Antonín Vojtek - malíř jižní Moravy

Novinky stručně

květen222019
KDYBYCH BYL STROMEM...

Kdybych byl stromem...A. Vojtek inspirován J. Kostrhunem

Obraz Kdybych byl stromem...nosil malíř A. Vojtek dlouho v hlavě.

Je to takové trvalé téma, stromy jsou jeho celoživotní láska. Text spisovatele Jana Kostrhuna určitě zasáhne i vás. Celý najdete v jeho knize Druhý pramen duhy.

 

Myslíme si, že jsme všemocní, ale zatím můžeme být živi a mít oči dokořán a srdce na sedm západů a v krvi kyslík právě jenom díky stromům. Naše vděčnost k nim je vpravdě člověčí.

Když se tak někdy dívám kolem, přál bych stromům, aby se daly na pochod. Ale dočkat bych se toho nechtěl. Přál bych stromům, aby rostly desetkrát rychleji. Přál bych stromům, aby rostly jenom tam, kde nebudou nikomu překážet, pokud ještě vůbec někde zbývá takové místo. Když už musí padnout strom, mělo by to mít ještě jiný smysl než porazit strom. A když vidíme něco, co bylo kdysi stromem, mělo by to být aspoň tak dobré a užitečné a pěkné na pohled a pro potěchu jako ta lípa kdysi, jako dub, jako jasan, jako třešeň, jako lesní ořech, jako ty lužní lesy cestou k Janohradu.

V životě jde přece hlavně o tom přidat něco dobrého a užitečného a krásného k tomu všemu, čím se těšíme. Kdo se o to aspoň pokusí, tomu chvála, komu se to podaří, tomu čest. Jenom brát a nic nedávat, takových je nás dost.

KDYBYCH BYL STROMEM, TŘÁSL BYCH SE.

Jan Kostrhun

 

Co nás čeká

BOHUMILA KOPCOVÁ výstava
DOA 2019
Antonín Vojtek a oslava 100 let GYMNÁZIA v Hustopečích
Výstava Antonína Vojtka Předklášteří u Tišnova
NÁVRAT do Podívína
SVĚTLUŠKA 2020 - 26. 9. a 10. 10. s O. Kepkou

Novinky stručně

Úvod do CAPUTOLOGIE
ÓDA PRO ANTONÍNA
PROCHÁZKA Prahou...
MÍJENÍ
ROZHLASOVÝ POZDRAV Z PRAHY

Všechna práva vyhrazena

Použití pouze s písemným souhlasem autora

Galerii 99 nyní najdete také na facebooku

Videa z akcí

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 12. 9. 2019