklenice budou v prodeji v Galerii 99 v Břeclavi.

Na zdraví! I všední den může být sváteční.

 

Antonín Vojtek

 

Jsem tvůj

a ty jsi má

líbezná

jižní Morava.

Antonín Vojtek prosinec 2019

 

 

Antonín Vojtek - motiv kresby

prosinec32019
20 let Galerie 99

Galerie 99 má za sebou 20 let činnosti

20 let jsme tady pro VÁS v Galerii 99 v Břeclavi na Slovácké ulici. Zahájili jsme provoz 3. prosince 1999, uspořádali téměř 300 autorských, tematických a kolektivních výstav. Připravili jsme přes 20 velkých setkání, pozvali vzácné hosty, vydali katalogy, knihy, pohlednice, kalendáře, zapsali jsme zajímavé rekordy do České knihy rekordů.

Propagujeme jižní Moravu po celé České republice i v zahraničí. Organizujeme besedy, přednášky, koncerty, kurzy. Věnujeme se zdarma poradenství a konzultacím, službám souvisejícím s výtvarným uměním, pomáháme začínajícím výtvarníkům, fotografům, tvůrcům. Máme za sebou 20 let každodenní práce, která nám přináší radost a uspokojení.

Galerie je místem, kde se lidé mohou setkávat a poznávat.

Galerie je místem, kam můžete přijít i vy, abyste nás inspirovali a motivovali. Přijďte s nápady, s návrhy, co by se zde mohlo dít. Vždy jsme byli pro všechny návštěvníky otevření. Vždy jsme nezapomínali pomáhat potřebným. Bylo to naplněných 20 let, byla to léta úspěšná i těžká. Byl to náš život, ve kterém máte místo i vy, kteří nám tolik let zachováváte přízeň. Bez vás to dál nepůjde.

Galerii provozujeme jako místo, kde si můžete koupit kvalitní umění. Ale také jako místo setkávání se milovníků umění, místo osvěty a kulturní oázy uprostřed stále komerčnější vřavy. Vernisáže nemají být jenom nudnou akcí, ale jde zde vždy také o hudební obohacení. Akce mají přátelskou a rodinnou atmosféru a ti, kteří si k nám zatím nenašli cestu, jsou srdečně vítáni!

 

Přišel čas, kdy jsme chtěli, aby nám toto výročí připomínalo něco úplně nového. Naše volba byla jasná, protože v přírodě nabíráme energii pro další práci. Ano, u Galerie 99 vyrostl v těchto dnech nový dub. Dub, který malíř A. Vojtek tak rád maluje, který k naší krajině patří. To je naše forma oslavy. Za velkou pomoc při realizaci našeho nápadu děkujeme Iloně Vybíralové, Filipu Šálkovi a Technickým službám města Břeclavi.

 

Na další setkání se těší Jitka a Antonín Vojtkovi

Jitka a Antonín Vojtkovi Galerie 99 Břeclav

 

Psalo se v BŘECLAVSKÝ DENÍK.

 

 

 

Galerie 99 Břeclav - široká nabídka výtvarných děl

 

listopad302019
NÁVRAT do Podívína 225. výstava

PODIVÍN výstava A. Vojtka

Vážení přátelé, budeme se těšit na setkání v městě královském, v městě Podivíně, kde malíř Antonín Vojtek žil a pracoval.

 

A. Vojtek, kolorovaná kresba Podivín

Zahájí zde 225. samostatnou výstavu ve svém životě a určitě to bude krásné setkání. Výstava se bude konat ve Spolkovém domě Palackého 390/28, 691 45 Podivín. Během zahájení 30. listopadu proběhne i autogramiáda knihy Hledání lásky k rodnému kraji.

Rádi vás uvidíme.

 

Antonín Vojtek v Podivíně

  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

Co nás čeká

DOA 2024
NAROZENINOVÝ rok Antonína Vojtka

Novinky stručně

NOVÉ webové stránky...
Krajina mého srdce - MGP Prostějov
Havlíčkova vila - MEZI SVĚTY Antonína Vojtka
Paměť národa - Antonín Vojtek
MMG Břeclav - výstava 2024 A.V. oslava 90. narozenin

Všechna práva vyhrazena

Použití pouze s písemným souhlasem autora

Galerii 99 nyní najdete také na facebooku

Videa z akcí

 

Užití cookies

Užití cookies

Navštívíte-li webové stránky vojtek-av.com a kteroukoli jejich subdoménu, jsou na nich v některých případech použity tzv. cookies.

Jedná se o tyto případy:

- Hlasujete v anketě: do cookies je poznamenáno, že jste hlasovali, abyste nemohli v téže anketě hlasovat znovu.

- Nakupujete v e-shopu: do cookies se zaznamenávají údaje z košíku i Vaše osobní údaje, které jsou po potvrzení nákupu opět smazány.

- Čtete články: do cookies se poznamená údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně s výjimkou výše uvedených funkcí.
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 17. 7. 2024