Antonín Vojtek - malíř jižní Moravy

Archiv novinek

strana 7 / 799
  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

listopad252021
KOMORNÍ VÝSTAVA v kině KORUNA

Komorní výstava Antonína Vojtka

Až do konce roku 2021 můžete při čekání na filmové představení zhlédnou KOMORNÍ VÝSTAVU kreseb Antonína Vojtka v kavárně Kina Koruna v Břeclavi.

listopad212021
Nedělní pozdrav přátelům

Miroslav Karas a Antonín Vojtek s Julií

 

Nedělní pozdrav přátelům

 

Vážení a milí, včera jsme se sešli v kině Koruna v Břeclavi, abychom vám představili nový a poslední autorský kalendář Malířův rok s obrazy Antonína Vojtka. Připravovali jsme ho s velkou péčí ve spolupráci s Jarkem Minaříkem. Poprvé jste mohli také vidět zlaté těleso s jeho strážci. Vyslali jsme do světa naše Poselství naděje, které krátce uvedl Lukáš Prudil.

💚 Snažili jsme se připravit zajímavý a pestrý program, který vždy bývá součástí našich setkání. Úžasný vstup do celého programu připravil Pavel Hoďa, následovalo mistrovské vystoupení světových umělců Vladislava Bláhy a jeho ženy Tani Drobysh. Během odpoledne jsme se zaposlouchali do písní legendárního Břeclavanu. Zázemí kina nám dovolilo promítnout videoklip Mirky Šubíkové věnovaný k poctě A.V. a také jsme si užili nádherné podívané díky projekci obrazů Antonína Vojtka.

💚 Co dodat, vzácným hostem a kmotrem posledního kalendáře se stal novinář, zahraniční zpravodaj a nyní ředitel České televize Ostrava Miroslav Karas. Měl rovněž tu čest, jako první vyslat do světa poselství (vzkaz), které bude přečteno za 100 let. Tuto možnost dostal také starosta města Břeclavi Svatopluk Pěček, dále paní poslankyně Jana Krutáková a čtveřici doplnil senátor Rostislav Koštial.

💚 Nejtěžší na celé přípravě slavnostního sobotního odpoledne bylo v posledních dnech křest uskutečnit a s ohledem na vývoj situace nezrušit. Velké množství přátel onemocnělo, dostalo se do karantény a nám to dělalo velkou starost. Luděk Kabelka se svým týmem, který nám s přípravou po technické stránce neskutečně pomáhal, odvedl kus nádherné práce. Jeho hra s hudbou a se světly dala křtu úplně novou dimenzi. Kino nám poskytlo příjemné zázemí, kde se snad všichni cítili hezky. V jejich kavárně nyní můžete vidět malou výstavu Antonína Vojtka.

💚 Jsme rádi, že jste všichni, kdo jste mohli, přišli a vytvořili vlídnou a laskavou atmosféru. Jsme rádi, že zodpovědně zůstali doma přátelé, kteří byli nemocní či v karanténě a chápeme, že někteří měli strach, a proto si netroufli přijít. Bylo by nám však líto vše zrušit, protože akce jen tak odložit nešla. Už bychom nikdy 20. kalendář nepokřtili, chtěli jsme, aby se kruh uzavřel. Máme sice nápad na další desítku, ale přenecháme ho jiným. Byla to zajímavá tradice a nikdy by nás nenapadlo, kolik jedinečných chvil nám přinese. Připravit kalendář je jedna věc, hlavně jsme však měli důvod vás pozvat a společně s vámi prožít krásný čas. Díky za těch dvacet let. Včera jsme si uvědomili, že jsme dnes jediní, kteří nikdy nechyběli. Trochu na nás padá nostalgie, ale život nám přináší nové výzvy.

Mějte se krásně, zůstaňte zdraví a někdy na shledanou.

💚 Jitka a Antonín Vojtkovi s Julií

 

 

 

 

Poselství naděje

 

p.s. Připili jsme si špičkovým vínem od Vinselektu Michlovský a originální pivo si hosté odváželi ze Zámeckého pivovaru Břeclav. V tom stříbrném kufříku bylo CD Biblických písní a Tří duchovních zpěvů od Antonína Dvořáka, které jsme dostali darem od Verbum et musica pro naše hudební hosty.

 

Tania Drobysh a Vladislav Bláha

Více fotografií najdete na veřejném profilu Facebooku. Kalednář je v prodeji v Galerii 99 v Břeclavi nebo po domluvě na vojtkova@vojtek-av.com

listopad172021
AKTUÁLNÍ info ke KŘTU kalendáře Malířův rok

listopadový pozdrav A. Vojtka

Vážení a milí přátelé, jsme si vědomi současné situace. Věřte, že je to těžké rozhodnutí. Všechny ostatní výstavy a akce do odvolání rušíme.

Nicméně, za přísného dodržení všech aktuálních epidemiologických podmínek, akce proběhne podle plánu.

Nezapomeňte tedy sebou svoje doklady, respirátor a přijďte zdraví. Nemocné a přátele v karanténě srdečně zdravíme.

Možná budeme muset improvizovat, možná někdo z vystupujících onemocní, ale máme krásný program...bude to hezké odpoledne. Chystali jsme toto setkání od léta, věříme, že vám bude líbit. Uvidíme se v Kině Koruna v Břeclavi v 15 hodin.

s úctou Jitka a Antonín Vojtkovi

rozhovor o jubilejním kalendáři A. Vojtka - Malířův rok

Vyprávění s paní redaktorkou Ivou Haghofer z Deníku o jubilejním kalendáři si můžete přečíst zde. Vyšlo právě dnes.

 

Pokud se rozhodnete nás podpořit nákupem kalendáře, budeme rádi. Celá akce se koná bez dotací, bez sponzorů, jen za laskavé podpory provozovatele kina- Luďka Kabelky a vystupujících umělců.

Kalendář Malířův rok se bude prodávat během křtu v kině, v Galerii 99 v Břeclavi a následně si ho můžete objednat na vojtkova@vojtek-av.com, případně informace na telefonu 723887977 a domluvíme se na zaslání poštou.

Cena 300 Kč + poštovné a balné.

 

******************************************************************************

 

Již jsme se setkali Břeclavi, ve Valticích, Velkých Pavlovicích, v Horních Bojanovicích nebo v Rajhradě, v Hustopečích. Akce se také uskutečnila v Brně nebo v Praze.

Seznam všech hostů kmotrů - Chantal Poullain, Dagmar Havlová, Livia Klausová, Martina Štěpánková, Zuzana Slavíková, Andrea Čunderlíková, Hana Ulrychová, Gabriela Vránová, Bára Špotáková a Dagmar Kludská. Přijeli také muži- Jakub Vágner, Jožka Černý, Jan Pirk, Zdeněk Troška, Roman Vojtek, Michal David, Petr Malásek. Ondřej Kepka.

 

říjen312021
Podzimní romance a Zimní harmonie - NOVINKY

Podzimní romance

Vážení a milí návštěvníci, na e-shopu najdete nové hedvábné šátky Podzimní romance a Zimní harmonie. Na video se podívejte zde a užívejte si krásné dny...

Hledali jsme na focení neobvyklá místa, všechno se nakonec do videa nevešlo...ale to nevadí. Bylo to krásné! Toulali jsme se kolem Loveckého zámečku Rendez-vous, též zvaný Dianin chrám, je to stavba uprostřed lesů nedaleko vinařské obce Valtice, připomínající jeden z vítězných oblouků starověkého Říma.

Dianin chrám

A moc se nám libilo také u Kaple svatého Huberta. V novogotickém slohu je nejmladší z drobných staveb v Lednicko-valtickém areálu.

Kaple svatého Huberta

říjen232021
MALÍŘŮV ROK kalendář s obrazy Antonína Vojtka

ZÁJEMCI O KOUPI KALENDÁŘE neváhejte se ozvat na mail vojtkova@vojtek-av.com nebo na telefon 723887977. Budeme se individuálně každému věnovat. Momentálně zjišťujeme cenu za poštovné.

Kalednář bude v prodeji na akci v Kině Koruna v Břeclavi, následně v Galerii 99 v Břeclavi nebo v ateliéru Antonína Vojtka.

Malířův rok kalendář s obrazy A. Vojtka

Vážení a milí přátelé, nový a zároveň poslední kalendář Malířův rok s obrazy Antonína Vojtka bude mít neobvyklou formu. Je koncipován tak, aby vám dělal radost jak dlouho jen budete chtít.

Kromě titulky a zadní strany v něm najdete 12 obrazů na 12 měsíců. Vybírali jsme je pečlivě a věříme, že se vám budou líbit.

Chtěli jsme vás potěšit a poslední kalendář jsme pojali velkoryse. Zvolili jsme nové rozměry 490 x490 cm a tradičně kvalitní papír 250 gr.

Malířův rok - Antonín Vojtek

Obsah si zatím necháme pro sebe, protože takové malé tajemství nás baví.

Přátelská cena nyní 300 Kč.

( Plánujeme v následujícím čase 500 Kč. )

 

kalendář Malířův rok Antonína Vojtka

září212021
SETKÁNÍ v Brně - 232. výstava A. Vojtka

Poslední slunečnice pod Pálavou Antonín Vojtek

...rozloučíme se s létem...

Poslední léto u Mušova- Antonín Vojtek

Vážení a milí příznivci a přátelé,

jako dárek a překvapení připravujeme výstavu Antonína Vojtka v Brně. Budeme se těšit, protože každé setkání s vámi je pro nás vzácností.

Pozvánku připravujeme, ale na úterý 21.9. v 17 hodin si udělejte v kalendáři puntík. :-)

 

pozvánka 21. září 2021 Antonín Vojtek

 

Vážení milovníci umění,

dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy obrazů

Antonína Vojtka.

 

Uskuteční se v prostorách galerie 8A na Pellicově ulici 8a v Brně

v úterý 21. září 2021 v 17:00 hod.

 

Výstava potrvá do konce listopadu 2021.

 

Na vernisáži na kytaru zahrají mezinárodně uznávaní špičkoví umělci

Tania Drobysh a Vladislav Bláha.

Všichni jste srdečně zváni.

 

8A s.r.o., prodejní galerie, Pellicova 8a, 602 00, 543246446, galerie8a@skampa.cz,

IČ: 25342240

 

září172021
VŠECHNO MÁ SVŮJ ČAS...

MF Dnes 15. září 2021

a tak pomalu přichází chvíle, kdy veřejně představíme Poselství naděje. Sledujte náš web a Facebook, těšíme se, že se uvidíme! První informace najdete zde.

Děkujeme za návštěvu redaktorce Ivě Haghofer z Deníku Rovnost a Ivaně Solaříkové z MF Dnes.

září112021
11. září 2001- Ptáci jako duše obětí

Ptáci jako duše obětí - Antonín Vojtek

Smutná vzpomínka na tragédii v USA, která nebyla lhostejná ani malíři Antonínu Vojtkovi. Teroristický útok nejde zapomenout a navždy bude i nezapomenutelná zkušenost s mezinárodní soutěží na pomník na GROUND ZERO.

MF Dnes

Celý článek nejdete zde, pro MF DNES napsala redaktorka I. Solaříková.

 

návrh A. Vojtka

 

srpen242021
KDYŽ SE PODZIM ZEPTÁ...

Dolní Věstonice

KDYŽ SE PODZIM ZEPTÁ...co jsme dělali v létě ☀☀☀. Pracovali jsme. Výstava v Blažovicích, nová kniha A.V. a její křest v Horních Bojanovicích, dvě výstavy v Brně a do toho snaha udržet Galerii 99 v Břeclavi. To rozhodně není málo. ☀ A ještě jsem zapomněla, do konce srpna máme výstavu v Muzeum Kobylí. Je toho docela dost.

☀ Tentokrát přidávám pár fotografií z natáčení dokumentu s Katkou Hornovou pro Moravskou krásu. Uvidíte na podzim a při natáčení bylo pěkné horko.

☀ Zachytit vzpomínky na krajinu, která již zmizela, je pro malíře Antonína Vojtka celoživotní cesta.

Antonín Vojtek

Více fotografií na Facebooku.

srpen192021
Tišnov očima malířů- OBRAZ

Tišnov

Vážení a milí přátelé, čas běží a pozvání ke spolupráci na společném kalendáři pro rok 2022 pro spolek ART PERISCOPE Antonína Vojtka potěšilo.

 

Tišnov

 

S galerií dlouhodobě spolupracujeme a Zdeněk Jílek již na kalendáři usilovně pracuje. Obraz Návštěva v Tišnově je domalovaný, bude zdobit titul kalendáře a věříme, že potěší všechny obdivovalatele krásného města.

 

Tišnov Antonín Vojtek

 

Vkrádá se pochopitelně myšlenka na náš kalendář, který má již dvacetiletou tradici. Letos by se dokončil celý cyklus setkávání s příznivci a přáteli.

  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >>  

Co nás čeká

Výstava MGP Prostějov
DOA 2024
NAROZENINOVÝ rok Antonína Vojtka

Novinky stručně

Havlíčkova vila - MEZI SVĚTY Antonína Vojtka
Paměť národa - Antonín Vojtek
MMG Břeclav - výstava 2024 A.V. oslava 90. narozenin
GRAND PRIX MOBITEX 2024 STUDENT
Květiny roku - výstava Veroniky Áčové

Všechna práva vyhrazena

Použití pouze s písemným souhlasem autora

Galerii 99 nyní najdete také na facebooku

Videa z akcí

 

Užití cookies

Užití cookies

Navštívíte-li webové stránky vojtek-av.com a kteroukoli jejich subdoménu, jsou na nich v některých případech použity tzv. cookies.

Jedná se o tyto případy:

- Hlasujete v anketě: do cookies je poznamenáno, že jste hlasovali, abyste nemohli v téže anketě hlasovat znovu.

- Nakupujete v e-shopu: do cookies se zaznamenávají údaje z košíku i Vaše osobní údaje, které jsou po potvrzení nákupu opět smazány.

- Čtete články: do cookies se poznamená údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně s výjimkou výše uvedených funkcí.
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 17. 6. 2024